دانشگاه کالیاری

دانشگاه کالیاری

دانشجویانی که متقاضی تحصیل در ایتالیا هستند و دانشگاه کالیاری را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اند با مطالعه ی مقاله ی زیر که به وسیله کارشناسان موسسه یگانه سفیران دانش تهیه شده است،اطلاعات کاملی را در مورد

تاریخچه دانشگاه کالیاری و معرفی آن

معرفی شهر کالیاری و هزینه های زندگی

شرایط و مدارک اخذ پذیرش از این دانشگاه

خدمات و امکانات دانشگاه

رتبه و رنکینگ دانشگاه را کسب خواهید کرد.

تاریخچه دانشگاه کالیاری

دانشگاه های ایتالیا را می توان جز اولین دانشگاه های دنیا و قاره ی سبز به شمار آورد. اما در سال 1606در جنوب کشور ایتالیا دانشگاه کالیاری تاسیس و پایه گذاری شد. دانشگاه کالیاری کاملاً چند رشته ای است به همین دلیل ، دانشگاه وظیفه ی نهادی خود را در زمینه های تحقیق ، آموزش و آموزش عالی ، در خدمات محلی برای حمایت از توسعه اجتماعی ، اقتصادی و مدنی انجام می دهد و هویت و نوآوری را به هم پیوند می دهد.شروع به کار دانشگاه کالیاری با رشته های الهیات ، قوانین ، پزشکی ، فلسفه و هنر بود که با گذشت زمان و توجه حاکمان بر تعداد این رشته ها افزوده شد و در حال حاضر با گذشت 400سال از تاریخ بنای این دانشگاه سالانه بیش تر از 29000دانشجوی بین المللی و ایتالیایی در 80رشته ی کارشناسی و کارشناسی ارشد و15دوره ی دکترا در دانشگاه کالیاری حال کسب علم و مهارت آموزی هستند. یكی از نكات مهم دانشگاه مبادلات بین المللی است: این دانشگاه با دانشگاه های خارجی كه در زمینه تبادل دانشجویی و ارائه ی بورس های تحصیلی فعالیت می کنند موافقتنامه های زیادی را امضا كرده است . علاوه بر این ، دانشگاه کالیاری به منظور تضمین امکان لذت بردن از تجارب سازنده بین المللی با کیفیت بالا در زمینه های مختلف ، اطلاعات و خدمات مداوم را به دانشجویان خود ارائه می دهد.

شهر کالیاری

شهر کالیاری (به ایتالیایی: Cagliari) مرکز جزیره ساردنی ایتالیا و مرکز استان کالیاری است. این شهر در جنوب جزیره ساردنی واقع شده و جمعیت آن ۱۶۰ هزار نفر است.شهری با محله های تاریخی دیدنی با چشم انداز دریا و ساحل 8کیلومتری شنی و قطب اصلی سفرهای دریایی مدیترانه ،جاذبه های طبیعی ،برج ها و قلعه های باز مانده از قرون وسطی،کلیساهای قدیمی اصلی ترین و پرجمعیت ترین شهر ساردینیا است. تاریخچه این شهر به هزاران سال بر می گردد.دانشگاه کالیاری به لطف موقعیت مناسب شهر کالیاری در یک مکان مطلوب مستقر شده است که از هر منطقه از شهر به راحتی قابل دسترسی است .و به لطف بندر کالیاری به خوبی به خارج از کشور متصل شده است ، همچنین فرودگاه شهر کالیاری با مهمترین شهرهای اروپایی ارتباطات برقرار می کند.آب و هوای شهر با تابستان های گرم و زمستان های نسبتا سرد گره خورده است.دمای هوا در تابستان کمی بالاتر از 30درجه است و در زمستان از صفر پایین تر نمی آید.

هزینه های زندگی در شهر کالیاری

هزینه ها – یورو در ماه.حداقلحداکثر
محل اقامت177232
غذا196371
حمل و نقل22138
ارتباطات و خدمات92144
پوشاک2699
ورزش و اوقات فراغت2288

دانشکده های دانشگاه کالیاری

 • دانشکده معماری
 • دانشکده اقتصاد
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده ادبیات و فلسفه
 • دانشکده زبانها و ادبیات خارجی
 • دانشکده پزشکی و جراحی
 • دانشکده آموزش
 • دانشکده علوم ریاضی ، فیزیکی و علوم طبیعی
 • دانشکده علوم سیاسی

تعدادی از رشته های ارائه شده در مقطع لیسانس

لازم به ذکر است که لیست رشته های ارائه شده در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی در قالب مقاله ی جداگانه برای متقاضیان تحصیل در ایتالیا تهیه گردیده و دانشجویان می توانند به کمک آن رشته های مورد علاقه ی خود را جستجو کنند.

1-تجارت و اقتصاد2-اقتصاد و دارایی3-فلسفه4-فیزیک5-علوم کامپیوتر6-مهندسی پزشکی7-مهندسی شیمی8-مهندسی مکانیک9-مهندسی عمران و….

تعدادی از رشته های ارائه شده در مقطع فوق لیسانس

لازم به ذکر است که لیست رشته های ارائه شده در مقطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی درقالب مقاله ی جداگانه برای متقاضیان تحصیل در ایتالیا تهیه گردیده و دانشجویان می توانند به کمک آن رشته های مورد علاقه ی خود را جستجو کنند.

1-معماری2-باستان شناسی تاریخ و هنر3- مهندسی کامپیوتر ، امنیت سایبری و هوش مصنوعی4-مهندسی عمران5-مهندسی برق6-مهندسی مخابرات7-روابط بین الملل8-علوم مدیریت9-مهندسی مکانیک و…

همچنین بخوانید:

دانشگاه BOLZANO

رنکینگ و رتبه بندی دانشگاه کالیاری

1-رتبه 4 censis در بین دانشگاه های بزرگ(20000تا40000نفر)ایتالیا و کسب نمره ی 90:

معیار امتیاز دهی و رتبه بندی این نوع رنکینگ که تمامی دانشگاه های دولتی و غیر دولتی ایتالیا در سه دسته از لحاظ جمعیتی بسیار بزرگ،بزرگ،متوسط و کوچک ایتالیا را طبق ارزیابی می کند بر اساس خدمات ارائه شده ، بورس های تحصیلی ، سطح بین المللی ، ارتباطات و اشتغال پذیری. طبقه بندی تدریس دوره های سه ساله ، دوره های تک چرخه و دوره های کارشناسی ارشد دو ساله با توجه به پیشرفت شغلی دانشجویان و روابط بین المللی است .

2-رتبه بندی QS :

در دسترس نیست.

3-رتبه بندیuniRank:

رتبه ی 31 از بین 86دانشگاه ایتالیا

امکانات و خدمات دانشگاه کالیاری

1-آزمایشگاه ها: آزمایشگاه های تدریس شامل اتاق های رایانه ، اتاق های کنفرانس ویدئویی ، کلاسهای درس مجهز به ابزارهای علمی (میکروسکوپ ، پرینتر سه بعدی ، رصدخانه) و سایر ابزارهای پیشرفته که برای انتقال دانش در علوم طبیعی و علوم انسانی ضروری است.

2-سیستم کتابخانه دانشگاه:

1-کتابخانه زیست پزشکی – علمی مرجع تحقیق و تدریس دانشکده های زیست شناسی و داروسازی ، پزشکی و جراحی و علوم است.این کتابخانه شامل 180،000 کتاب و مجله در موضوعات علوم پزشکی ، ریاضی ، فیزیکی ، بیولوژیکی ، شیمیایی ، دارویی ، زمین شناسی ، علوم است. بانکهای اطلاعاتی ، نشریات الکترونیکی ، کتابهای الکترونیکی.مجهز شده به 200میزمطالعه و یک اتاق رایانه با 20دستگاه کامپیوتر جهت دسترسی به منابع الکترونیکی.

2- كتابخانه منطقه علوم اجتماعي ، اقتصادي و حقوقي

کتابخانه حوزه علوم اجتماعی ، اقتصادی و حقوقی مرجع تحقیق و تدریس دانشکده های اقتصاد ، حقوق و علوم سیاسی است. کتابخانه شامل 330،000 کتاب و مجله که موضوعات حقوق ، اقتصاد ، شرکتهای بزرگ ، تاریخی-اجتماعی ، سیاسی-اجتماعی و آماری-ریاضی علوم را در بر می گیرد است. این کتابخانه مجهز شده به 550 صندلی ، یک اتاق رایانه با 30 دستگاه کامپیوتر جهت دسترسی به منابع و اطلاعات الکترونیکی.

3_4 كتابخانه تخصصي:1-کتابخانه منطقه فنی ، مرجع تحقیق و تدریس گروههای مهندسی عمران ، محیط زیست و معماری 2- مهندسی برق و الکترونیک3 – مهندسی مکانیک ، شیمی مواد 4- ریاضیات و انفورماتیک است.

این کتابخانه ها از 150،000 کتاب ، مجله ، مواد ویژه (نقشه برداری) مربوط به ریاضیات ، فیزیک ، عمران ، مکانیک ، شیمیایی ، ساختاری ، الکتریکی ، الکترونیکی ، علوم رایانه ، هیدرولیک و مهندسی حمل و نقل ، مهندسی زیستی ، مهندسی مهندسی ، معماری و شهرسازی. منابع الکترونیکی تخصصی: بانکهای اطلاعاتی ، نشریات الکترونیکی ، کتابهای الکترونیکی ، قانونگذاری تشکیل شده است.همچنین این 373 صندلی و 28 دستگاه کامپیوتر جهت تحقیقات کتابشناختی تشکیل شده است.

موزه ها:

1-موزه زمین شناسی و دیرینه شناسی “Domenico Lovisato” و موزه معدنی “Leonardo de Pruner”

2-موزه انسان شناسی و مردم شناسی

3-موزه فیزیک ساردینیا

4-موزه جانورشناسی

مراکز دانشگاهی

1-مرکز حفاظت از تنوع زیستی (CCB)

مركز حفظ تنوع زيستي (CCB) ساختاري از دپارتمان زندگي و علوم زيست محيطي دانشگاه كالياري است که برای مطالعه ، مدیریت و حفظ تنوع گیاهی در ساردینیا تاسیس شده است.

2-مرکز مطالعات روابط صنعتی بین دانشگاهی (CSRI)

مرکز مطالعات روابط صنعتی مرکز تحقیقات بین بخشی دانشگاه کالیاری است که در سال 1989 تأسیس شد.

3-مرکز خدمات دانشگاهی پژوهش (CeSAR)

CeSAR – مرکز خدمات دانشگاه تحقیقاتی – در آزمایشگاههای بین رشته ای پیشرفته و مجهز به تجهیزات برش و مهارت های علمی سطح بالا ، قادر به توسعه تحقیقات بنیادی و کاربردی است. این مرکز یک سازمان غیرانتفاعی است و علاوه بر خدمات تحقیقاتی ، خدمات مشاوره ای را برای محققان دانشگاه کالیاری برای انجام فعالیت های نهادی خود و به نهادهای دولتی و خصوصی که در قلمرو منطقه ای ، ملی و بین المللی فعالیت می کنند ارائه می دهد.

4-EFIS – مرکز خدمات دانشگاه کالیاری برای یادگیری الکترونیکی و نوآوری فناوری در آموزش:

این مرکز ساختار سازمانی است که با هدف ترویج ، تولید ، تحویل و مدیریت خدمات آموزش الکترونیکی و نوآوری آموزشی برای حمایت از کلیه بخش ها ، دانشکده ها ، مراکز خدمات و گروه های دانشگاه ایجاد شده است. کالیاری و همچنین ترویج فعالیتهای خدماتی به نفع قلمرو در چارچوب مأموریت سوم.

5-UNICApress – مرکز خدمات دانشگاهی برای نشر دانشگاهی:

UNICApress انتشارات دانشگاه کالیاری است که ویرایش ، توزیع و ترویج محصولات سرمقاله با کیفیت ناشی از تحقیق و تدریس انجام شده در دانشگاه ، یا مرتبط با موضوعات مورد علاقه برای دانشگاه کالیاری ، یا ساردینیا است. انتشار آثار ، در سطح ملی و بین المللی ، با رعایت اصول ارتباطات علمی و دسترسی آزاد سازگار است.

آزمایشگاههای رایانه ای :

1-اتاق کامپیوتر دانشگاه ارگ: این کلاس مجهز به 15 کامپیوتر ، 1 اسکنر و 1 پرینتر است

2-اتاق رایانه علوم اجتماعی ، کتابخانه اقتصادی و حقوقی – بخش اقتصادی: این کلاس مجهز به 30 رایانه ، 1 پرینتر و 1 اسکنر است

باغ دانشگاه:

1-باغ گیاه شناسی: باغ گیاه شناسی کالیاری که مساحت آن در حدود 5 هکتار است ، در قسمت پایین دره پالاباندا قرار دارد.این باغ در یک منطقه باستانی بین آمفی تئاتر رومی و باغ کاپوچین (که در آن یک معادن وجود دارد که برای ساخت آمفی تئاتر استفاده می شده است) قرار دارد.

بیمارستان دانشگاه:

هدف از ایجاد بیمارستان دانشگاه، ادغام فعالیت های مراقبت بهداشتی با تحقیقات علمی و آموزشی دانشگاه است. بیمارستان دانشگاه خدمات اصلی و بنیادی خود را از طریق بیمارستانهای Duilio Casula و San Giovanni di Dio و همچنین از طریق سایر ساختارهای دانشگاهی که در حال حاضر در ASL Cagliari فعالیت می کنند ارائه می دهد.

مراکز ورزشی دانشگاه کالیاری

مرکز دانشگاه ورزشی (CUS):

در مرکز ورزشی دانشگاه (CUS) کالیاری در10 بخش ورزشی ، حدود 1000 ورزشکار ثبت نام شده است و بیش از 4000 دانش آموز دارای کارت cusهستند.در مرکز ورزشی “Sa Duchessa ، دانشجویان ، ورزشکاران و کلیه دارندگان CUS Card می توانند از یک مسیر دو میدانی شش خط ، یک زمین چمن فوتبال و یک زمین فوتسال 5نفره استفاده کنند. همچنین یک زمین فوتبال 7نفره ، PalaCUS (سالن ورزشی با دو سالن بدنسازی چند منظوره) ، زمین والیبال و تنیس ، یک سالن شمشیربازی ، چهار زمین تنیس ، یک زمین بسکتبال و دو سالن بدنسازی مرکز ورزشی را در سطح خوبی قرار داده است.دو دفتر دیگر CUS Cagliari ، مرکز ورزشی Monserrato در داخل ساختمان دانشگاه و مرکز دریایی Calatafi در کالیاری است.

مرکز زبان دانشگاه کالیاری

مرکز زبان دانشگاه یک مرکز خدماتی است که به آموزش زبان های خارجی و خدمات زبانی به دانشجویان و اساتید و کارمندان دانشگاه می پردازد. علاوه بر این ، دانشگاه به تدریس زبان های خارجی اهمیت می دهد و علاوه بر دوره های کارشناسی ارشد مربوط به زبان های خارجی ، دوره های زبان های خارجی را نیز برای دانشجویان ثبت نام شده در دانشگاه ، از جمله دانشجویان بین المللی ارائه می دهد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *