دانشگاه پادوا

دانشگاه پادوا یکی از دانشگاه های تاریخی و با سطح بالای علمی در تحادیه اروپا است .

این دانشگاه در سال 1222 بنیان گذاری شده و حالا این دانشگاه با توجه به گستردگی رشته ها و تمرکز رشته های اموزش حرفه ای و تخصص های مورد نیاز بازار کار جهانی متمرکز بوده و به ارائه دوره هایی به زبان انگلیسی و نیز اموزش های مجازی پرداخته است.

این دانشگاه دوره های بزرگ مشترکی را با دانشگاه های اروپا برای جذب ذانشجو از دیگر نقاط اروپا برگزار میکند . لینک سایت دانشگاه پادوا ایتالیا https://www.unipd.it/en می باشد .

این دانشگاه در شهر پاویا یکی از شهرهای شمال شرقی کشور ایتالیا می باشد که رود بزرگ باکیلیون از کنار این شهر عبور کرده و در مجاورت شهر ونیز واقع شده است. شهر پادوا شهری تاریخی با قدمتی بیش از 3000سال دارد که آثار تاریخی و باستانی بسیاری را در خود جای داده است که سالانه موج بسیاری از صنعت گردشگری به خود توجه داده است. اثار باستانی یزرگی همچون ساختمان شهرداری قرن 13 ، بزرگترین میدان تاریخی اروپا ) ( valle و  کلیسای Scrovegni .در این شهر به دلیل حجم گسترده ی گردشگران خارجی با زبان های مختلف و گردشگرانی از سرار جهان برخورد خواهی کرد.

جمعت شهر پادوا تقریبا 200000 نفر است که 58000 نفر دانشجو در این شهر تحصیل می کنند.شهر پادوا یکی از اولین شهر های دانشجویی است که زندگی شهری و زندگی دانشجویی بهم نزدیک شده است به همین دلیل تعداد بسیار زیاد دانشجو این شهر را شهر دانشجویی می نامند .

خوابگاه های دانشگاه پادوا

همچنین بخوانید: دانشگاه باری

بورسیه دانشگاه پادوا

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *