بررسی دانشجویان بین المللی در ایتالیا

دانشجویان بین المللی ایتالیا را یک کشور عالی برای تجربه مطالعات بین المللی می دانند. تقریباً 7000 دانشجو در سراسر جهان برداشت خود را از تحصیل در دانشگاه های اروپا ، در بزرگترین پایگاه داده تجارب بین المللی دانشجویان جهان ، STeXX.eu به اشتراک گذاشتند. نظرات آنها به عنوان بخشی از جوایز بین المللی رضایت دانشجویان StudyPortals 2014 مورد ارزیابی قرار گرفت. از بین تمام بررسی کنندگان ، 352 دانشجو 859 نظر را در مورد نحوه تحصیل در ایتالیا به اشتراک گذاشتند. دانشجویان تجربه خود را با نمره کلی 8.4 از 10 ارزیابی کردند. این برداشت های دانشجویی فرصتی عالی برای کسب اطلاعات در مورد کیفیت برنامه های ارائه شده در دانشگاه های ایتالیا است و به دانشجویان در سراسر جهان کمک می کند تا در مورد مقصد تحصیل بین المللی خود تصمیم بگیرند.

دوازده دانشگاه در ایتالیا بر اساس تجربیات مثبت دانشجویان جوایزی دریافت کردند. دانشگاه پادوا مقام اول و “گواهی رضایت دانشجویان عالی بین المللی 2014” را دریافت کرد. پس از آن دانشگاه Siena ، که همچنین جایزه ای برای رضایت دانشجویان بین المللی عالی دریافت کرد. دانشگاه بولونیا با گواهی رضایت دانشجویان بین المللی “بسیار خوب” همراه با 9 دانشگاه ایتالیایی در جایگاه سوم قرار گرفت.

همچنین بخوانید: ۱۰ بهترین دانشگاه در ایتالیا برای دانشجویان بین المللی

تحصیل در ایتالیا چه فوایدی دارد؟

بیشتر نظرات دانشجویان بین المللی به شهرهای زیبای ایتالیا و زندگی اجتماعی غنی در این کشور اشاره دارد. بسیاری از تجربه کلی فرهنگی و میراث مشهور کشور و همچنین دانشگاه های معتبر و قدیمی تحت تأثیر قرار گرفتند. دانشجویان از سفر در این کشور ، ملاقات با مردم ، یافتن دوستان جدید و کشف مناطق مختلف ایتالیا لذت می بردند. آنها از فضای بین المللی و تبادل فرهنگی حاصل از آن راضی بودند. همچنین نظرات مثبتی در مورد رویدادهای سازمان یافته در شهرها و فرصت های مختلف تفریح از جمله کارناوال ها ، مهمانی ها و فعالیت های ورزشی زمستانی در کوهستان وجود دارد.

به طور کلی ، دانش آموزان استانداردهای تحصیلی را در ایتالیا رضایت بخش می دانند و از رشد خود تجربه تحصیلات خود راضی هستند. در نظرات مشاهده می شود که بسیاری از دانشجویان از تحصیل در دانشگاههای معتبری که در سطح بین المللی شناخته شده اند افتخار می کنند. این کشور فرصت های زیادی برای یادگیری زبان ایتالیایی ارائه می دهد و برخی از دانشگاه های ایتالیا دوره های آموزش انگلیسی ارائه می دهند. دانش آموزان هنگام اظهار نظر در مورد محل اقامت ، به طور کلی از شرایط زندگی خود راضی هستند.

نکات منفی تحصیل در ایتالیا

تعداد زیادی از دانشجویانی که برای تحصیل در ایتالیا می آیند از سطح علمی در برخی از دانشگاه های ایتالیا راضی نیستند. بسیاری به ویژه از زبان تدریس شکایت داشتند ، در حالی که برخی نیز امتحانات و دوره ها را گیج کننده یا رضایت بخش نمی دانستند. آنها همچنین آرزو می کردند کاش از معلمان و کارمندان دانشگاه کمک بیشتری می گرفتند. با این حال ، دانش آموزان ثبت نام شده در کلاس های کوچکتر به طور قابل توجهی بررسی معلمان را انجام دادند. به دلیل سطح پایین انگلیسی در برخی از دانشگاههای ایتالیا ، توصیه می شود دانشجویانی که قصد تحصیل در ایتالیا را دارند برای برقراری ارتباط بهتر با اساتید خود از دانش عمومی زبان ایتالیایی برخوردار باشند. علی رغم برخی مشکلات اقامتی و هزینه های بیشتر در شهرهای بزرگ ، دانشجویان عموماً موافقند که تجربه فرهنگی در ایتالیا به دردسرهای ناچیز می ارزد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جوایز بین المللی رضایت دانشجویان و دانشگاه های ایتالیا ، از مشخصات کشور StudyPortals بازدید کنید. دانشجویان بین المللی احتمالی که قصد تحصیل در ایتالیا را دارند همچنین می توانند بیش از 350 رشته کارشناسی ارشد را که به زبان انگلیسی در ایتالیا تدریس می شوند و همچنین مجموعه ای از برنامه های کارشناسی تدریس شده توسط انگلیسی را پیدا و مقایسه کنند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *