دانشگاه کاتولیکا ساکرو کور

Università Cattolica del Sacro Cuore – دانشگاه کاتولیکا ساکرو کور

مقاطع تحصیلی :
کارشناسی ارشد, لیسانس

به اطلاع می رساند که موسسه تکیه گاه دانش نماینده انحصاری دانشگاه کاتولیکا ساکرو کوئوره در ایران جهت راهنمایی و جذب دانشجویان عزیز در سال تحصیلی 2018- 2017می باشد. دانشجویان علاقه مند میتوانند بدون پرداخت هزینه اپلیکیشن فی از طریق موسسه تکیه گاه دانش برای رشته های مختلف دانشگاه کاتولیک اقدام نمایند. در حالت عادی برای اقدام برای هر رشته این دانشگاه 70 یورو هزینه می بایست پرداخت شود. دانشگاه کاتولیک ساکرو کوئُورِه

شعار به انگلیسیدر قلب واقعیت
سال تاسیس7 دسامبر 1921
نوع دانشگاهخصوصی
رئیس دانشگاهپروفسور فرانکو انِلی
تعداد پرسنل4,160
تعداد دانشجویان39,059
موقعیتمیلان، ایتالیا
پردیسشهری
روزنامهVita e pensiero
رنگآبی و طلایی
تیم ورزشیCUS Milano
وب سایتunicattolica.it
تصویر هوایی از پردیس های دانشگاه کاتولیک ساکرو کور

معرفی

دانشگاه کاتولیک ساکرو کور (یو سی اس سی) یک دانشگاه تحقیقاتی و خصوصی ایتالیایی است که در سال 1921 میلادی تاسیس شده است. این دانشگاه بزرگترین دانشگاه خصوصی اروپا و یکی از بزرگترین دانشگاه های کاتولیک جهان می باشد. پردیس اصلی یو سی اس سی در میلان، و سایر پردیس ها در برِشا، پیاچِنزا، کِرمونا، رم و کامپوباسو واقع اند. دانشگاه کاتولیک ساکرو کور تنها دانشگاه ایتالیایی است که در حوزه ملی دارای پنج پردیس است . این دانشگاه به دلیل مطالعات و تحقیقات علمی، و خدمات بیمارستانی ارائه شده توسط دانشگاه پلی کلینیک رم، به واقع دانشگاهی وسیع در سطح ملی است و پردیس تاریخی میلان مرکز مهم آن به شمار می رود. برنامه درسی و کیفیت آموزش و خدمات دانشجویی یو سی اس سی تجربه اصیل تحصیل در دانشگاه را متضمن می شود، چرا که یو سی اس سی دانشگاهی است که آموزش ها را توسط متخصصان حرفه ای و نمونه ای در 14 دانشکده مختلف به همراه سیستم آموزشی بسیار گسترده و افق های باز فرهنگی به 41000 دانشجو ارائه می دهد.

رشته پزشکی و جراحی (فراخوان تحصیلی سال2017-2018)

 

امسال کنکور اختصاصی دانشگاه کاتولیکا برای متقاضیان در تاریخ 8 بهمن ماه و در یکی از 700 مرکز امتحانی این دانشگاه در سراسر جهان از جمله شهر آنکارا در ترکیه و شهر دوبی در امارات متحده عربی برگزار می شود.

اطلاعات کلیدی : زبان دوره و آزمون ورودی : انگلیسی شهریه: شهریه هر سال تحصیلی رشته پزشکی و جراحی برای دانشجویان بین المللی 15500 یورو و برای متقاضیانی که از ایران و از طریق موسسه تکیه گاه دانش اقدام نمایند 12000 یورو می باشد. طول دوره: 6 سال محل برگزاری: رم آخرین مهلت ثبت نام جهت شرکت در آزمون : 16 ژانویه 2015 برابر با 26 دی ماه 1396 اطلاعات آزمون:

نوع آزمون : تستی         تعداد سوالات:100 سوال       حداقل نمره قبولی:35        ظرفیت پذیرش کل دانشجویان: 52 نفر که از این تعداد 30 کرسی برای دانشجویان ایتالیایی ، 20 کرسی برای دانشجویان بین المللی و 2 کرسی برای دانشجویان چینی در نظر گرفته می شود. منابع آزمون:

موضوع و تعداد سوالات در هر بخش:  -معلومات عمومی و منطق : 95 سوال - سوالات بخش ادیان : 5 سوال

جهت دانلود رایگان 3000 نمونه از سوالات آزمون اینجا را کلیک نمایید. جهت ورود به بخش آزمون شبیه سازی شده، اینجا را کلیک نمایید.
گرایش هنر، طراحی و معماری / رشته موسیقی / لیسانس (ایتالیایی)
گرایش هنر، طراحی و معماری / رشته هنرهای تجسمی / لیسانس (ایتالیایی)
گرایش هنر، طراحی و معماری / رشته طراحی و مد / لیسانس (ایتالیایی)
گرایش علوم پایه / رشته ریاضیات، ریاضیات مهندسی، ریاضیات کاربردی، هندسه کاربردی، مهندسی ریاضیات، علوم آماری، دیفرانسیل / لیسانس (ایتالیایی)
گرایش علوم پایه / رشته فیزیک، فیزیک سیستم های پیچیده، فیزیک شتاب و زمین شناسی، فیزیک رآکتورهای هسته ای، فیزیک حرارت و فنی / لیسانس (ایتالیایی)
گرایش علوم انسانی / رشته حقوق عمومی، تطبیقی و بین المللی، حقوق بشر و حکمرانی چندلایه / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (ایتالیایی)
گرایش علوم انسانی / رشته مطالعات کلاسیک و معاصر ایتالیایی، مطالعات اروپا و بین الملل، مطالعه فرهنگ شرقی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (ایتالیایی)
گرایش علوم انسانی / رشته تحقیق و حفظ میراث فرهنگی، تاریخ معماری، مرمت و احیاء / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (ایتالیایی)
گرایش علوم انسانی / رشته خدمات سیاسی و اجتماعی، سیاست های دولتی و عمومی، علوم سیاسی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (ایتالیایی)
گرایش علوم انسانی / رشته علم ارتباطات عمومی، کسب و کار، فن آوری و فرهنگ دیجیتال / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (ایتالیایی)
گرایش علوم انسانی / رشته تربیت معلم دوره ی ابتدایی، تحقیقات و علوم تربیتی و آموزشی، برنامه ریزی و مدیریت آموزشی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (ایتالیایی)
گرایش علوم انسانی / رشته جامعه شناسی کاربردی و ارتباطات و علوم اجتماعی، مددکاری اجتماعی و فرهنگی، مطالعات اجتماعی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (ایتالیایی)
گرایش علوم طبیعی، زیستی و کشاورزی / رشته علم زمین شناسی و اکتشافات معدنی، نقشه برداری زمین، کشاورزی و جنگلداری، باغبانی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (ایتالیایی)
گرایش علوم طبیعی، زیستی و کشاورزی / رشته کشاورزی و صنایع غذایی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (ایتالیایی)
گرایش علوم طبیعی، زیستی و کشاورزی / رشته علم و تکنولوژی کشاورزی و تکنولوژی محیط زیست و خاک / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (ایتالیایی)
گرایش علوم طبیعی، زیستی و کشاورزی / رشته بیوتکنولوژی ژنومی، صنعتی، محیط زیست و کشاورزی / لیسانس (ایتالیایی) فوق لیسانس (ایتالیایی)
گرایش علوم پزشکی / رشته کارشناسی پیوسته پزشکی و جراحی، فن آوری های پیشرفته در جراحی / لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی)
گرایش علوم پزشکی / رشته توانبخشی روانی، بهداشت و درمان / لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی)
گرایش مدیریت و اقتصاد / رشته اقتصاد اروپا و قانون کسب و کار و تجارت جهانی، اقتصاد کارآفرینی، توسعه و تجارت بین المل / لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی)
گرایش مدیریت و اقتصاد / رشته اقتصاد کشاورزی و مواد غذایی، اقتصاد و بازاریابی در عرصه کشت و صنعت / لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی)
گرایش مدیریت و اقتصاد / رشته مدیریت اجرایی، مدیریت کسب و کار، مدیریت ابتکار و نوآوری، مدیریت عملیاتی، بازاریابی، مدیریت پروژه / لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی)
گرایش مدیریت و اقتصاد / رشته اقتصاد و امور مالی و بیمه، اقتصاد بین الملل، فاینانس و بیمه، بانکداری و بازارهای مالی / لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی) فوق لیسانس (انگلیسی؛ ایتالیایی)

ویژگی ها

هر ساله بیش از 10000 متقاضی بین المللی به دلیل فرصت ها و مزایای بی شمار دانشگاه کاتولیک ساکرو کور، تحصیل در آن را انتخاب می کنند. تحصیل در این دانشگاه هم بر پیشرفت حرفه ای و تخصصی دانشجویان در زمینه ی کاری تاثیر شایانی دارد و هم بر زندگی تحصیلی و دانشجویی آنها، چرا که با تحصیل در یو سی اس سی زندگی و تحصیل پرهیجان و لذت بخشی را در خارج از کشور تجربه کرده، از نظر مالی از جانب داشگاه مورد حمایت قرار گرفته و دانش و تخصص کارا و عظیمی را توسط 70 مدرس و استاد برگزیده و مجرب فرامی گیرند. به این شکل همه دانشجویان می توانند در محیطی کاملا امن، صمیمی و تخصصی، و نیز بدون نیاز به حمایت مالی خانواده شان، به شناخت و شکوفایی استعدادها و توانایی هایشان بپردازند.

انسان های موفق بسیاری که در رشد و توسعه جامعه ایتالیا نقش به سزایی داشته اند، فارغ التحصیلان این دانشگاه می باشند؛ از جمله رئیس جمهور، نخست وزیران، نمایندگان مجلس و کمیسیون اروپا، نمایندگان کلیسا، قضات قانون اساسی، وزرای جمهوری، استادان دانشگاه های برجسته ایتالیا، وکلا، قضات، سیاستمداران، کارآفرینان، مدیران، ستاره های ورزش و هنر، سردبیران، نویسندگان، روزنامه نگاران.

جایگاه حرفه ای

1 /80 درصد از فارغ التحصیلان دوره تخصصی (برنامه 5 ساله) در عرض 12 ماه پس از فارغ التحصیلی کار مرتبط با حرفه شان را یافته اند.

4/ 66 درصد از فارغ التحصیلان دوره 3 ساله موفق به یافتن کار در عرض 12 ماه پس از فارغ التحصیلی شده اند.

توجه: این داده ها از بررسی و نظرسنجی که در مورد فارغ التحصیلان دانشگاه در سال 2010 ، حدود 12 ماه پس از فارغ التحصیلی شان انجام گرفت. همانطور که همه دانشگاه ها به اتفاق پذیرفته اند، این اطلاعات به نیروی کار، یعنی جوانان شاغل به علاوه، کسانی اشاره دارد که به دنبال شغل می باشند. کسانی که به دنبال ادامه تحصیل و یا کارآموزی (با حقوق یا بدون حقوق) هستند، و نیز افرادی که به دنبال کار نیستند از این آمار حذف شده اند.

کارآموزی و اشتغال (اطلاعات سال 2017)

6814 برنامه های آموزشی و فوق برنامه کارآموزی

8926 کارآموزی و پیشنهاد اشتغال منتشر شده به صورت آنلاین

1296 شرکت های ارائه دهنده پست و مقام شغلی

5026 شرکت کننده و بیش از 100 جلسه کلاس درس در مورد کسب و کارها

تحصیل در خارج از کشور (اطلاعات سال 2017)

1679 دانشجو مشغول به تحصیل در دوره های بین المللی

2.381 دانشجوی خارجی مشغول به تحصیل در دوره های بین المللی 579 دانشگاه خارجی ارائه دهنده ی برنامه های بین المللی

امتیازات
وسعت
5/5
کیفیت تحصیلی
5/5
سيستم آموزشی
5/5
امكانات رفاهی
5/5
امتياز نهايی
5/5