معرفی دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلیتکنیک میلان یا Polytechnic University of Milan  اولین و بزرگترین دانشگاه در ایتالیا است که بصورت تخصصی رشته های فنی و مهندسی را ارائه می دهد. این دانشگاه شناخته شده ترین دانشگاه پلی تکنیک ایتالیا در کل جهان است که در شهر میلان واقع شده است و دارای رتبه 149 دررنکینگ جهانی درسال2020 قرارگرفته است. گفتنی است این دانشگاه جزو بهترین دانشگاه ها در زمینه هنر و معماری است که در جایگاه نهم در بین برترین دانشگاه های معماری در جهان قرار گرفته است. این دانشگاه درمقاطع کارشناسی, کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیردو بیش از 35907 دانشجو دارد و در رتبه بندی  QS تراز 17 امین دانشگاه برترفنی و مهندسی جهان و 6 امین دراروپا  را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه جزو بررجسته ترین دانشگاه های دنیا در 3 بخش اصلی  فنی, مهندسی, هنری می باشد. که دارای 12 دپارتمان اصلی و بیش از 138 زیررشته متنوع می باشد. رشته های دوره کارشناسی اغلب به زبان ایتالیایی تددریس می شوند اما در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری بیشتر دروس به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

در این دانشگاه بسیاری از دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل هستند.

قدمت تاریخی دانشگاه

دانشگاه پلی تکنیک میلان که نام ایتالیایی آن  Politecnico di Milano است , اولین و قدیمی ترین دانشگاه ساخته شده در شهر میلان است . ایتالیایی ها این نام را روی این دانشگاه گذاشتند به این دلیل که اصطلاح ” Politecnico ” به دانشگاهی دولتی که اختصاص دارد به رشته های مهندسی و معماری و طراحی  گفته می شود. در سال 1863 در میلان گروهی از دانشمندان و کارآفرینان متعلق به خانواده های ثروتمند و برجسته میلان اقدام به تاسیس این دانشگاه کردندکه در ابتدا نام آن موسسه فوق تکنیکی بود. دانشمندان برجسته و مشهوری از این دانشگاه پا به عرصه جامعه جهانی گذاشتند از جمله آن ها می توان به فرانچسکو بیروسکی که اولین مدیر و بنیانگذار این دانشگاه بود و همچنین جولیو ناتا که در سال 1963 برنده جایزه نوبل شیمی شد, لوئیجی کرمونا, آلدو روسی, رنزو پیانو, آچیله کاستالیونی اشاره کرد. این دانشگاه همچنین نقس بسزایی دراختراعات صورت گرفته داشته است. بسیاری از فارغ التحصیلان از این دانشگاه به درجات عالی در دنیا رسیده اند از جمله آنجلو سالموراگی که اولین فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع از این دانشگاه بوده و اولین کارخانه عینک سازی در جهان را تاسیس کرد

مشخصات عمومی دانشگاه

برخی از رشته های دوره های کارشناسی دانشگاه که بیشتر آن ها به زبان ایتالیایی ارائه می شوند.

رشته های تحصیلی دانشکده صنعتی و فناوری اطلاعات

 

دانشکده عمران و مدیریت زیست محیطی :

رشته های تحصیلی دانشکده معماری :

رشته های تحصیلی دانشکده طراحی :

شرایط پذیرش در دانشگاه  پلی تکنیک میلان

مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه پلی تکنیک میلان

در صورتی که تقاضای شما مورد پذیرش قرار گرفت 185.58 یورو برای هزینه های قانونی پرداخت کنید.

شرایط تحصیل در دوره کارشناسی ارشد برای دانشجویان خارجی

تاریخ شروع ترم های تحصیلی دانشگاه پلی تکنیک میلان به شرح زیر می باشد

 

رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه :

 

رشته های دوره دکتری دانشگاه پلی تکنیک

کلیه دوره های دکتری در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می شوند. که 18 برنامه برای رشته های دکتری قابل ارائه است که این دوره ها 3 ساله هستند . 30 درصد دانشجویان دکتری در این دانشگاه دانشجویان بین الملل هستند که از بیش از 60 کشور جهان و از جمله ایران شامل می شوند. برای تحصیل در ایتالیا دوره دکتری توجه داشته باشید که این دوره  ها 3ساله می باشند و حد اکثر تا 6 سال میتوانید به  پایان برسانید. شما می توانید برای مشاهده کامل رشته های دوره دکتری می توانید به آدرس سایت www.dottorato.polimi.it فرمایید.

 

 

شهریه های کارشناسی ارشد :

پس از دریافت پذیرش از سوی دانشگاه شما موظف به پپرداخت شهریه می باشید. شهریه دوره کارشناسی ارشد قابل پرداخت در دو قسط است که قسط اول در زمان ثبت نام باید پرداخت شود

و قسط دوم در زمان شروع ترم یعنی ماه می باید تسویه شود و امکان قسط بندی بیشتر نیست.

شهریه مورد نیاز برای پذیرش در دوره فوق لیسانس سالیانه 3898 یورو می باشد. که در قسط اول باید 895 یورو پرداخت کنید و مابقی مبلغ را در ماه می تسویه کنید. البته دانشگاه شرایطی را فراهم کرده است که دانشجویانی که در سطح بالایی از رتبه ها و نمرات باشند این شهریه را می بخشد.

بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان بین الملل

این دانشگاه بورسیه های متنوعی برای دانشجویان بین الملل به خصوص کشور های جهان سوم از جمله کشور ایران, در نظر گرفته است که مهمترین آن میتوان به بورسDSU اشاره کرد که بودجه آن حدود 4500 یورو می باشد.

همچنین برای دانشجویان بین الملل کلاس زبان ایتالیایی  در هر نیمسال یک بار برگزار میشود که بصورت رایگان می باشد.

بورس های این دانشگاه پلی تکنیک میلان شامل موارد زیر میشود:

بورس DSU

بورس DSU که از طرف سازمان  CAFF اعطا می شود مختص دانشجویان با درامد پایین است . برای بهره مندی از آن باید مدارک مورد نیاز را به موسسات معتبر که از طرف دانشگاه معرفی شده اند ارسال کنید. که در صورت تایید مدارک شما مدرکی بنام ISEEU به شما تعلق می گیرد که در آن میزان بورسیه تعلق گرفته قید شده است.

بورس طلایی

این بورس شامل 500 یورو به همراه شهریه دانشگاه می باشد. همچنین هزینه اقامت مشمول این بورس خواهد بود. اضافه این مبلغ بعد از کسر مالیات به حساب دانشجو پرداخت می شود.

بورس نقره ای

این بورس شامل 1000 یورو سالیانه  که شامل هزینه خوابگاه نیز شامل آن است.هزینه شهریه دانشگاه نیز به آن اضافه می شود و باقی مانده آن بعد از کسر مالیات به دانشجو تحویل داده می شود.

بورس پلاتین

این بورس شامل شهریه  دانشگاه می شود.

چهره های برتر این دانشگاه پلی تکنیک میلان :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *