معرفی دانشگاه پروجا

بدست آوردن اطلاعاتی درباره ی دانشگاه های ایتالیا و شرایط زندگی در ایتالیا و شهر های آن برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در ایتالیا را دارند بسیار اهمیت دارد. شهر پروجا یکی از شهر های قابل توجه دانشجویانی است که قصد مهاجرت تحصیلی به ایتالیا دارند. دانشگاه پروجا یا به انگلیسی University of Perugia  یکی از دانشگاه های دولتی مورد علاقه دانشجویان از نقاط مختلف دنیا برای تحصیل می باشد که در شهر پروجا ایتالیا واقع شده و از کیفیت آموزشی بالایی برخوردار می باشد. این دانشگاه دارای 16 دپارتمان آموزشی است که امروزه حدود 42000 نفر دانشجو ایتالیایی و بین الملل در مقاطع مختلف این دانشگاه مشغول به تحصیل در رشته های مختلف می باشند.

قدمت تاریخی دانشگاه پروجا

دانشگاه پروجا با نام ایتالیایی Università Degli Studi di Perugia یک دانشگاه دولتی واقع در پروجا (مرکز اومبریا) در ایتالیا می باشد که در سال 1308 میلادی با حمایت پاپ کلمنت پنجم بنیانگذاری شد. در ابتدا این دانشگاه مدارک علمی در حوزه های هنر عمومی و حقوق ارائه می داد که امروزه در رشته های مختلف در 16 گروه تخصصی فعالیت می کند و علاوه برآن دارای فعالیت های گسترده در حوزه ی پژوهش و تحقیق با هدف ارائه  برنامه ها و خدمات با بهترین کیفیت وفرصت های علمی  می باشد.

مشخصات عمومی دانشگاه پروجا ایتالیا

علوم محیط زیست و کشاورزی,  علوم زیست شناسی, علوم مربوط به زیست شناسی, فناوری زیست پزشکی و فناوری زیستی, مدیریت کسب و کار, شیمی, مهندسی محیط زیست, مهندسی عمران, علوم ارتباطات, علوم کامپیوتری, مهندسی الکترونیک, میراث فرهنگی, طراحی, اقتصاد و فرهنگ, فناوری حفاظت از محیط زیست, ارزیابی عملکرد فردی در روانشناسی بالینی, تاریخ, هنر, فناووری زیستی محیط زیست, زیست شناسی, عکس برداری, مددکاری اجتماعی, علوم آموزش, روابط بین الملل و علوم سیاسی, فیزیتراپی, پرستاری, مهندسی مکانیک, مامایی, ریاضیات, خدمات حقوقی, علوم آموزش, علوم امنیتی, مهندسی صنایع

شرایط پذیرش دانشگاه پروجا

شما برای درخواست پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد نیاز به مدارک زیر می باشید:

برای شرکت در دوره کارشناسی ارشد لازم است مدارک زیر را به دانشگاه ارائه دهید:

برای ارسال درخواست و پذیرش در این دانشگاه به تاریخ های مهم زیر توجه فرمایید:

مهلت پذیرش برای دوره کارشناسی تا ماه ژانویه است. (توجه داشته باشید در صورت دیرکرد شما ملزم به پرداخت جریمه 70 یورویی می باشید.)

مهلت پذیرش برای دوره کارشناسی ارشد تا ماه فوریه است.

برای ثبت نام در دانشگاه از تاریخ 1 آگوست تا 20اکتبر فرصت دارید

همچنین می توانید در تاریخ 1ژانویه تا 31 ماه می با پرداخت جریمه دیر کرد قابل ثبت است.

اساتید برجسته در دانشگاه پروجا

شرکت در دوره های کارآموزی

دوره ی کارآموزی دانشگاه پروجا با هدف ایجاد ارتباط دانشجویان با بازار کار و بستر مناسب برای ورود آنها به بازار کار تشکیل می شوند که بصورت فوق برنامه و برنامه درسی در مدت حداکثر12 ماهه است.

دوره ی کارآموزی برنامه درسی برای دانشجویان پس از پایان دوره ی تحصیل است که لازم است این دوره را بگذرانند و دوره فوق برنامه برای ایجاد فرصتی برای دانشجویان است که به اعتبار آموزشی و تحصیلی خود بیافزایند.

خدمات و تجهیزات دانشگاه برای دانشجویان

فارغ التحصیلان برجسته دانشگاه پروچا ایتالیا

آشنایی با شهر پروچا

یکی از شهر های محبوب ایتالیا در استان پروچا واقع شده است. مراکز آموزشی زیادی ازجمله دانشگاه پروچا که مورد توجه بسیاری از اهل هنر قرار گرفته است. هزینه زندگی در این شهر بسته به سبک زندگی فردی شما است. اما این شهر جزوشهر های با هزینه های متوسط است و از کیفیت زندگی مطلوبی برخوردار است.این شهر با کیفیت امنیتی و درمانی متوسط و ازشاخص اقلیمی مناسب برخوردار است. به طور کلی هزینه دانشجویی در این شهربطور تقریبی 700 تا 800 یورو ماهیانه برآورد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *