معرفی دانشگاه باری

یکی از معتبر ترین دانشگاه های ایتالیا دانشگاه باری است. دانشگاه باری در سال 1925 در جنوب ایتالیا بنیان نهاده شده است.دانشگاه باری دارای60000 دانشجو می باشد. و اخیرا به نام یکی از معروف ترین و ممتاز ترین داشجویانش،سیاست مدار (آلدو مورو)که برای چندین سال در این دانشگاه حقوق جزا تدریس میکرد نام گذاری شده است.

رشته های تحصیلی دانشگاه باری

گرایش هنر،طراحی و معماری

گرایش فنی و مهندسی

گرایش علوم پایه

دانشگاه باری به 12 دانشکده تقسیم شده است ؛ که دارای117دوره ،شامل دوره های آموزشی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دوره های تخصصی و بالاتر از کارشناسی ارشد را ارائه می دهد. دانشگاه باری در ایتالیا به دلیل بالا بودن سطح علمی و فراهمی امکانات بسیار و کیفیت خدمات در سراسر جهان بسیار محبوب واقع شده است .خدمات این دانشگاه شامل:

دانشگاه باری در ایتالیا شامل: کتابخانه های مرکزی، سالن های تئاتر و سخنرانی، مراکز اشتغال، دفاتر مطبوعاتی، مراکز مشاوره و … می باشند که افراد می توانند به طور رایگان از این امکانات بهره مند شوند. همچنین دانشگاه باری هر سال با برگزاری فعالیت های فرهنگی مختلف، باعث آشنایی و دوستی بین دانش آموزان داخلی و بین المللی می شود. دانشگاه باری دارای بیش از 20 کتابخانه ی سراسری بوده که 8 کتابخانه ی مرکزی آن در تمام دانشکده ها ی آن قرار دارند و شامل موضوعات زیر می باشند:

اقتصاد،فلسفه و هنر،علوم پزشکی و جراحی،کشاورزی ،دامپزشکی،حقوق،ادبیات و زبان های خارجه،دارو سازی ،حقوق و بازرگانی،کشاورزی و محیط زیست،بیو تکنولوژی ،زیست شناسی،اقتصاد و ریاضیات،زمین شناسی،علوم ارتباطات،فیزیولوژی،فناوری اطلاعات هنر و زبان،فیزیک،فلسفه و ادبیات،دارو سازی و علوم پزشکی. رشته های ارائه شده در این دانشگاه همانند سایر دانشگاه های این کشور طفداران زیادی در بین علاقه مندان به تحصیل در ایتالیا دارد.

ساختمان و بخش های اصلی دانشگاه باری محبوب در جنوب ایتالیا عبارتند از :

این دانشگاه دارای ساختمانی تاریخی است که زمانی دفتر مرکزی خدمات پستی باری بوده است.

این ساختمان به تازگی ترمیم شده و دارای اتاق های مطالعه، کنفرانس و اتاق هایی با تجهیزات چند رسانه ای برای دانشجویان است. این ساختمان، به عنوان مرکزی چند منظوره به حساب می آید و به همراه دانشکده حقوق، علوم سیاسی، ادبیات و فلسفه، زبانهای خارجی و ادبیات و آموزش، یک شهر دانشگاهی واقعی در مرکز باری به شمار می رود.

همچنین این دانشگاه دارای ساختمان انجمن ادبی ،که دفاتر اداری دانشکده ادبیات و فلسفه و دانشکده علوم تربیتی در آن واقع شده اند.

و دارای پردیس دانشگاه، که تمام دانشکده های علوم و نیز دانشکده های پزشکی و جراحی در آنجا قرار دارند.

و این دانشگاه عظیم ساختمان دانشکده دامپزشکی و بیمارستان مجاور آن که در جاده والِنزانو واقع شده است را دارا است.

از افراد معروف فارق التحصیل شده در این دانشگاه می توان به آلدو مورو، کارلو آلبرتو دالا چیِزا، رِناتو دل آندورو و ارنستو گوآگریاریل اشاره کرد.

رنکینگ دانشگاه باری ایتالیا

دانشگاه باری (آلدو مورو) دانشگاهی دولتی در جنوب ایتالیا است که در سال 1925 تاسیس شد و از کیفیت بسیار بالایی در تحقیقات و آموزش برخوردار است و بیش از 60000 دانش آموز در آن تحصیل می کنند. رتبه و رنکینگ این دانشگاه صورت زیر می باشد:

این دانشگاه جزو 20 نهاد آموزش عالی ایتالیاست که در جدول رتبه بندی علمی دانشگاه های جهان در سال 2012 رتبه 500 را به خود اختصاص داد. علاوه بر این، دانشگاه باری در رشته  فیزیک نیز طبق رتبه بندی علمی دانشگاه های جهان در سال 2012، رتبه بین 151 و 200 را کسب کرد.و دانشگاه باری یکی از برترین دانشگاه های ایتالیا برای تحصیل در ایتالیا و اخذ مدرک مورد نظر می باشد.

بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه ها در دانشگاه باری

دانشگاه باری آلدو مورو دامنه ی گسترده ای از کمک های مالی را به دانشجویان عرضه می دهد.

همچنین دانشجویان می توانند برای درخواست کمک هزینه های تحصیلی از طریق بنیادها و نهادهای دیگر درخواست دهند.

همچنین حدود شهریه دانشگاه باری برای دانش اموران در دوره های اموزشی مختلف که به زبان انگلیسی تدریس می شده در سال 2019 به شرح ذیل بوده:

شهریه تحصیل در رشته های علوم انسانی( فلسفه، ادبیات و زبان و ..) در دانشگاه باری حدود 1450-2000 یورو در هر ترم می باشد( 1658-2288 دلار آمریکا)

شهریه تحصیل در رشته های علوم اجتماعی(لیسانس بازرگانی، مدیریت) در دانشگاه باری حدود 1210-1870 یورو در هر ترم می باشد( 1384-2139 دلار آمریکا)

شهریه تحصیل در رشته های علوم پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه باری حدو 5500 یورو در هر ترم می باشد( 6292 دلار آمریکا)

شهریه تحصیل در رشته های مهندسی و فن آوری و کامپیوتر (رباتیک، مهندسی نرم افزار، فنآوری اطلاعات) در دانشگاه باری حدود 1749-3000 یورو در هر ترم می باشد (حدود 2000-3432 دلار آمریکا)

همچنین هزینه زندگی برای تحصیل در ایتالیا با توجه به محل زندگی و سکونت مانند ایران متفاوت است؛اما به طور کلی حدودا بین 1000_1500یورو در ماه برای زندگی و تحصیل در ایتالیا نیاز است.

همچنین بخوانید: دانشگاه لاکوئیلا

خوابگاه دانشگاه باری ایتالیا

جهت ادامه تحصیل در ایتالیا،در دانشگاه باری خدمات اقامتی گوناگونی برای دانش اموزانی ک شهروند ایتالیا هستند از جمله خوابگاه ارائه می شود ‌. همچنین برای دانش اموزانی که مقیم ایتالیا نبوده اند و در حال تحصیل در ایتالیا در دانشگاه باری هستند این خدمات با درخواست خودشان ارائه می شود، که این مجتمع مسکونی دانشجویی در ایتالیا که مخصوص دانشگاه باری است دارای اتاق های یک تخته ،دو تخته یا سه تخته می باشد و یک سالن مشترک برای مطالعه یا سرگرمی می باشد و دارای امکاناتی همچون سالن لباسشویی،سالن خشک شویی و امکانات خواب(رختخواب) می باشد.علاوه بر اینها این خوابگاه اینترنت را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

هزینه و شهریه این خوابگاه دانشجویی در ایتالیا معمولا به صورت سالیانه توسط دانشگاه باری اعلام می شود.دانشجویانی که قصد اقامت در خوابگاه دانشگاه باری را ندارند می توانند برای سکونت خود خانه های شخصی را اجاره کنند، که اجاره ی تقریبی یک اتاق دو تخته در یک آپارتمان شخصی بین 150 تا 200 یورو در ماه می باشد(بین 171 تا 228 دلار آمریکا) و هم چنین اجاره ی اتاق یک تخته در یک آپارتمان شخصی به طور تقریبی بین 250 تا 400 یورو در ماه می باشد(بین 286 تا 457 دلار آمریکا). آپارتمان های شخصی، سرویس بهداشتی و آشپزخانه ی مشترک داشته و پرداخت هزینه ی قبض های برق، تلفن و گاز بر عهده ی دانش آموزان می باشد؛ علاوه بر این اجاره ی یک یا دو ماه به صورت پیش پرداخت از دانش آموزان گرفته شده و در پایان اقامت به آن ها بازگردانده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *