معرفی دانشگاه پاویا

کشور ایتالیا بیش از 100 دانشگاه و موسسه آموزشی معتبر دارد که در جایگاه علمی و اعتبار بالایی در اروپا قرار گرفته است.دانشگاه پاویا, یکی از قدیمی ترین دانشگاه های ایتالیا که است که در سال 1361 میلادی در شهر پاویا تاسیس شده بود . این دانشگاه دارای قدمت زیادی است و امروزه ازلحاظ آموزشی نیز دارای اعتبار  وشهرت است. امروزه تعداد دانشجویان  این دانشگاه به 23000 دانشجو میرسد که دانشجویان بین الملل نیز درصد قابل توجهی از آن را تشکیل می دهد. این دانشگاه دو پردیس درشهر های اصلی پاویا و کرمونا دارد .دانشگاه پاویا از 20 کالج تشکیل شده است و 7 دانشکده اصلی دارد.این دانشگاه با بیش از 400 دانشگاه و موسسه بین المللی مشارکت دارد. “آلساندرو ولتا” دانشمند مشهور جهان ،مخترع باتری، در سال های 1745 تا 1827 در این دانشگاه به عنوان استاد مشغول به تدریس بوده است.

مشخصات عمومی دانشگاه پاویا

رتبه بندی دانشگاه پاویا در ایتالیا و جهان

دانشکده های دانشگاه پاویا

برنامه های تحصیلی دانشگاه پاویا

دردانشگاه پاویا، 83 دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های مختلفی ارائه می شود. این رشته ها عبارتند از:

برنامه های تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی ارائه می شود

در حال حاضر دانشگاه پاویا 10 دوره کارشناسی ارشد را به صورت انگلیسی و 1 دوره کارشناسی ارشد یک دوره ای در رشته پزشکی و جراحی به زبان انگلیسی تدریس می کند. هر دوره کارشناسی ارشد شرایط مختلفی دارد؛

مدارک تحصیلی مورد نیاز برای پذیرفته شدن دردانشگاه پاویا ایتالیا

دانشجویان غیراروپایی ، ملزم می باشند جهت پذیرش در دانشگاه، درآزمون ورودی شرکت کنند. پس از کسب نمره حد نصاب لازم متقاضی پذیرفته خواهد شد. در صورتی که نمره حد نصاب لازم برای پذیرش رشته مورد نظر کسب نشود، دانشجو می تواند برای رشته دیگری آزمون بدهد. دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه پاویا، ملزم به ارائه مدارکی می باشند. مدارک تحصیلی مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه پاویا برای هر دوره تحصیلی ممکن است متفاوت باشد.

حداقل شرایط لازم برای دریافت پذیرش در دوره کارشناسی دانشگاه پاویا ایتالیا

شرایط لازم برای اخذ پذیرش در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه پاویا

مراحل لازم برای ثبت نام در دانشگاه پاویا

پردیس ها و دانشکده های دانشگاه پاویا

امروزه دانشگاه پاویا،دارای 2 پردیس، 8 بخش آموزشی و 9 دپارتمان می باشد  ساختمان های دانشگاه درشهر پاویا، در سراسر شهربصورت گسترده واقع شده است. ساختمان های دانشکده علوم سیاسی و حقوق در Palazzo Centrale در Via Strada Nuova، در نزدیکی کلیسای جامع Pavia واقع شده است. ساختمان های دانشکده مهندسی، داروسازی، ریاضیات، فیزیک و علوم طبیعی درمنطقه ویا فراتا، که بامرکز شهرحدودا 3 کیلومترفاصله دارد، در یک مجموعه ساختمانی به نام پولو کراوینو قرار دارند. ساختمان های دانشکده اقتصاد، گروه روانشناسی و گروه فلسفه در Palazzo San Felice واقع شده اند. ساختمان های گروه موسیقی شناسی در Palazzo Raimondi، کرمونا واقع شده است. ساختمان های دانشکده داروسازی و پزشکی و جراحی در Via Forlanini و Via Taramelli، در نزدیکی Policlinico San Matteo واقع شده اند.

هزینه شهریه دانشگاه پاویا

شهریه دراین دانشگاه به صورت شهریه ثابت و شهریه  متغیر است. شهریه متغیر به صورت فردی با توجه به وضعیت مالی هر دانشجو و رشته و مقطع تحصیلی تعیین می شود. و شهریه ثابت ترمی 680 یورو می باشد.برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه ، دانشگاه تخفیف هزینه های شهریه در نظر گرفته شده است.

بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی برای دانشجویان دانشگاه

دانشگاه های ایتالیا فرصت های قابل اوجهی برای دنشجویان در نظر می گیرند . از جمله بورسهای پر طرف دار در دانشگاه های ایتالیا اشاره می کنیم.

این بورسیه به مدت سه، شش، یا نه ماه اعمال می شود.

اقامتگاه ها و خوابگاه دانشجویی در شهر پاویا

این خوابگاه های دانشجویی به صورت اتاق های یک نفره، دو نفره، و سه نفره در نظر گرفته شده است. حمام و آشپزخانه برای این دانشجویان مشترک است. مهلت ثبت نام این خوابگاه ها تا 30 ام جولای است.

این مسکن های دانشجویی به صورت مسکن های پلت فرم در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.

خوابگاه های داخل دانشگاه

دارای اتاق های یک نفره ،همراه با حمام و آشپزخانه مستقل

اتاق دو نفره فقط برای یک دانشجو، همراه با اتاق نشیمن ، آشپزخانه  وحمام

اتاق دو نفره برای 2 دانشجو همراه با آشپزخانه ، اتاق نشیمن و حمام

فارغ التحصیلان برجسته

آشنایی با شهر پاویا

شهرزیبای پاویا ایتالیا در موقعیت شمالیکشور ایتالیا، در جنوب غربی استان لامباردی و در 20 مایلی جنوب شهر میلان قرارگرفته است. یکی از دلایل شهرت شهر پاویا ایتالیا محصولات کشاورزی  همچون برنج و غلات می باشد. با وجود تعداد بسیار زیاد کارخانه ها در شهر پاویا Pavia City، این موضوع نه تنها حال و هوای آرام پاویا را برهم نزده است بلکه سبب بالا بودن نرخ استخدام فارغ التحصیلان دانشگاه پاویا ایتالیا شده است.
در شهر پاویا ایتالیا، دانشگاه تاریخی پاویا (تأسیس در 1361 میلادی) قرار دارد که از معتبر ترین دانشگاههای اروپا می باشد. موسسات IUSS ( موسسه ی مطالعات پیشرفته ی پاویا )، کالج گیسلییری، کالج برومئو، کالج سانتا کاترینا و بسیاری موسسات آموزشی معتبر دیگر، استان پاویا را به مقصدی قابل تامل برای دانشجویان کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در سراسر دنیا که علاقه مند به تحصیل در ایتالیا هستند، ساخته است.
در شهر پاویا ایتالیا غنائم هنری وفرهنگی بسیاری از تاریخ اروپا قرار دارد که سبب جذب توریست های بسیاری به این منطقه از ایتالیا شده است .
بسیاری از کلیساها و موزه های مهم همچون موزه ی سرتوسا دی پاویا در این شهر جای گرفته اند که می تواند علاقه مندان به آثار تاریخی را به سمت خود جذب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *