دانشگاه آمریکایی رم

دانشگاه آمریکایی رم,  با نام انگلیسی American University of Rome   اولین و قدیمی ترین دانشگاه آمریکایی است که در ایتالیا به منظور تحصیل دانشجویان خارج از کشور در ایتالیا در سال 1969  پس از جنگ جهانی دوم تاسیس شده است  و درحال حاضر تحت نظارت رئیس, سنا و هیئت امنا اداره می شود اما بیشترین نقش در اداره  و نظارت این دانشگاه در حفظ سلامت و رفاه مالی آن برعهده هیئت امنا می باشد . از جمله فعالیت های هیئت امنا انتصاب رئیس و تایید نهائی برنامه های  دانشگاه است.این واحد آموزشی  به عضویت  انجمن دانشکده  ها و دانشگاه های آمریکا درآمده است و مجوز اعطای مدرک تحصیلی برای دانشجویان خارج از کشور را دارد. همچنین عضو کنسرسیوم بین المللی کتابخانه های دانشگاهی آمریکا است. این موسسه آموزشی مورد تایید آموزش و پرورش آمریکا و ایتالیا است که  در حال حاضر 10 مدرک  دوره های کارشناسی و 3 مدرک کارشناسی ارشد را به دانشجویان  پس از تحصیل اعطا می کند و حدودا 1000 نفر دانشجو و دانش پژوه را ازبیش از 60 کشور مختلف داراست که کلیه دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند. امروزه این دانشگاه یک واحد تحصیلی غیرانتفاعی محسوب می شود با این وجود دارای شهریه و هزینه تحصیلی مقرون به صرفه ای می باشد. هزینه تحصیل سالیانه تقریبا به اضافه خوابگاه  3500 یورو تخمین زده شده در صورتی که در یک دانشگاه غیرانتفاعی در امریکا تقریبا سالیانه 5000 یورو برآورد شده است. البته این دانشگاه خود را متعهد میداند که در صورت نیاز به دانشجویان لایق و شایسته از لحاظ علمی و تحصیلات حمایت کند به همین منظورسالیانه بورس های تحصیلی بسیاری در نظر گرفته می شود. این دانشگاه اهمیت ویژه ای به تعالی و پپیشرفت دانشجویان دارد و برپایه ترکیبی از سنت های عالی و استاندارد های علمی  در محور هنر در 10 رشته ی تحصیلی در کنار دانشجویان تلاش می کنند.

مشخصات عمومی دانشگاه آمریکایی رم

نام دانشگاه : دانشگاه آمریکایی رم

نام انگلیسی : American University of Rome

سال تاسیس : 1969 میلادی

نوع دانشگاه : خصوصی

مکان : رم, ایتالیا

تعداد دانشجویان : 1000 نفر

تعداد رشته های تحصیلی دوره کارشناسی  :10 رشته

تعداد رشته های کارشناسی ارشد : 3 رشته

وب سایت : www.aur.edu

مزیت های تحصیل در دانشگاه آمریکایی رم

 

این دانشگاه در آغاز دوره ی تحصیلی مقطع کارشناسی دوره های مفیدی را برای مشاوره و راهنمایی شما در انتخاب رشته ی تحصیلی مناسب با استفاده از افراد موفق و با سابقه درهرزمینه برگزار می کند که بسیارمی تواند موثر واقع شود.

از دیگر مزیت های تحصیل در این واحد آموزشی بهرهمندی ازدوره های کارآموزی در سال سوم می باشد که این فعالیت ها با کمک بخش خدمات شغلی  و افراد برتر و باتجربه و شرکت ها بزرگ تجاری و بین المللی می باشد اغلب دوره های کارآموزی 2 سال طول میکشد.تقریبا 75 درصد از دانشجویان مشغول به تحصیل در ایتالیا و این دانشگاه ملزم به شرکت در دوره های کارآموزی می باشند. دانشجویان همچنین در سال چهارم خود را برای پروژه های تحصیلی آماده می کنند که تحت نظارت رئیس دانشکده است که باعث تلاش بیشتر دانشجویان خواهد شد و آنها را قادر خواهند ساخت تا از دانش و مهارت های خود بکار بگیرند. همچنین این شرایط بستری را فراهم میکند که دانشجویان بعد از اتمام دوره ی تحصیل به راحتی جذب بازار کار در شرکت های بین المللی شوند.دانشجویان می توانند پس از 9 ماه تحصیل در دانشگاه , دوره ی کارآموزی و پایان نامه خودرا بصورت غیر حضوری و از راه دور انجام دهند.

این ساختار در دانشگاه موجب می شود که دوره های ارشد برای دانشجویانی که شاغل هستند, محدود ه زمانی اختصاصی را برای یادگیری و بهره بردن بهتر از کلاس درس در نظر بگیرند.

اساتید و کادر آموزشی دانشگاه آمریکایی دارای تجربه و بیشینه قوی و متخصص برخوردار هستند و این به ایجاد روابط بهتر با دانشجویان هر رشته و بهبود کیفیت آموزش کمک می کند.

دانشگاه آمریکایی ,اولین و  تنها موسسه درایتالیا است که در زمینه های مدیریت, مطالعات  موادغذایی و میراث فرهنگی و هنری و همچنین مطالعات صلح در اروپا را از سوی ایالات متحده برای دانشجویان ارائه می دهد.

یکی دیگر از مزایای تحصیل در این دانشگاه برخورداری کامل از کلاس ها است. هر گروه تحصیلی در دانشگاه آمریکایی متشکل از 16 دانشجو می باشد.این گروه با برنامه ای به همراه مشاور تحصیلی و اساتید مشخص در کل دوره ی تحصیل با شما همراه است.

به این خاطر که تعداد دانشجویان  کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه کمتر از سایر دانشگاه ها است کلاس ها با تعداد کمتری برگزار می شود و فرصت بهره مندی بهتر از کلاس ها برا دانشجویان فراهم است. بیشتر کلاس های دانشگاه به صورت حضوری و عملی برگزار می شود که اکثرا در نقاط مختلف شهرروم تشکیل می شود.

دانشگاه آمریکایی رم فارغ از گرایش های سیاسی, نژاد,رنگ , زبان, مذهب, فرهنگ, ملیت, جنسیت, وضعیت اقتصادی  و اجتماعی و خانوادگی افراد کلیه خدمات و امکانات تحصیلی را برای کلیه دانشجویان فراهم میکند و برای بهبود وکیفیت آموزش و افزایش شرایط مناسب  تحصیلی تلاش می کند.

امکانات و تجهیزات دانشگاه

این دانشگاه کلیه خدمات مورد نیاز برای دانشجویان از جمله امکانات رفاهی ,دسترسی به تجهیزات ورزشی را برای همه ی دانشجویان خود فراهم کرد است.همچنین برای دسترسی به شبکه اینترنت , وای فای در اکثرنقاط دانشگاه قابل دسترس برای دانشجویان است. کتابخانه  AUR که در دوطبقه است و شامل 15000 جلد کتاب و 1200 دی وی دی و فیلم است همچنین دسترسی به کتابخانه های آنلاین و پایگاه های داده برای دانشجویان فراهم است.همچنین, امکان دسترسی به سیستم های کامپیوتری با سخت افزار ها و نرم افزار های به روز و آزمایشگاه های پیشرفته برای استفاده  دانشجویان فراهم شده است.

دپارتمان های دانشگاه آمریکایی رم برای دوره های کارشناسی

 • دپارتمان انگلیسی, نویسندگی, ادبیات
 • دپارتمان هنر های زیبا
 • دپارتمان ارتباطات
 • دپارتمان روابط بین الملل و سیاست جهانی
 • دپارتمان مدیریت سفر و جهانگردی
 • دپارتمان مدیریت هنر
 • دپارتمان میراث فرهنگی
 • دپارتمان مطالعات صلح
 • دپارتمان مطالعات مواد غذایی
 • دپارتمان  فیلم و رسانه دیجیتال
 • دپارتمان  مدیریت تجارت
 • دپارتمان  تاریخ هنر
 • دپارتمان  باستان شناسی و علوم کلاسیک

رشته های تحصیلی برای دوره های کارشناسی ارشد

 • میراث فرهنگی پایدار
 • مطالعات صلح
 • مطالعات غذایی

بورس های تحصیلی برای دانشجویان خارجی

برای دریافت بورس های تحصیلی باید تاقبل از پایان مهلت درخواست تقاضا به سایت FinancialAid@aur.edu ارسال کنید

دانش آموزان واجد شرایط پس از قبولی وکامل کردن فرم های مورد نیازبع از تایید صلاحیت پرونده های تحصیلی  موفق به دریافت بورس ها خواهند شد.

مدارک لازم برای پذیرش در دوره های کارشناسی

1-ترجمه ریزنمرات دبیرستان یا واحد تحصیلی که مشغول به تحصیل بودید.

2-ترجمه توصیه نامه دانشگاهی

3-مدرک برای تشخیص تسلط به زبان آیلتس یا تافل(مخصوص دانشجویانی که انگلیسی زبان مادری آنها نبوده).

4-ارائه نتایج رسمی ACT  یا SAT (اختیاری)

5-کپی گذرنامه معتبر

مدارک و شرایط لازم برای پذیرش کارشناسی ارشد

1- ریز نمرات و مدرک معتبر با نمره 3\3 یا معادل آن

2- مدرک برای تشخیص تسلط به زبان مثل آیلتس یا تافل(مخصوص دانشجویانی که انگلیسی زبان مادری آنها نبوده).

3-کپی گذرنامه معتبر

4-توصیه نامه

هزینه های تحصیل در دانشگاه آمریکایی رم

هزینه های هر رشته با توجه به رشته مورد نظر شما , هزینه تحصیل تمام وقت, هزینه  خوابگاه یا محل اقامت شما, هزینه بیمه را شامل می شود. مجموع هزینه سالیانه برای هر دانشجو بصورت تقریبی حدود 21580 یورو تمام می شود.

هزینه محل اقامت : دانشگاه برای دانشجویانی که تمایل به دریافت خوابگاه هستند , محل اقامت مشترک فراهم کرده است .البته شما برای انتخاب محل اسکان خود در شهر رم آزاد هستید و این استفاده از خوابگاه های مشترک کاملا اختیاری است. محل خوابگاه برای دانشجویان در اطراف کمپوس و بصورت کاملا مبله در اختیار دانشجویان قرار می گیرند.

بصورت تقریبی هزینه اسکان سالیانه حدود 7900 یورو برای هر دانشجو می باشد.

شما در رم سبک زندگی کاملا اختیاری خواهید داشت , اما هزینه زندگی دانشجویی برای هر نفر بصورت سالیانه حدود 37480 یورو تخمین زده شده است.

مهلت پرداخت هزینه های تحصیلی در دانشگاه آمریکایی رم

برای پرداخت شهریه اگر دانشجو از کشور هایی غیر از کشور های کانادا و ایالات متحده باشید, ملزم به پرداخت شهریه به یورو می باشید.

آخرین مهلت پرداخت شهریه ترم پاییز 10 سپتامبر می باشد.

آخرین مهلت پرداخت شهریه ترم بهار11 ژانویه  می باشد.

مهلت پرداخت شهریه ترم تابستان 30 آوریل می باشد.

همچنین برای پرداخت شهریه ترم تابستان مهلت دومی درنظر گرفته شده که 29 می می باشد.

فعالیت های دانشجویان در انجمن ها

دانشگاه انجمن هایی را راه اندازی کرده است برای فعالیت های دانشجویان که آثار دانشجویان در مجله ادبی Remus  منتشر میکند. در سال های اخیر همچنین ماهنامه ای بنام “هاولر” را منتشر می کند. دیگر انجمن های فعال این دانشگاه باشگاه ورزشی , کلوپ فرهنگی , انجمن ارتباطات, انجمن تجاری, انجمن مطالعات ایتالیایی, و باشگاه روابط بین الملل  هستند که مراسم ها و برنامه های مختلفی برای دانشجویان  برگزار میکنند.

آشنایی با شهر رم

رم شهری با فرهنگ و تاریخ غنی می باشد که شرایط برای دانشجویان برای تحقیق و پژوهش در کلیه موسسات غیر دولتی و فرهنگی و هنری فراهم است. از این رو شرایط برای توسعه و رشد تحصیلی برای دانشجویانی که علاقمند به تحقیق و پژوهش هستند بهترین فرصت فراهم است.

هزینه های زندگی در شهرروم بسیار پایین ترومناسب تراز بسیاری شهرها است.

دانشگاه آمریکایی رم در مرکز شهر رم روی بلند ترین تپه شهر قرار گرفته و به تمام نقاط شهر دسترسی دارد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *