رشته های انگلیسی زبان دانشگاه های ایتالیا

ایتالیا یکی از کشور های توسعه یافته و دارای صنعت قوی توریسم می باشد . این کشور نه تنها در صنعت توریسم و صنایع غذایی و فرهنگ منحصر به فرد شناخته شده د ردنیا  بلکه از جهت آموزشی و تحصیلی یکی از مناطق برتر در اروپا و جهان شناخته شده است که آموزش عالی و کیفیت آموزشی در دانشگاه های این کشو موجب شده دانشجویان و علاقمندان به تحصیلات آکادمیک توجه ویژه ای به آن داشته باشند.ایتالیا با داشتن کیفیت برتر آموزشی و موسسات و دنشگاه های برجسته از پر طرفدارترین کشور های آموزشی و تحصیلی در دنیا محسوب می شود. دانشگاه های ایتالیا طیف وسیعی از رشته های آموزشی در مقاطع مختلف را ارائه می دهد. بیشترین نگرانی متقایان به حصیل در ایتالیا به دلیل عدم تسلط به زبان ایتالیایی  می باشد که در بسیاری از دانشگاه های ایتالیا به دلیل جذب دانشجویان بین الملل و ارائه با کیفیت آموزشی رشته هایی را به زبان انگگلیسی ارائه می دهند که کلیه دانشجویان می توانند از سطح یکسان آموزشی در این دانشگاه ها برخوردا شوند. رشته های ارائه شده به زبان انگلیسی در دانشگاه های ایتالیا در تمام مقاطع تحصیلی کارشناسی, کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود . قابل ذکر است بسیاری از دوره ها و رشته  هادر دانشگاه های ایتالیا به زبان ایتالیایی ارائه و آموزش داده می شود اما تعدادی از رشته ها به زبان انگلیسی نیز برای دانشجویان بین المللی در دسترس است و میزان آنها رو به رشد است. این امر به ویژه برای دوره های سطح کارشناسی ارشد رو به افزایش است. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه نمایید.

رشته های انگلیسی زبان در دوره ی کارشناسی

علوم و مهندسی
تجارت و اقتصاد
اقتصاد، مدیریت وامور مالی بین الملل
اقتصاد کسب و کار
مدیریت جهانی
مدیریت جهانگردی
مهندسی کامپیوتر
مهندسی مکانیک
مهندسی برق
مهندسی عمران
معماری
پزشکی – دندان پزشکی
پرستاری
داروسازی
علوم زیستی و فناوری زیستی
علوم انسانی
فلسفه
حقوق بین الملل و اروپا
کشاورزی پایدار
روانشناسی

رشته های انگلیسی زبان دوره ی کارشناسی ارشد

علوم پایه

علوم فنی و مهندسی

مدیریت و اقتصاد

علوم زیستی و کشاورزی

رشته های علوم پایه مقطع دکترا

ستاره شناسی, فیزیک نجومی و علوم فضا

رشته های علوم پزشکی مقطع دکترا


رشته های علوم زیستی  و کشاورزی

زیست شناسی تکاملی و زیست محیطی

بیولوژی سلولی و توسعه

زیست شناسی انسانی و ژنتیک پزشکی

منظره و محیط زیست

علوم زمین

رشته های  هنر, طراحی و معماری مقطع دکترا

باستان شناسی

معماری و ساخت

معماری, تئوری ها و پروژه

موسیقی و هنر های نمایشی

رشته های مدیریت و اقتصاد مقطع دکترا

امور مالی و اقتصاد

اقتصاد سیاسی

علوم مدیریت و بانکداری و کالا

روش هاو مدل های اقتصاد و امور مالی

رشته های فنی و مهندسی مقطع دکترا

علوم کامپیوتر دز مقطع دکترا

تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی در دانشگاه پاویا

دانشگاه یکی از دانشگاه هایی است که دوره هایی به زبان انگلیسی برای دانشجویان ایتالیایی و بین الملل ارائه می دهد که این تعداد در حال افزایش است.

در حال حاضر دوره های ارائه شده به زبان انگلیسی در این دنشگاه به صورت زیر است :

دوره های شش ساله پزشکی و جراحی،

مهندسی کامپیوتر

مهندسی الکترونیک

دوره کارشناسی ارشد رشته زیست شناسی مولکولی و ژنتیک(Scienze).

کارشناسی ارشد در رشته اقتصاد و بازرگانی بین المللی  (Economia).

همچنین دوره هایی تحت عنوان LAUREA magistralis در رابطه با رشته علوم سیاسی، تحصیل در رشته سیاست جهانی و روابط بین المللی، LAUREA magistralis اقتصاد، امور مالی و با هدف یکپارچه سازی بین المللی و ادامه تحصیل پیشرفته در زمینه اقتصاد و امور مالی به زبان انگلیسی در این دانشگاه ارائه میگردد که کلیه  دانشجویان ایتالیایی و بین الملل می توانند در اسن دوره ها شرکت کنند.

هدف از ارائه این دوره ها پذیرش دانشجو از سراسر دنیا است. گسترش تعداد رشته های دانشگاهی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند, سیاست بین المللی دانشگاه را یک گاهم به سمت پپیشرفت و جهانی شدن سوق می دهد. امروزه تعداد دانشجویان خارجی  مشغول به تحصیل در این دانشگاه رو به افزایش است و در حال حاضر بیش از 5.1 درصد کل دانشجویان این دانشگاه را تشکیل می دهند.

تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی در دانشگاه میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان یکی از دانشگاه های مورد نظر بسیاری از دانشجویان بین الملل می باشد که طیف گسترده ای از برنامه های انگلیسی زبان برای دانشجویان بین المللی را ارائه میکند، از جمله سه دوره ارائه شده به طور کامل به زبان انگلیسی در این دانشگاه : اقتصاد، انفورماتیک، پزشکی. این دانشگاه همچنین  برای اولین بار در ایتالیا پایان نامه خود را به زبان انگلیسی نوشته است. همچنین در مقطع دکترا، دانشگاه میلان 21 دوره در رشته های مختلف ارائه می دهد.

تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی در دانشگاه بولونیا

دانشگاه بولونیا که یکی از دانشگاه های برتر ایتالیا است، و دارای عنوان قدیمی ترین دانشگاه یتالیا می باشد, یک سیستم آموزشی واحد در کل قاره اروپا  و منطبق بر چارچوب ها و ضوابط آموزش عالی اروپا است  . دوره های در این دانشگاه معمولا به زبان ایتالیایی آموخته می شوند، اما برخی از دوره ها به زبان انگلیسی نیز ارائه میگردند.که به صورت زیر می باشد :

دوره های ارائه شده به زبان انگلیسی در دانشگاه بولونیا

تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی در آکادمی ایتالیا

دانشگاه Accademia ایتالیا , یا دانشگاه مد و طراحی  یکی از گزینه های بسیاری از دانشجویانی که امروزه به ایتالیا مهاجرت می کنند است که نکته ی قابل توجه آن برگزاری دوره های مطالعه کوتاه مدت بسیاری است. این دوره های توسط وزارت آموزش عالی ایتالیا مجاز هستند. این دوره ها عمدتا به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی ارائه داده می شوند، هر چند بعضی از این دوره ها فقط به زبان ایتالیایی ارائه میگردد، اما کلیه اساتید این دانشگاه به انگلیسی صحبت می کنند. علاوه بر طراحی و مد، دانشجویان همچنین می توانید دوره های آموزش زبان را نیز در این دانشگاه بگذرانند.

تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی در دانشگاه رم

دانشگاه رم یکی از 200 دانشگاه برتر جهان توسط گزارش QS رتبه بندی شده است، این دانشگاه معمولا با عنوان لا ساپینزا شناخته شده است. این دانشگاه همچنین یکی از اولین دانشگاه های ایتالیا بود که برنامه کارشناسی ارشد خود را به طور کامل به زبان انگلیسی ارائه کرد. این دانشگاه دارای کمک های وسیع به افراد معلول، سالن های غذاخوری، کتابخانه ها، امکانات ورزشی، مراکز فرهنگی، امکانات تکنولوژیک می باشد.

دوره های کارشناسی به زبان انگلیسی

بیوانفورماتیک

پرستاری

مهندسی مقاوم سازی

دوره های کارشناسی ارشد به زبان انگیسی :

علم مواد در مرمت و حفظ اشیای تاریخی

باستان شناسی کلاسیک

هوش مصنوعی

علوم کامپیوتری

مهندسی کنترل

امنیت سایبری

علم داده

مهندسی علوم کامپیوتر

علوم و فناوری جوی

مفاهیم و روش های آماری

روانشناسی جنسی بالینی

عصب شناسی شناختی

مدیریت ارتباط خلاقیت

مطالعات اروپایی

اقتصاد سلامت

طراحی محصول

مهندسی حمل و نقل (مهندسی ترافیک)

مطالعات فشن (مد)

مطالعات زبان انگلیسی و آنگلوآمریکن

دوره های دکترا به زبان انگلیسی

میراث باستان شناسی

کتابداری و بایگانی

میراث هنری و تاریخی

میراث معماری و منظر

داروسازی بیمارستانی

مشاغل قانونی

رشته های مقطع دکتری

این رشته ها به هر دو زبان انگلیسی و ایتالیایی ارائه می شود.

شتاب دهنده فیزیک, فن آوری پیشرفته در جراحی,  مهندسی حمل و نقل هوایی و فضایی, پاتوفیزیولوژی و تصویربرداری در آنژیو قلب,  مطالعات جهان باستان, معماری و ساخت و ساز, ستاره شناسی , علوم اعصاب و روانپزشکی بالینی / تجربی, ارتباطات، پژوهش و نوآوری, علوم کامپیوتر , مطالعات اسناد و مدارک, زبانشناسی

, ادبیات ایتالیایی , ادبیات انگلیسی , روانشناسی پویا و بالینی , اختر فیزیک , تئوری معماری و طراحی , تاریخ هنر, علوم فضایی, تمدن آفریقا و آسیا, مهندسی کنترل اتوماتیک, مهندسی زیستی و پژوهش عملیاتی, علوم اعصاب رفتاری, بیوشیمی, بیوتکنولوژی در پزشکی بالینی, قوانین کسب و کار، شرکت و کار در چشم انداز اروپا, زیست شناسی و توسعه سلولی, مهندسی شیمی, شیمی, مطالعات ایتالیای کلاسیک و مدرن , مهندسی فناوری نانو (EMNE), مطالعه غدد درون ریز, انرژی و محیط زیست, معماری مبتنی بر مهندسی و برنامه ریزی شهری, مهندسی در علوم کامپیوتر, محیط زیست و زیست شناسی تکاملی, محیط زیست و مهندسی هیدرولیک, مطالعه آزمایشگاهی و بالینی بیماریهای گوارشی (روده ای و کبدی), پزشکی, سرمایه گذاری و اقتصاد, ژنتیک و زیست شناسی مولکولی, تاریخ انسان شناسی, دین, تاریخ طراحی, تاریخ معماری اروپا, خونشناسی, روماتولوژی, مهندسی و مدیریت صنایع, بیماری های عفونی, میکروبیولوژی, بهداشت عمومی, فناوری اطلاعات و ارتباطات

, علوم زیستی, مدیریت بانکداری, علوم کالا, مدل های ریاضی برای مهندسی, الکترومغناطیس, علوم نانو, ریاضیات, مدل های اقتصادی, پزشکی مولکولی, مورفوژنز (شناخت ریختزایی), خودپایداری (هموستاز) بافت, موسیقی, هنرهای نمایشی, مرمت, زیست شناسی انسانی و ژنتیک پزشکی, ایمونولوژیک, انکولوژی (تومورشناسی), داروسازی, فارماکولوژی و سم شناسی, علم زبان, تاریخ جهان باستان, فلسفه, فیزیک, برنامه ریزی، طراحی و مهندسی معماری اقتصاد سیاسی, مطالعات سیاسی, روانشناسی و علوم شناختی, روانشناسی و علوم اعصاب عمومی, حقوق عمومی, حقوق تطبیقی, حقوق بین الملل, قانون روم, حقوق بازار خصوصی, بیماری های اسکلتی, دهان و دندانسر (جمجمه) و صورت, روانشناسی اجتماعی, روانشناسی رشد, روانشناسی آموزش و پرورش, جامعه شناسی, علوم اجتماعی کاربردی, علوم آماری, مهندسی سازه و ژئوتکنیک, مطالعات متون و دستنوشته های باستانی (Paleographical), زبانشناسی, مکانیک کاربردی, حمل و نقل و زیرساخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *