درباره ما

موسسه یگانه سفیران دانش تقدیم می کند: تحصیل در اروپا هدف و رویای بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان است. کشور های مختلف اروپایی شرایط مختلفی را برای پذیرش و صدور ویزای تحصیلی اروپا برای دانشجویان دارند. برخی از این کشورهای داری دانشگاه های معتبر و بسیار خوبی هستند اما درای هزینه هایی بالایی برای تحصیل و زندگی نیز می باشند و از لحاظ مالی فشار زیادی را به دانشجویان و خانواده آنها تحمیل می کنند. برخی دیگر از کشورها نیز علی رغم اینکه دارای دانشگاه های مناسبی برای تحصیل نیستند ولی همچنان هزینه تحصیل و زندگی و تحصیل در این کشور ها بالاست و دانشجویان را با محدودیت های زیادی مواجه می کند. در میان اکثر کشور های اروپایی کشور ایتالیا را میتوان از همه لحاظ ( اعتبار دانشگاه ، هزینه تحصیل و هزینه زندگی ، سادگی پذیرش و …) بهترین کشور برای تحصیل در اروپا دانست. ایتالیا را به درستی قطب جدید تحصیل در اروپا دانسته اند.
در ایتالیا، شما می توانید یک برنامه تحصیلی مناسب را به زبان انگلیسی در هر زمینه ای که می خواهید تصور کنید، از فشن و مد تا علوم رایانه ای پیدا کنید، که بسیاری از آنها انگلیسی هستند. بسیاری از رشته های پرطرفدار مانند: معماری، عمران، طراحی فشن و مد، کامپیوتر، طراحی محصول، مارکتینگ، پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی، پرستاری، MBA، انواع مدیریت ها، امنیت شبکه و کامپیوتر، محیط زیست، کشاورزی، رباتیک و هوش مصنوعی، توریسم، مهندسی معدن، مهندسی نفت، مهندسی برق و مخابرات و چندین و چند رشته متنوع دیگر در گرایش و علوم مختلف به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

درباره موسسه یگانه سفیران دانش

موسسه یگانه سفیران دانش با اخذ مجوز از وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران در زمینه ویزای تحصیلی ایتالیا، اخذ بورسیه استانی ایتالیا، مشاوره های سفارت ایتالیا و غیره به فعالیت می پردازد.
موسسه یگانه سفیران دانش با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ویزای تحصیلی ایتالیا، سالانه بسیاری از دانشجویان علاقمند به تحصیل در اروپا را با موفقیت راهی کشور ایتالیا کرده است. گسترۀ اخذ پذیرش در رشته های مختلف دانشگاههای ایتالیا برای دانشجویان توسط موسسه یگانه سفیران دانش بسیار بزرگ و قابل توجه بوده و دانشجویان متقاضی تحصیل در ایتالیا که توسط این موسسه اقدام به اپلای کرده اند در تمامی رشته ها ( رشته های فنی مهندسی، رشته های مدیریتی، رشته های علوم انسانی، رشته های پزشکی، رشته داروسازی و دندانپزشکی، رشته های علوم پایه …) موفق به اخذ پذیرش گشته اند و اکنون در حال تحصیل در ایتالیا هستند یا در رشته خود فارغ التحصیل شده اند .

خدمات موسسه یگانه سفیران دانشخدمات موسسه یگانه سفیران دانش

موسسه یگانه سفیران دانش تمامی خدمات مورد نیاز برای اپلای دانشجویان و اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا را با بهترین کیفیت برای دانشجویان انجام داده و پس از اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاههای ایتالیا و ویزای تحصیلی ایتالیا نیز تمامی خدمات و مشاوره های های خود را برای دانشجویان ادامه خواهد داد .

1- خدمات پذیرش و مشاوره های تخصصی

روند و رویه در خواست اپلای ( پذیرش ) برای دانشجویان علاقمند به تحصیل در ایتالیا در موسسه یگانه سفیران دانش به شرح زیر است :

  • بررسی رشته تحصیلی دانشجو و انجام مشاوره های تخصصی برای رشته ایی که دانشجو تقاضای تحصیل در آن رشته را داراست.
  • ارسال ایمیل های انتخاب رشته دانشگاه های مختلف ایتالیا از سوی موسسه یگانه سفیران دانش برای دانشجویان .
  • پس از فیکس شدن انتخاب های دانشجو برای رشته درخواستی ، مرحله دوم مشاوره های موسسه یگانه سفیران دانش برای تکمیل مدارک تحصیلی ( ترجمه مدارک تحصیلی ، ریزنمرات و … ) و غیر تحصیلی ( ترجمه پاسپورت و … ) دانشجو آغاز شده و پیگیری های موسسه تا زمان تکمیل صد در صد مدارک دانشجویان ادامه خواهد داشت .
  • مرحله بعد ، انجام اپلای برای دانشجویان است که این مرحله در موسسه یگانه سفیران دانش تمامی موارد اپلای را با دانشجویان هماهنگ خواهد کرد و با نظارت خود دانشجویان برای انتخاب رشته ، این کار انجام خواهد شد

2- خدمات بورسیه استانی و مشاوره های تخصصی

بدون شک جذاب ترین نکته تحصیل در ایتالیا علی الخصوص برای دانشجویان ایرانی وجود بورسیه استانی ایتالیا ست. بورسیه استانی ایتالیا منحصرا و تنها در کشور ایتالیا وجود دارد و هیچ کشوری در جهان بورسیه ایی به این سبک ندارد. اخذ بورسیه توسط موسسه یگانه سفیران دانش و اعطای این بورسیه نیازمند هیچگونه روزمه قوی اعم از معدل بالا، مقالات متعدد، کار پژوهشی نیست و براساس درآمد سرپرست یا خود دانشجو تعلق می گیرد. دانشجویان برای گرفتن بورسیه استانی ایتالیا فقط کافیست با مدارک مالی به دولت ایتالیا اثبات کنندکه برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا دچار مشکل هستند. پس از آن می توانند از مزایای بی نظیر و منحصر به فرد بورسیه استانی استالیا نهایت استفاده را بکنند و با خیال راحت به تحصیل بپردازند.

موسسه یگانه سفیران دانش برای اخذ بورسیه استانی ایتالیا که توسط استان محل تحصیل در ایتالیا پرداخت می شود به دانشجویانی تعلق می گیرد که در کشور خود دارای درامد بالایی نیستند و توانایی پرداخت شهریه یا زندگی در ایتالیا را ندارند اقدام می نماید. با استفاده از بورسیه استانی ایتالیا دانشجویان می توانند تمامی هزینه های تحصیل یا بخشی از آن را پرداخت کنند .این بورسیه فقط بر اساس مدارک مالی ارائه شده توسط دانشجو پرداخت می شود و نیازی به هیچ گونه رزومه تحصیلی یا مقالات isi  ندارد. مبلغ بورسیه 5200 یورو وجه نقد به علاوه 70% تخفیف در خدمات خوابگاه و سلف سرویس و کارت تردد است. شهریه دانشجویان در این بورسیه به طور کامل حذف خواهد شد و دانشجویان مبلغی بابت شهریه پرداخت نمی کنند. در برخی شهر ها در صورتی که به دانشجو خوابگاه تعلق بگیرد هزینه خوابگاه به طور خودکار از مبلغ بورسیه کم شده و مبلغ 2500 الی 3000 یورو به دانشجو پرداخت می گردد.

قدم اول جهت گرفتن بورسیه اخذ پذیرش قطعی از یکی از دانشگاه های دولتی ایتالیا می باشد. پس از از آن دانشجو می بایست مدارک بورسیه ( درامد سرپرست ، اعضای خانواده ، وضعیت سکونت و غیره ) را تهیه جهت دریافت بورسیه استانی ارائه دهد.

دانشجو با ارائه این مدارک ، شرایط زندگی خود را شرح داده و برای گرفتن بورسیه درخواست می دهد.

روند درخواست بورسیه استانی در موسسه یگانه سفیران دانش

ثبت درخواست برای بورسیه استانی ایتالیا را می توان از تخصصی ترین و مهم ترین مراحل پذیرش تحصیلی دانشجویان دانست. برخلاف روند اپلای که تقریبا برای تمام دانشجویان مدارک خاص و تعریف شده ایی نیاز است، موسسه یگانه سفیران دانش برای درخواست بورسیه استانی ایتالیا به دلیل شرایط مختلف زندگی دانشجویان ( مختلف بودن شغل و پیشه سرپرست دانشجویان، داشتن یا نداشتن بیمه، متاهل یا مجرد بودن دانشجو، صاحب خانه یا مستاجر بودن و …) به مشاوره های بسیار تخصصی تری نیاز است و تهیه مدارک درخواست بورسیه استانی ایتالیا نیز برای هر دانشجو با دانشجوی دیگر متفاوت خواهد بود.

خوشبختانه موسسه یگانه سفیران دانش با تجربه چندین سال اقدام برای اخذ بورسیه استانی ایتالیا برای دانشجویان و با مشاوره های تخصصی ِ این امر، برای اکثریت قریب به اتفاق دانشجویانی که متقاضی تحصیل در ایتالیا هستند و برای پذیرش به این موسسه مراجعه کرده اند موفق به گرفتن بورسیه شده است. روند کلی اقدام برای درخواست بورسیه استانی در موسسه یگانه سفیران دانش به شرح زیر است :

  • پر کردن فرم اطلاعات خود دانشجو و وضعیت شغلی، بیمه ایی و حقوقی سرپرست دانشجو. اطلاعات این فرم به کارشناسان بورسیه موسسه یگانه سفیران دانش کمک می کند که از شرایط دانشجو اطلاع پیدا کرده و طبق شرایط زندگی و مالی وی مشاوره های تخصصی را نسبت به شرایط اش انجام دهند .
  • پس از مشاوره اولیه ، دانشجویان اقدام به تهیه مدارک مورد نیاز برای درخواست بورسیه استانی ایتالیا کرده و پس از ترجمه ایتالیایی رسمی که توسط مترجمان مورد تایید سفارت ایتالیا در تهران انجام می شود، مدارک فوق را به موسسه تحویل می دهند.
  • آخرین مرحله نیز بارگذاری مدارک توسط موسسه یگانه سفیران دانش در سایت مربوطه برای درخواست بورسیه استانی ایتالیا است.

3- خدمات ویزا و سفارت

اخذ ویزای تحصیلی از سفارت ایتالیا توسط موسسه یگانه سفیران دانش در تهران را می توان مهم ترین مرحله در روند اعزام دانشجو به ایتالیا دانست. سفارت ایتالیا در کشور ایران نیز از لحاظ سهولت صدور ویزای تحصیلی از بهترین سفارت ها در ایران است. عدم سخت گیری در مرحله مصاحبه، رزرو وقت در نزدیک ترین تایم (یکماه بعد از اقدام به رزرو) و از همه مهمترین بلوکه نکردن پول برای صدور ویزای تحصیلی را می توان از مهمترین خصوصیات سفارت ایتالیا در ایران به حساب آورد.

موسسه یگانه سفیران دانش تمامی مشاوره های مورد نیاز برای مراجعه به سفارت ایتالیا برای دانشجویان و تهیه مدارک مربوطه را برای هریک از دانشجویان به صورت مجزا انجام داده و دانشجویان محترم را برای مراجعه به سفارت ایتالیا در تهران آماده می کنند.

مدارک مورد نیاز هنگام مراجعه به سفارت :

1. ترجمه ایتالیایی رسمی  سوابق تحصیلی
2. مدرک زبان ، آیلتس 6 یا تافل 78 به بالا
3. نامه پذیرش از دانشگاه
4. مدرک تمکن مالی که 7500 یورو به ازای هر سال تحصلی در ایتالیا می باشد.

به عنوان مثال دانشجوی کارشناسی ارشد باید 15000 یورو در حساب سرپرست خود ( یا خود دانشجو ) داشته باشد که البته لازم به ذکر است این مبلغ به نرخ یوروی بانک مرکزی ایران محاسبه خواهد شد نه نرخ آزاد بازار.

5. ترجمه ایتالیایی رسمی شناسنامه