اسکان دانشجویان و هزینه های زندگی در ایتالیا

مسکن دانشجویی در ایتالیا اغلب توسط دفتر بین المللی دانشگاه شما مدیریت می شود. این دفاتر اقامتی اطلاعاتی راجع به اجاره آپارتمان ها ارائه می دهند که معمولاً ارزان تر از هزینه یافتن مسکن در بازار خصوصی در ایتالیا است. برای تأیید هرگونه ضمانت نامه مسکن که برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند ، با موسسه خود تماس بگیرید ، زیرا ممکن است دسترسی به آنها بیش از پرداختن به بازار اجاره خصوصی باشد. به طور معمول ، ضمانت های مسکن فقط برای دانشجویانی است که از خارج از اتحادیه اروپا می آیند.

در بازار خصوصی ، معمول است که دانشجویان یک اتاق را به جای یک آپارتمان کامل اجاره می کنند و آن را با دانشجویان دیگر تقسیم می کنند. مسکن دانشجویی در ایتالیا در شهرهای بزرگ گران تر است و بسته به اندازه و موقعیت مکانی آن نسبت به مرکز شهر و فاصله شما از دانشگاه می تواند در هر ماه از 300-600 یورو باشد.

با پرداخت هزینه ، اطلاعات مربوط به محل اقامت را می توان در آژانس های املاک نیز یافت. برای دانشجویانی که می خواهند بدون کمک بنگاه املاک و مستغلات هماهنگی محل اقامت خود را انجام دهند ، می توانند از درگاه های آنلاین استفاده کنند. حداقل دوره اجاره اکثر محل های اقامت در ایتالیا یک سال است اما اقامت دانشجویان در اتاق های مبله معمولاً برای دوره های کوتاه تر در دسترس است.

هزینه های زندگی در ایتالیا

مانند اکثر کشورهای اروپایی ، هزینه زندگی در ایتالیا به مکانی که در آن تحصیل می کنید بستگی دارد. مراکز شهری مانند رم ، میلان و فلورانس به معنای هزینه های بالاتر است ، در حالی که شهرهای کوچک دانشگاهی مانند ترنتو ممکن است برای شما دوستانه تر باشند.

برخی از متداول ترین هزینه هایی که دانشجویان روزانه انجام می دهند را به طور متوسط انجام داده ایم تا به شما کمک کنیم تا بودجه دانشجویی مهم را تنظیم کنید. برنامه ریزی کلیدی است و با داشتن بودجه ای کاملاً برنامه ریزی شده ، درمورد پیگیری امور پول ، کمتر احساس خستگی می کنید.

همچنین بخوانید:

تحصیل در ایتالیا

هزینه های تحصیل در ایتالیا

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *