آموزش فنی و حرفه‌ ای در ایتالیا: مزایا، معایب و راهکارها

آموزش فنی و حرفه ای در ایتالیا: مزایا، معایب و راهکارها کدامند؟ چگونه می‌ توان دوره‌ های آموزش فنی و حرفه‌ ای در ایتالیا را طی کرد؟ آیا جهت تحصیل در ایتالیا به طی این دوره‌ های آموزشی نیاز است؟ افرادی که گواهینامه‌ های مختلف مهارتی داشته باشند به راحتی صلاحیت ورود به بازار کار را نیز دارند، به همین دلیل است که آموزش‌ های فنی و حرفه‌ ای به طور گسترده در رشته‌ های مختلف جهت برآورده شدن چنین امری در کلیه کشورها انجام می‌ شود. در این مقاله آموزش فنی و حرفه‌ ای در ایتالیا: مزایا، معایب و راهکارها را بررسی می‌ کنیم.

آموزش فنی و حرفه‌ ای در ایتالیا: مزایا، معایب و راهکارها

گفتیم که افرادی که بتوانند گواهینامه مهارت را در رشته‌ های مختلف به دست بیاورند، صلاحیت ورود به بازار کار را دارند، یعنی داشتن یک دیپلم آموزش فنی و حرفه‌ ای برای دانشگاه‌ ها و دوره‌ های آموزش عالی فنی ضروری به نظر می‌ رسد که این دوره‌ ها برای سنین مختلف برگزار می‌ شود. یکی از شاخه‌ های این آموزش‌ ها دوره‌ های حرفه‌ای ifts است که به صورت دولتی یا خصوصی آموزش داده می‌ شود.

در کشور ایتالیا نیز دوره‌ های قراردادهای آموزشی کار به صورت دوره‌ های ۱۸ ماه الی ۴ سال انجام می‌ شود. سیستم آموزشی که در کشور ایتالیا جهت کارآموزی وجود دارد به سه بخش مختلف تقسیم می‌ شود:

  • گروه اول شامل افراد ۱۵ تا ۱۸ سال می‌ باشد، هدف از آن نیز ارتقا یافتن توان عملی، علمی و هم چنین ادامه تحصیل این افراد محسوب می‌ شود.
  • دسته دوم کارآموزی شغلی است که برای سنین ۱۸ تا ۲۹ سال محسوب می‌ شود و به آن کارآموزی جهت کار می‌ گویند.
  • گروه سوم کارآموزی جهت به دست آوردن و کسب دیپلم است.

طول مدت‌ های کارآموزی و آموزش‌ های فنی و حرفه‌ ای برای تحصیل در ایتالیا تا ۶ سال نیز می‌ تواند انجام شود. آموزش مادام العمر که جهت آشنایی پیدا کردن با مهارت‌ های مختلف مقدماتی، عمومی و قبل از اشتغال ارائه می‌ شود، این آموزش‌ ها به صورت رسمی در مراکز مختلف آموزشی و تحت نظر وزارت آموزش و پرورش این کشور و هم چنین دانشگاه‌ های آن جا انجام می‌ شود.

آموزش‌ های مستمر در فنی و حرفه‌ ای که به کلیه دوره ها و سیلابس‌ های آموزشی اطلاق می‌ شود، هدف از برگزاری این آموزش‌ ها نیز آموزش افراد بزرگسال و بازآموزی حرفه‌ ای آن ها می‌ باشد. مکانیزم اجرایی جهت آموزش دادن مستمر به کارگران در موسسات خصوصی یا دولتی انجام می‌ شود.

آموزش فنی و حرفه‌ ای در ایتالیا: مزایا، معایب و راهکارها

مزایای آموزش فنی و حرفه ای در ایتالیا

مزایای طی کردن دوره‌ های فنی و حرفه‌ ای در کشور ایتالیا برای افرادی که قصد تحصیل در ایتالیا را دارند بسیار زیاد است که از آن جمله می‌ توان موارد زیر را نام برد:

  • به دست آوردن مهارت کافی در رشته مورد نظر
  • تاکید کردن بر کسب مهارت
  • کسب کردن حداقل استانداردهای لازم مهارتی
  • ایجاد کردن ابزارهایی مانند مدارک آموزشی
  • شیوه‌ هایی جهت اعتبار بخشیدن به تجارب کاری
  • آگاهی یافتن از مهارت‌ های شغلی مورد نظر

به طور کلی دوره‌ های آموزشی در ایتالیا به گروه آموزش‌ های مقدماتی، آموزشگاه‌ های متوسطه و آموزش‌ های دانشگاهی محدود می‌ شود، بنابراین دانش آموزانی که مقطع راهنمایی خودشان را به پایان رسانده باشند، می‌ توانند رشته‌ های مختلف فنی و حرفه‌ ای را طی کنند که شامل اقتصاد، هنرهای زیبایی، موسیقی، کلاسیک غیره می‌ شود و از ۶ الی ۱۲ ماه نیز ممکن است طول بکشد.

در واقع می‌ توان گفت که آموزش‌ های فنی و حرفه‌ ای در ایتالیا از جمله مهم‌ ترین و قابل توجه‌ ترین دوره‌ های آموزشی هستند که افراد را جهت ورود به بازار کار و کسب مهارت‌ های بیش تر و بهتر آماده می‌ کنند. در واقع طی کردن این دوره‌ های آموزشی جهت پیشبرد اهداف آموزشی و کسب مهارت‌ های کافی جز الزامات در سیستم آموزشی و تحصیل در ایتالیا محسوب می‌ شود، حتی افرادی که قصد تحصیل در ایتالیا را دارند، می‌ توانند این دوره‌ ها را سپری کند.

سخن پایانی

در این مقاله آموزش فنی و حرفه ای در ایتالیا: مزایا، معایب و راهکارها را بررسی کردیم. چند مورد از مزیت‌ های آموزش فنی و حرفه‌ ای در ایتالیا را نیز توضیح دادیم. گفتیم که چگونه این آموزش‌ ها می‌ توانند افراد را جهت ورود به بازار کار آماده کنند. جهت اطلاعات بیش تر در خصوص آموزش فنی و حرفه‌ ای در ایتالیا: مزایا، معایب و راهکارها و هم چنین تحصیل در ایتالیا به سایت https://applyitaly.com مراجعه کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *