دانشگاه فوسکاری ونیز

Ca’ Foscari University of Venice- دانشگاه فوسکاری ونیز

مقاطع تحصیلی :
دکترا, کارشناسی ارشد, لیسانس

به اطلاع می رساند که موسسه تکیه گاه دانش تنها نماینده رسمی دانشگاه فوسکاری ونیز در ایران جهت راهنمایی و جذب دانشجویان عزیز در سال تحصیلی 2017- 2018 می باشد.

دانشگاه ونیز فوسکاری

Ca' Foscari University of Venice
: نام انگلیسیUniversità Ca' Foscari Venezia
نام لاتین: Venetiarum universitas in domo Foscari
تاسیس6 August 1868
نوع دانشگاهدولتی
رئیس دانشگاهProf. Carlo Carraro
تعداد دانشجویان20,000 (2011بر اساس آمار سال )
موقعیتVeniceItaly
وب سایتwww.unive.it

دانشگاه ونیز (ونِتزیا فوسکاری)، در سال 1868 میلادی برای اولین بار در ایتالیا به عنوان مدرسه کسب و کار تاسیس شد و در حال حاضر یک دانشگاه مدرن و یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا می باشد که طیف گسترده و متنوعی از دوره های آموزشی را به دانشجویان خود ارائه می دهد. علاوه بر دوره های مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، این دانشگاه دوره های تخصصیِ سطح اول و دوم کارشناسی ارشد را نیز به دانشجویان ارائه می دهد.

دانشگاه ونیز بر نوآورانه ترین جنبه های تحقیقات تاکید دارد و از فن آوری ها و روش های جدید تدریس برای ارائه دوره های آموزشی بهره می برد و به رویدادهای فرهنگی و موثر جهت ارتباط با دنیای کار و اشتغال بسیار اهمیت می دهد. دانشجویان این دانشگاه که حدودا به 20000 نفر می رسند، از تجربه تحصیلی خود در محیط بین المللی ونتزیا بسیار لذت می برند.

شهریه

مقطع لیسانس: 

حداقل : 291 یورو و حداکثر 2300 یورو در سال نکته : شهریه در طی دو قسط پرداخت می شوند. قسط اول در حالت حداکثری 1262یورو بوده و قسط دوم 1038 یورو است.

مقطع فوق لیسانس: 

حداقل : 305 یورو و حداکثر 2500 یورو در سال


نکته : شهریه در طی دو قسط پرداخت می شوند. قسط اول در حالت حداکثری 1262یورو بوده و قسط دوم 1238 یورو است.

مقطع دکتری: 

حداکثر: 1150 یورو در سال

نکته : شهریه در طی دو قسط پرداخت می شوند. قسط اول 750 یورو بوده و قسط دوم 400 یورو است.

کمک هزینه دولتی

دانشجویانی که از خانواده های کم درآمدی هستند و / یا دارای شایستگی درسی می باشند از کاهش شهریه بهره مند می گردند. علاوه بر این دو مورد، دانشجویان پاره وقت، ناتوان، ممتاز و دانشجویانی که حداقل یکی از برادران و یا خواهرانشان در حال تحصیل در دانشگاه ونیز می باشند نیز این قانون کاهش شهریه در موردشان اجرا می گردد.

 تحصیل در استان ونتو که دانشگاه ونیز در آن قرار دارد، با امکان دریافت کمک هزینۀ تحصیلی 5057 یورویی در سال است. نکته بسیار جالب توجه در مورد این استان تضمینی بودن دریافت کمک هزینه حداقل 1100 یورویی در سال و رایگان شدن هزینه تحصیل است، چیزی که در بیشتر استان های دیگر ایتالیا به این شکل تضمین شده نیست و تنها احتمال دریافت آن بالا است.

گرایش علوم انسانی / رشته مطالعات کلاسیک و معاصر ایتالیایی، مطالعات اروپا و بین الملل، مطالعه فرهنگ شرقی / دکترا (انگلیسی)
گرایش علوم انسانی / رشته تجزیه و تحلیل اقتصادی موسسات بین المللی، روابط بین الملل / فوق لیسانس (انگلیسی) دکترا (انگلیسی)
گرایش علوم طبیعی، زیستی و کشاورزی / رشته علم تجزیه و تحلیل و مدیریت محیط زیست، منابع و خطرات زیست محیطی، نظارت بر محیط زیست و بازآموزی / فوق لیسانس (انگلیسی) دکترا (انگلیسی)
گرایش علوم کامپیوتر / رشته مهندسی و علوم کامپیوتر، امنیت کامپیوتری، انفورماتیک و شبکه / فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش مدیریت و اقتصاد / رشته اقتصاد اروپا و قانون کسب و کار و تجارت جهانی، اقتصاد کارآفرینی، توسعه و تجارت بین المل / لیسانس (انگلیسی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش مدیریت و اقتصاد / رشته مدیریت اجرایی، مدیریت کسب و کار، مدیریت ابتکار و نوآوری، مدیریت عملیاتی، بازاریابی، مدیریت پروژه / لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش مدیریت و اقتصاد / رشته اقتصاد و مدیریت سازمان، نوآوری و تکنولوژی، اقتصاد و مدیریت در حوزه هنر، فرهنگ و رسانه / لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)
گرایش مدیریت و اقتصاد / رشته اقتصاد و امور مالی و بیمه، اقتصاد بین الملل، فاینانس و بیمه، بانکداری و بازارهای مالی / لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) دکترا (انگلیسی)

دانشگاه ونیز در یک نگاه:

تعداد دانشجویان ایتالیایی 18814

تعداد دانشجویان عضو اتحادیه اروپا 406

تعداد دانشجویان غیرعضو اتحادیه اروپا 756

تعداد کل دانشجویان 19976

تعداد دوره های کارشناسی 15

تعداد دوره های کارشناسی ارشد 30

دوره های تخصصیِ سطح 1 و سطح 2 مقطع کارشناسی ارشد 30

دوره های پژوهشی دکترا 16

دانشگاه ونیز اولین مدرسه کسب و کار ایتالیا و دومین آن در اروپاست. در این دانشگاه بیش از 30 زبان مختلف آموزش داده می شود. این دانشگاه همانند شهری که در آن قرار گرفته، مهد فرهنگ ها، طرحهای پژوهشی، ایده ها و خلاقیت هاست. دانشگاه ونیز دانشگاهی مدرن است که همگام با زمان پیش می رود و در هر هشت دپارتمانش به انجام پروژه های تحقیقاتی پیشرفته و دوره های پژوهشی نوآورانه می پردازد تا برتری علمی و آموزشی اش را ارتقاء دهد. در شش مدرسه ی میان دپارتمانی اش به ارائه دوره های چند رشته ای متنوع می پردازد و به دانشجویان در کسب مهارت های گسترده و موردنیاز یاری می رساند. این دانشگاه مکانی است که در آن اقتصاد، میراث فرهنگی، زبان، حفظ آثار و علم همگی در کنار هم وجود دارند.

دانشگاه ونیز دوره هایی را در تمامی سطوح و به هر دو زبان ایتالیایی و انگلیسی ارائه می دهد: 15 دوره ی کارشناسی، 30 دوره های پیوسته، 32 دوره کارشناسی ارشد و همچنین دوره های دکترا. از طرفی این دانشگاه به برگزاری دوره های فراگیری مادام العمر و نیز ارائه دوره های تابستانی به همراه فعالیت های فوق برنامه هم برای دانشجویان ایتالیایی و هم بین المللی می پردازد و از این طریق بر ارتقاء هر چه بهتر و سریعتر آنها از نظر حرفه ای صحه می گذارد. دوره های پربارِ بین المللی دانشگاه ونزیا شامل 5 دوره کارشناسی، 13 دوره کارشناسی ارشد، 2 دوره تخصصی کارشناسی ارشد و 10 دوره ی دکترا.

فعالیت های این دانشگاه در جهت پایداری محیط زیست می باشد. در سال 2010، ونیز اولین دانشگاه ایتالیایی بود که در برنامه های کربنِ وزارت محیط زیست و حفاظت از کره ی زمین عضو شد. ونیز با کنترل مصرف انرژی، جابجایی کارکنان و سیستم عرضه و تقاضای خود به توسعه ی راه های کاهش انتشار گازهای گلخانه ای خود می پردازد. این روش ها توسط طرح مدیریت کربنِ وزارت محیط زیست برای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و بر اساس بهترین شیوه های بین المللی و طرح های انجام شده مطرح می گردند.

با تحصیل در ونیز نه تنها به کسب آموزشی عالی نائل می شوید، بلکه به تجربه ای منحصر به فرد همراه با فراگیری هنر، فرهنگ، کسب و کار بین المللی و تجارت خارجی دست می یابید.

امتیازات
وسعت
4.5/5
کیفیت تحصیلی
4.5/5
سيستم آموزشی
5/5
امكانات رفاهی
4.5/5
امتياز نهايی
4.5/5