معرفی و ویژگی های دانشگاه پرووجا ایتالیا

یکی از دانشگاه های که برای تحصیل در ان می توان اقامت ایتالیا را اخذ نمود ؛ دانشگاه پرووجا می باشد.

دانشگاه پروجا دانشگاهی دولتی است که در سال 1308در پروجا با حمایت پاپ کلومنت پنجم تاسیس شده است.رئیس دانشگاه پروجا فرانکو موریکونی است. این دانشگاه در اوایل تنها دو مدرک حقوق و هنر را ارائه می داده است اما هم اکنون فعالیت های پژوهشی،مشاوره و اموزشی خود را در16گروه ارائه می دهد و به همین بابت یکی از دانشگاه های مورد علاقه دانشجویان برای تحصیل در ایتالیا است.

این دانشگاه هم اکنون دارای 28000دانشجو و 1100استاد و پژوهشگر می باشد و 1000نفر عضو هیئت علمی این دانشگاه هستند.این دانشگاه اکنون در دو شهرک آسیسی و ترنی در حال فعالیت است.هدف اصلی این دانشگاه که یکی از معتبرترین و کهن ترین دانشگاه های ایتالیا است ؛کمک به ترویج زبان و فرهنگ ایتالیای و ارتقای سطح علمی و اموزشی و تحقیقی این کشور بزرگ می باشد.

این دانشگاه دارای 11دانشکده است.که دارای رشته های بسیار زیادی دارد و این مزیت رشد و پیشرفت دانشجویان را در زمینه های مختلف به ارمغان اورده است .دوره های اصلی و عمومی این دانشگاخ در پروجا وترنی برگزار می شود.اما دوره های تخصصی و پیشرفته تر این دانشگاه در شهر های سیتادی،اسیسی و کستلو برگزار می شوند.دانشکده های دانشگاه پروجا عبارتند از:

دانشکده کشاورزی،دانشکده اقتصاد،دانشکده آموزش و پرورش،دانشکده مهندسی،دانشکده علوم انسانی،دانشکده حقوق،دانشکده ریاضی، فیزیک و علوم طبیعی، دانشکده پزشکی،دانشکده داروسازی،دانشکده علوم سیاسی،دانشکده دامپزشکی.

فارق التحصیلان برجسته این دانشگاه پرووجا عبارتند از

برخی رشته های تحصیلی در دانشگاه پرووجا عبارتند از

تقویم آموزشی دانشگاه پروجا

.در دانشگاه پروجا، تاریخ شروع هر ترم برای هر دانشکدا، متغیر می باشد. اما بخ طور معمول ترم اول این دانشگاه در ماه سپتامبر/اکتبر آغاز می شود و در دسامبر/ژانویه به پایان می رسد، امتحانات پایانی دانشگاه پروجا در ژانویه/فوریه برگزار می شود. ترم دوم معمولاً در فوریه/مارس آغاز می شود، و در ماه مه/ژوئن به پایان می رسد، امتحانات پایانی ترم دوم در دانشگاه پروجا در ژوئن/ژوئیه برگزار می شود.

این دانشگاه دارای امکانات بسیار فراوانی برای دانشجویان در دانشکده های خود می باشد از جمله : کارگاه های عملی،خوابگاه ،و یک مرکز زبان CLA که دوره های ایتالیایی را برای دانجویان بین المللی برگزار میکند،دوره های انگلیسی،فرانسوی و المانی را نیز با بهترین اساتید و با بروزترین متدهای دنیا ارائه می دهد.همچنین این دانشگاه دارای یک مرکز کتابخانه( CSB)که دارای 13کتابخانه در دانشکده هایش می باشد،مرکز موزه های علمیCAMS.علاوه بر این جهت گیری های آموزشی دانشگاه به گونه ای است که شرایط شغلی برای دانشجویان آموزش داده می شود و سرویس های خدمات شغلی برای دانشجویان ارائه می گردد.

دانشگاه پروجا ایتالیا امکانات بسیاری در زمینه های ورزشی هم در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد. مرکز ورزشی دانشگاه (CUS) و مرکز تفریحی ورزشی(GB) فضای دانشگاه را غنی و پربار کرده اند. همچنین این دانشگاه بزرگ نسبت به دانشجویان معلول تعهد جدی دارد و در تلاش است تا به آن ها در زمینه های مختلف با امکانات ویژه کمک رسانی کنند.

همچنین بخوانید: دانشگاه فدریکو دوم

بورسیه های دانشگاه پرووجا

برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا جهت تحصیل در ایتالیا لازم است تا شرایط بسیاری مورد بررسی قرار گیرد. از جمله این شرایط می توان به هزینه های تحصیل در ایتالیا برای حضور در این دانشگاه و همچنین هزینه های زندگی در ایتالیا برای دانشجویان اشاره نمود.دانشگاه پروجا برای کمک به دانشجویان بورسیه های تحصیلی متفاوتی را در اختیار انها قرار داده است.

دانشگاه بورسیه های یک ماهه را به دانشجویان بین المللی پرداخت می کند، این بورسیه را می توان برای تامین هزینه ی اقامتگاه مورد استفاده قرار داد. همچنین دانشگاه پروجا ایتالیا بورسیه های معمول مانند بورسیه های فارغ التحصیلی و کمک هزینه های زندگی را نیز برای دانشجویان در بر گرفته است.

خوابگاه های دانشگاه پرووجا

مسلما دانشجویانی که برای تحصیل اقامت ایتالیا را اخذ می کنند نیاز به محلی برای سکونت دارند که این دانشگاه خوابگاه هایی را با

اتاق های یک، دو و چهار نفره با امکانات کامل و سرویس بهداشتی مشترک در اختیار دانشجویانش گذاشته است. همچنین دانشجویان می توانند برای اقامت دائم در ایتالیا ، از آپارتمان های خصوصی استفاده کنند.هزینه اجاره ی این اپارتمان ها را می توان به وسیله ی بورسیه ها و کمک هزینه ها پوشش داد.

رنکینگ های دانشگاه پرووجا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *