دانشگاه بولونیا

Alma Mater Studiorum – Università di Bologna – دانشگاه بولونیا – آلما مستر بولونیا

مقاطع تحصیلی :
دکترا, کارشناسی ارشد, لیسانس

دانشگاه بولونیا (آلما مستر بولونیا)

لاتینUniversitas Bononiensis
شعارAlma mater studiorum (لاتین)
شعار به انگلیسیمادر ترویج علم و تحصیل
تاسیس شده در سال1088
نوع دانشگاهدولتی
رئیس دانشگاهپروفسور ایوانو دیونیجی
تعداد دانشجویان83.000 (2010)
موقعیتایتالیابولونیا
تیم های ورزشیCUSB
وابسته بهگروه کویمبرا, شبکه اوترخت
وب سایتunibo.itبیش از 87000 دانشجوحدود 8200 استاد، دستیار پژوهشی، تکنسین و پرسنل اداری5 دانشگاه (پردیس)با مساحت 957.000 متر مربع

تاریخچه

دانشگاه بولونیا، که در سال 1088 میلادی تاسیس شده است و نزدیک به یک هزار سال از قدمت آن می گذرد و به عنوان قدیمی ترین دانشگاه در جهان غرب در نظر گرفته می شود. امروزه دانشگاه بولونیا، با شعار "مادر ترویج علم و تحصیل"، به گسترش نوآوری با استفاده از طیف گسترده ای از برنامه های تحصیلی، توسعه ی پژوهش و چشم انداز بین المللی و حضور قوی در منطقه به عنوان یک دانشگاه چند پردیسی (بولونیا، چزنا، فورلی، راونا و ریمینی) می پردازد. دانشگاه بولونیا یکی از دانشگاه های بین المللی در ایتالیاست.

مجموعه دوره های دانشگاهی بولونیا به طور خاصی گسترده است و دوره ها و فرصت های تحصیلی کاملی در زمینه های مختلف فرهنگی، علمی و حرفه ای ارائه می دهد، که همواره بر اشتغال موفقیت آمیز در آینده تاکید دارند.

خوابگاه های دانشجویی

 

اِس اِی آی اِس (SAIS) خدمات اطلاعاتی و اقامتی دانشجویان (همان اراسموس سابق) است که به صورت پروژه‏ی همکاری مشترک بین "مرکز دانشگاهی و تحقیقاتی اروپا" و دانشگاه آلما مستر بولونیا می‏باشد.

اِس اِی آی اِس هر ساله کمک‏های شایانی در ارائه‏ی امکانات اقامتی به بیش از 2000 دانشجوی بین المللی، دانشجویان دکتری، محققین و اساتید می‏رساند. SAIS به ارائه‏ی طیف وسیعی از امکانات و تسهیلات مختلف خوابگاه، کالج، اتاق‏های مهمان و آپارتمان‏های خصوصی می پردازد.

در سال‏های گذشته این خدمات اهمیت فراوانی در نزد دانشجویان بین المللی یافته اند چرا که اطلاعات و پیشنهادات بسیار ارزنده ای را برای اسکانشان در بولونیا فراهم آورده اند.

خوابگاه های دانشگاه:

SAIS اطلاعاتِ مربوط به فرصت های اقامتی در بخش های خصوصی که با توافق مالک یا کسب و کار مورد نظر تنظیم می‏گردند را نیز در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

SAIS خدمات رزرواسیون و امور اداری ( اعم از قراردادها) را نیز دربرمی‏گیرد اما هیچ گونه مسئولیتی در مدیریت این خوابگاه ها ندارد.

نقش SAIS به طور خاص، ارائه‏ی اطلاعات در رابطه با امکانات خوابگاهی، دریافت درخواست های اقامت، مدیریت رزرواسیون و ارسال موارد درخواستی و رزرو شده به مالکان (افراد یا کسب و کارها) می باشد؛ سپس مالکان، قرارداد خوابگاه ها را طبق قوانین ملی تهیه کرده و به دانشجویان ارائه می دهند.

فرصت های اقامتی در خوابگاه دانشجویی سن ویتاله به صورت بخشی از توافق نامه بین بنیاد CEUR و تعاونی نووُ موندُو و بنیاد فالسیولا وجود دارند، اما مدیریت آن‏ها بر عهده SAIS نمی باشد چرا که SAIS تنها به ترویج این فرصت ها می پردازد.

 محوطه دانشگاه بولونیا

محوطه دانشگاهی فرصتی برای تجربه ی عالی زندگی در طول مدت تحصیل می باشد. این محیطِ پر هیجان جایی است که دانشجویان ایتالیایی به همراه دانشجویانی از سرتاسر جهان در کنار هم زندگی می کنند. این محوطه دارای سه خوابگاه مختلف است که هر سه دارای محیط مطالعاتی، خدمات آموزشی-دانشگاهی و خدمات مربوط به اوقات فراغت دانشجویان می باشند. تمامی اتاق های این خوابگاه ها دارای تلفن، اینترنت، وسایل گرمایشی، سیستم تهویه و غیره هستند.

در چنین محیط هایی دانشجویان فرصت های فراوانی برای معاشرت های اجتماعی، تقویت خلاقیت، انتقال تجربیات و افزایش دامنه ارتباطات و اطلاعات می یابند.

 محوطه دانشگاه آلما مستر

محوطه دانشگاه آلما مستر از ظرفیت اقامت 120 دانشجو

در اتاق های یک تخته و دو تخته برخوردار است.

 محوطه دانشگاه سن فلیس 

ظرفیت اقامت در محوطه دانشگاه سن فلیس تا 60 دانشجو

در 16 طبقه با اتاق های یک تخته و دو تخته می باشد.

محوطه دانشگاه بولونیا

محوطه دانشگاه بولونیا دارای ظرفیت اقامت 150 دانشجو

 در اتاق های یک تخته و دو تخته می باشد.

اقامت در بخش خصوصی

بسیاری از دانشجویان بین المللی همچون ایتالیایی ها، زندگی در آپارتمان های خصوصی را انتخاب می کنند. البته لازم به یادآوری است که چنین اقامتی در بولونیا به سه دلیل مشکل است:

  1. قیمت  

وقتی سخن از کرایه و اجاره به میان می آید، بولونیا یکی از گران ترین شهرهای ایتالیا به شمار می رود و تنها در میلان و رم است که به نسبت بولونیا، اجاره ها گرانتر است. متوسط اجاره ی ماهیانه اتاق یک تخته 330 یورو و دو تخته 240 یورو می باشد، و حتی ممکن است این قیمت ها در زمان‏های پر تقاضا نظیر سپتامبر و اکتبر افزایش یابند.

  1. زمان

یافتن مسکن مناسب به طور متوسط حداقل 5 تا 10 روز کاری زمان می برد.

  1. نیاز به اقامت موقت

از آنجایی که یافتن محل اقامت دائم چند روزی وقت می گیرد، دانشجویان می‏بایست پیش از ورود به بولونیا جایی را برای خود رزرو کنند؛ و یافتنِ همین اقامت موقت کمی مشکل زاست چرا که تنها یک اقامتگاه موقت و آن هم با هزینه ی بالا در بولونیا وجود دارد.

سایر گزینه های اقامتی

SAIS همچنین اطلاعاتی در رابطه با سایر فرصت های اقامتی با کیفیت و درجات راحتی بالا را ارائه می‏دهد:

  1. محوطه های دانشگاهی  شبکه ای از کالج های دانشگاهی در بولونیا، میلان، کاتانیا و تورین می باشد. این شبکه برای دانشجویانی در نظر گرفته شده که به دنبال اقامتی باکیفیت در محیطی پرهیجان و ترغیب کننده جهت زندگی با دانشجویان سراسر جهان می باشند. محوطه دانشگاهی بولونیا دارای سه محوطه‏ی آلما مستر، سن فلیس و بولونیا می باشد که طیف وسیعی از خدمات (خدمات مطالعاتی، دانشگاهی و اوقات فراغت) را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. تمامی اتاق‏های موجود در این محوطه مجهز به تلفن، اینترنت، وسایل گرمایشی، سیستم تهویه و غیره می‏باشند.
  2. خوابگاهبا ساختمان مدرن که  دارای 60 مکان اقامتی از جمله 46 آپارتمان یک تخته، 1 آپارتمان دو تخته و 3 آپارتمان سه تخته می باشد. در نزدیکی این ساختمان پارکی بزرگ، تسهیلات ورزشی (استخر شنا، باشگاه، زمین های بازی) و فروشگاه‏های مختلف وجود دارند. این خوابگاه به طور کلی پذیرای کارمندان، محققین، دانشجویان دکتری و اساتیدی می باشد که به اقامتی طولانی مدت نیاز دارند. این خوابگاه همچنین دارای اتاق های مهمان و نیز اتاق هایی یک تخته برای افراد معلول و ناتوان است.
گرایش هنر، طراحی و معماری / رشته علم و فناوری هنر، نوآوری و سازمان دهی فرهنگ و هنر، مطالعه رسانه های جدید / فوق لیسانس (انگلیسی)
گرایش هنر، طراحی و معماری / رشته هنرهای نمایشی، علم و اصول نمایش های زنده / فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی)
گرایش هنر، طراحی و معماری / رشته معماری- ساخت و ساز، معماری شهری و برنامه ریزی شهری / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی)
گرایش هنر، طراحی و معماری / رشته معماری و مرمت و حفظ آثار، مرمت و حفظ آثار باستانی و میراث فرهنگی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی)
گرایش هنر، طراحی و معماری / رشته موسیقی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی)
گرایش هنر، طراحی و معماری / رشته هنرهای تجسمی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی)
گرایش هنر، طراحی و معماری / رشته طراحی و مد / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی)
گرایش فنی و مهندسی / رشته مهندسی صنایع و عمران، مدیریت صنعتی و عمران در زمینه ی کاهش ریسک، مهندسی تولید صنعتی و ساخت و ساز / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی)
گرایش فنی و مهندسی / رشته مهندسی برق - الکترونیک، مخابرات و ارتباطات، مهندسی برق-قدرت / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی)
گرایش فنی و مهندسی / رشته مهندسی خودرو / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی)
گرایش فنی و مهندسی / رشته مهندسی هوا-فضا، فناوری هوانوردی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی)
گرایش فنی و مهندسی / رشته مهندسی مکانیک نظری و کاربردی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی)
گرایش فنی و مهندسی / رشته مهندسی هسته ای، نیروگاه انرژی هسته ای / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی)
گرایش فنی و مهندسی / رشته مهندسی پزشکی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی)
گرایش فنی و مهندسی / رشته مهندسی عمران ، مهندسی ایمنی، سیستم های امنیت / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی)
گرایش فنی و مهندسی / رشته مهندسی کامپیوتر و اتوماسیون، شبکه های ارتباطاتی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی)
گرایش فنی و مهندسی / رشته مهندسی شیمی و فرایند، مهندسی مواد، مهندسی شیمی در حوزه ی صنعت پایدار / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی)
گرایش فنی و مهندسی / رشته مهندسی انرژی،محیط زیست، ژئوماتیک، زمین، بیوشیمی و هیدرولیک، ومهندسی محیط زیست و توسعه پایدار / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی)
گرایش فنی و مهندسی / رشته مهندسی اندازه گیری و محاسبات، علوم مهندسی، مهندسی و مدیریت، استانداردسازی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی)
گرایش علوم پایه / رشته ریاضیات، ریاضیات مهندسی، ریاضیات کاربردی، هندسه کاربردی، مهندسی ریاضیات، علوم آماری، دیفرانسیل / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی)
گرایش علوم پایه / رشته فیزیک، فیزیک سیستم های پیچیده، فیزیک شتاب و زمین شناسی، فیزیک رآکتورهای هسته ای، فیزیک حرارت و فنی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی)
گرایش علوم پایه / رشته اکتشاف و ژئوفیزیک کاربردی، فنون پیشگیری و انطباقی فعالیت های فیزیکی، بیوفیزیک، فیزیک کاربردی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی)
گرایش علوم پایه / رشته صنایع شیمیایی و محیط زیست، شیمی صنعتی، کاربردی، تجزیه، شیمی و فناوری دارویی، علم مواد، سم شناسی محیط / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی)
گرایش علوم پایه / رشته علم تجزیه و تحلیل و مدیریت محیط زیست، علوم زیستی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی)
گرایش علوم انسانی / رشته پژوهش و مطالعات بین رشته ای در حوزه ی اروپای شرقی، مطالعات منطقه ای خارجی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی)
گرایش علوم انسانی / رشته حقوق عمومی، تطبیقی و بین المللی، حقوق بشر و حکمرانی چندلایه / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی)
گرایش علوم انسانی / رشته فلسفه و تاریخ فلسفه / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی)
گرایش علوم انسانی / رشته مطالعات کلاسیک و معاصر ایتالیایی، مطالعات اروپا و بین الملل، مطالعه فرهنگ شرقی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش علوم انسانی / رشته روانشناسی و علوم اجتماعی، روانشناسی پویا و بالینی، علوم شناختی، علوم ارتباطات، فناوری، روانشناسی رشد / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش علوم انسانی / رشته تحقیق و حفظ میراث فرهنگی، تاریخ معماری، مرمت و احیاء / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش علوم انسانی / رشته مطالعات در حوزه ی همکاری های بین المللی، حفظ حقوق بشر و میراث فرهنگی در حوزه ی مدیترانه و اوراسیا، / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش علوم انسانی / رشته باستان شناسی و فرهنگ جهان باستان / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش علوم انسانی / رشته جغرافیا و پردازش ارضی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش علوم انسانی / رشته تجزیه و تحلیل اقتصادی موسسات بین المللی، روابط بین الملل / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش علوم انسانی / رشته مطالعات رسانه و ارتباطات دیجیتال، فن آوری و فرهنگ دیجیتال، سینما، تلویزیون و ابزارهای چندرسانه ای / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش علوم انسانی / رشته تاریخ و تمدن، تاریخ اروپا، تاریخ هنر، تمدن های آسیا و آفریقا / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش علوم انسانی / رشته علم ارتباطات عمومی، کسب و کار، فن آوری و فرهنگ دیجیتال / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش علوم انسانی / رشته انسان شناسی و قوم شناسی، انسان شناسی فرهنگی، مردم شناسی و مذاهب / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش علوم انسانی / رشته تربیت معلم دوره ی ابتدایی، تحقیقات و علوم تربیتی و آموزشی، برنامه ریزی و مدیریت آموزشی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش علوم انسانی / رشته جامعه شناسی کاربردی و ارتباطات و علوم اجتماعی، مددکاری اجتماعی و فرهنگی، مطالعات اجتماعی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش زبان و ادبیات خارجه / رشته زبان و ادبیات و فرهنگ ایتالیایی، اروپایی، آسیایی و آفریقایی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش زبان و ادبیات خارجه / رشته فرهنگ و زبان ایتالیایی (برای دانشجویان خارجی) / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش زبان و ادبیات خارجه / رشته زبانشناسی، ادبیات و ترجمه، زبانشناسی و تاریخ باستان، نمادشناسی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش زبان و ادبیات خارجه / رشته ادبیات معاصر، مقایسه ای و پسااستعماری / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش زبان و ادبیات خارجه / رشته زبانهای خارجه و ادبیات / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش علوم طبیعی، زیستی و کشاورزی / رشته علم زمین شناسی و اکتشافات معدنی، نقشه برداری زمین، کشاورزی و جنگلداری، باغبانی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش علوم طبیعی، زیستی و کشاورزی / رشته کشاورزی و صنایع غذایی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش علوم طبیعی، زیستی و کشاورزی / رشته علم محیط زیست و علوم طبیعی، علم و فناوری محیط زیست، علوم جغرافیایی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش علوم طبیعی، زیستی و کشاورزی / رشته بیوتکنولوژی ژنومی، صنعتی، محیط زیست و کشاورزی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش علوم طبیعی، زیستی و کشاورزی / رشته حفظ منابع و محیط زیست، محیط ها و مدیریت پایدار منابع طبیعی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش علوم پزشکی / رشته بیوانفورماتیک / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش علوم پزشکی / رشته شیمی و فناوری های دارویی، داروسازی، داروسازی صنعتی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش علوم پزشکی / رشته علوم اعصاب و روانپزشکی بالینی / تجربی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش علوم پزشکی / رشته پزشکی عمومی و جراحی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش علوم پزشکی / رشته دندان پزشکی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش علوم پزشکی / رشته بیوتکنولوژی دامپزشکی، دامپزشکی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش علوم پزشکی / رشته پرستاری حرفه ای، پرستاری کودکان، مامایی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش علوم کامپیوتر / رشته انفورماتیک و شبکه، انفورماتیک کاربردی ، اقتصاد انفورماتیک / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش علوم کامپیوتر / رشته مهندسی کامپیوتر , مهندسی اتوماسیون / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش علوم کامپیوتر / رشته بیوانفورماتیک / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش مدیریت و اقتصاد / رشته اقتصاد کمی و آماری، علوم آماری جمعیتی و اقتصادی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش مدیریت و اقتصاد / رشته اقتصاد و سیاست بازار و علوم سیاسی، روابط اقتصادی بین المللی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش مدیریت و اقتصاد / رشته مدیریت و اقتصاد گردشگری، برنامه ریزی و اقتصاد توریسم / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش مدیریت و اقتصاد / رشته اقتصاد اروپا و قانون کسب و کار و تجارت جهانی، اقتصاد کارآفرینی، توسعه و تجارت بین المل / لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش مدیریت و اقتصاد / رشته اقتصاد و امور مالی و بیمه، اقتصاد بین الملل، فاینانس و بیمه، بانکداری و بازارهای مالی / لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)

هویت دانشگاه بولونیا

دانشگاه بولونیا در سال 1088 زمانی تاسیس شد که تدریس حقوق به صورت آزادانه در این شهر آغاز گردید. دانشگاه بولونیا مهد پرورش دانشجویان برجسته و مشهوری همچون پترارکا، بوکاچو، و دانته آلیگیری، و نیز مرکز آموزشی محبوب و معتبری در کلیه رشته های دانشگاهی – از حقوق تا پزشکی، از هنر و فلسفه تا ریاضیات و علوم انسانی می باشد.

در طول قرن ها این دانشگاه نقش محوری و چشمگیری در توسعه علم و دانش داشته است. در سال 1988 نقش کلیدی دانشگاه بولونیا در فرهنگ جهانی تایید شد، زمانی که این دانشگاه نهصدمین سالگرد تاسیسش را جشن گرفت و 430 نفر از روئسای دانشگاه های  قاره های مختلف برای امضای منشور اروپایی و تفاهم نامه بولونیا و به رسمیت شناختن دانشگاه بولونیا به عنوان آلما مستر در بولونیا جمع شدند. این منشور اروپایی، در حال حاضر توسط 752 رئیس دانشگاه از 81 کشور امضا شده و بر استقلال دانشگاه ها و ارتباط اساسی بین آموزش و پژوهش را افزوده و از محدودۀ مرزهای جغرافیایی و سیاسی کشورها فراتر رفته است.

افزون بر این، در سال 1999، در سالن آمفی تئاتر این دانشگاه ، 29 وزیر اروپایی آموزش عالی تفاهم نامه بولونیا را امضا کردند که منجر به آغاز فرایند مهم و مداوم آموزش عالی اروپا شد. هدف از این طرح، ترویج آلما مستر به عنوان یک مرکز آموزشی مستقل، غیر مذهبی و کثرت گرا با ساختاری دولتی است که بر تحقیق و آموزش، گفت و گو و تعامل میان فرهنگ ها، احترام به آزادی علم، آموزش و تحصیل تاکید دارد .
بولونیا ، دانشگاهی است که به میراث و سوابق خود، استقلال و تنوع آموزش های علمی اش، مفتخر است.

آموزش عالی در سرتاسر جهان، در حال افزایش رقابت و همکاری بین المللی است. کیفیت مجموعه برنامه های آموزشی این دانشگاه، که به طور مداوم از طریق ارزیابی دانشجویان مورد نظارت و بررسی قرار می گیرد، بولونیا را در میان برترین دانشگاههای ایتالیایی در جدول رتبه بندی ملی و بین المللی جای داده است.

امتیازات
وسعت
5/5
کیفیت تحصیلی
5/5
سيستم آموزشی
5/5
امكانات رفاهی
5/5
امتياز نهايی
5/5