معرفی و ویژگی های دانشگاه لاکوئیلا ایتالیا

دانشگاه لاکوئیلا یک دانشگاه معروف در شهر کهن لاکوئیلا د منطقه ابروتزو است که در سال1596تاسیس شده است که در ان سالها به عنوان کالج لاکوئیلا شناخته شده و در 15دسامبرسال 1952 توسط وینچنتزو ریوِرا به عنوان دانشگاه مدرن لاکوئیلا گسترش یافته است.این دانشگاه یک موسسه اموزشی و تحقیق عمومی با ریاست پروفسور فردیناندو دی اوریو است که بسیاری از رشته هارا به دانشجویانش ارائه می دهد .این دانشگاه 7طیف مختلف درسی را در 66رشته گوناگون در بر دارد و دارای 9دانشکده ،18دپارتمان و 2مرکز تحقیقاتی و 2مرکز خدماتی است و امسال بیش از 19000دانشجو داشته است .این دانشگاه باغ گیاهشناسی الپ در گران ساسو به وسعت 3000متر مربع و باغ گیاه شناسی باسیلیکا به وسعت 5500متر مربع و کتابخانه و امکانات بسیار دیگری را در بر دارد. دانشگاه لاکوئیلا رشته هایش را به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی ارائه می کند.اخرین بازسازی دانشگاه لاکوئیلا مربوط به 6اوریل2009 به علت زلزله لاکوئیلا می باشد که بسیار پر هزینه بوده است.

دانشکده های دانشگاه لاکوئیلا ایتالیا عبارتند از

رنکینگ های دانشگاه معروف لاکوئیلا :

بورسیه های دانشگاه لاکوئیلا در ایتالیا

خوشبختانه این دانشگاه دارای بورسیه های زیادی تحت نظارت سازمان های مختلف می باشد .این دانشگاه عالی سالانه به 10دانشجوی نیازمند کمک هزینه ای به ارزش حدود 1032یورو واگذار می کند .

کمک هزینه های نیز برای دانشجویان ارشد که در حال اتمام تحصیل خود هستند و دانشجویان دکترا و فوق دکترای در حال اتمام مقطع خود در نظر گرفته شده است که توسط مراکز دولتی و موسسه مالی لیبرال پرداخت می شود .این نوع بورسیه با توجه به رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی متفاوت است ولی میانگین ان حدود 1500یورو است . نمونه دیگر بورسیه در این دانشگاه بورسیه است که موسسه علوم GSSIارائه می دهد این بورسیه به دانشجویان مقطع کارشناسی که قصد ثبت نام در مقطع ارشد را دارند تعلق می گیرد که طی دو سال به صورت 600یورو در ماه برای دانشجویان واریز میگردد.

انتخاب این دانشگاه برای تحصیل در ایتالیا یک انتخاب مناسب است.

محل اقامت و خوابگاه های این دانشگاه

برای سکونت در شهر لاکوئیلا ایتالیا اپارتمان ها و سوییت های برای اجاره کردن و سکونت وجود دارد که اجاره بهای انها بین 200تا600یورو در ماه می باشد. اما با این حال دانشگاه لاکوئیلا خوابگاه هایی را برای دانشجویانش در نظر گرفته است ک این خوابگاه ها اپارتمان های خصوصی یا اتاق های مشترک هستند که حدود 40%از دانشجویان بین المللی دانشگاه در انها ساکن هستند .تمام اتاق ها مبله بوده و دارای امکانات رفاهی جدا هستند.نرخ اجاره ماهیانه در نظر گرفته شده برای این خوابگاه حدود 300تا500یورو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *