تحصیل در اروپا

تحصیل در اروپا

اروپا مقصدی است که تعداد زیادی از متقاضیان در سراسر جهان جهت ادامه تحصیل آن را انتخاب می نمایند. هر ساله بسیاری از دانشجویان از کشورهای مختلف برای این کار به کشورهای اروپایی مهاجرت می کنند و در این میان تعداد دانشجویان کشورهای آسیایی بسیار زیاد می باشد. دانشگاه های گوناگونی در کشورهای اروپایی وجود دارند که خدمات ایده آل و با کیفیتی را به دانشجویان ارائه می دهند. متقاضیان با تحصیل در اروپا می توانند به مقاصد دلخواه و اهداف خود دست یابند.

تفاوتی ندارد که قصد تکمیل مدرک کارشناسی را داشته باشید یا بخواهید در مقطع کارشناسی ارشد یا حتی دکتری تحصیل نمایید، اروپا مقصدی مناسب برای تحصیل شما است. در مطلبی که پیش روی شما قرار دارد، می خواهیم به ارائه توضیحاتی درباره تحصیل در اروپا و هزینه های تحصیل در دانشگاه های آن بپردازیم.

چرا دانشجویان برای تحصیل اروپا را انتخاب می کنند؟

دلایل بسیار زیادی جهت انتخاب اروپا برای تحصیل توسط متقاضیان وجود دارد. کیفیت سیستم آموزش، فرهنگ و تاریخ غنی کشورهای اروپایی، برخورداری از شرایط رفاهی حین تحصیل، امکان دریافت کمک هزینه، امنیت کشورهای اروپایی، هزینه مناسب دانشگاه‌ ها در مقایسه با سایر کشورهای دنیا، درس خواندن به زبان انگلیسی در همه مقاطع و شرایط کاری مناسب در زمان تحصیل و پس از فارغ التحصیلی از دلایل مهم دانشجویان برای انتخاب اروپا به عنوان مقصد تحصیلی است.

همچنین، علاوه بر بهره گیری از مدرن ترین سیستم های آموزشی و اقتصاد و صنعت پیشرفته، درصورتی ‌که در کشور عضو شینگن مشغول به تحصیل باشید، بدون اخذ ویزا می توانید به تمام کشورهای منطقه سفر کنید.

تحصیل در اروپا

مراحل تحصیل در اروپا

ورود به هیچ کدام از کشورهای اروپایی جهت تحصیل بدون اخذ نامه پذیرش از دانشگاه امکان پذیر نیست. بنابراین، اگر بخواهید در آنجا تحصیل کنید، می بایست در گام اول مراحلی را طی نمایید تا موفق به دریافت نامه پذیرش از دانشگاه شوید. در بخش زیر مراحلی را که جهت دریافت نامه پذیرش از دانشگاه باید انجام دهید را نام می بریم:

  1. انتخاب رشته
  2. دقت داشتن به زمان ارسال درخواست پذیرش برای دانشگاه
  3. آگاهی از شرایط تحصیل
  4. بررسی شرایط خصوصی یک دوره
  5. فراهم نمودن مدارک مورد نیاز
  6. ارسال درخواست پذیرش به دانشگاه مورد نظر
  7. پیگیری درخواست پذیرش خود
  8. اخذ ویزای تحصیلی
  9. اقامت در کشور انتخابی برای تحصیل در اروپا

هزینه تحصیل

یکی از موضوعات مهم برای مهاجرت به اروپا، هزینه های مورد نیاز است. هزینه تحصیل در کشور مقصد مورد نظر شما، دانشگاه یا کالج، امکانات، برخورداری از بورسیه یا شرایط خاص و هزینه های زندگی بستگی دارد و متفاوت خواهد بود. برای آگاهی از شهریه دانشگاه های اروپایی، می بایست به سایت خود دانشگاه مراجعه نمایید. علاوه براین، هزینه اقامت خود را بر اساس سبک زندگی که در آن کشور دارید، باید مد نظر داشته باشید. این امکان وجود دارد که با دریافت بورسیه تحصیلی، شرایط فول فاند تحصیلی یا تسلط به زبان آن کشور در بعضی از کشورها، نیازی به پرداخت هزینه تحصیل نداشته باشید و یا مبالغ بسیار کمی را پرداخت کنید.

تحصیل رایگان

یکی از بهترین روش ها اخذ بورسیه تحصیلی است. در این صورت شما با کمترین هزینه در دانشگاه‌ هایی با سطح علمی بالا قادر به تحصیل کردن هستید. بهترین دانشگاه اروپا، دانشگاه آکسفورد در انگلستان با رتبه اول در میان کشورهای جهان می باشد. تحصیل در ایتالیا، اسپانیا، آلمان و فرانسه مناسب ترین انتخاب های شما برای تحصیل در دانشگاه های اروپایی با رتبه بالای علمی هستند. این کشورها دارای دانشگاه های ممتاز و دولتی بی نظیری نیز می باشند.

بهترین رشته ها برای تحصیل در کشورهای اروپا

براساس موقعیت های شغلی در هر کدام از کشورها، می توان بهترین رشته در فلورانس ایتالیا را رشته های هنری در نظر داشت. از سوی دیگر، در دانشگاه آکسفورد انگلیس رشته ادبیات معاصر زبان انگلیسی برترین رشته برای تحصیل محسوب می شود. در کشورهای صنعتی مانند آلمان رشته های مهندسی بازار کار ایده آلی خواهند داشت. در کشور اسپانیا، رشته هایی همچون نانو، فیزیک و چشم پزشکی آینده شغلی و تحصیلی خوبی دارند. رشته های مدیریتی و علوم کامپیوتر و همچنین رشته های مرتبط با سلامت و بهداشت در اکثر کشورهای اروپایی متقاضیان زیادی دارند و تحصیل در این رشته ها چشم انداز بسیار خوبی برای دانشجویان خواهد داشت.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت https://applyitaly.com/ مراجعه کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *