10 بهترین دانشگاه در ایتالیا برای دانشجویان بین المللی

ایتالیا کشوری در اروپای جنوبی و مرکزی است که به دلیل چشم اندازهای متنوع ، معماری حیرت انگیز و غذاهای باورنکردنی شهرت دارد. این مکان دارای میراث جهانی متعدد یونسکو ، غنی از هنرهای نوزایی و محل زندگی نوازندگان مشهور جهان است. علاوه بر این ، ایتالیایی ها به طور کلی مردمانی صمیمی و سخاوتمند هستند. آنها جشن با خانواده و دوستانشان را دوست دارند و معروف هستند که در زندگی از چیزهای زیبا لذت می برند.

از نظر آموزش ، ایتالیا نقش مهمی در پرورش روند بولونیا ، اصلاح آموزش عالی اروپا داشته است. دانشگاه های ایتالیا از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا و جهان هستند. بنابراین وقتی این کشور اصلاحات را در سال 1999 دنبال کرد ، فقط سنت دیرینه دانشگاهی خود را تقویت کرد. با داشتن دانشگاه های ممتاز و نوآور ، ایتالیا در حال تبدیل شدن به یک مقصد معروف در خارج از کشور است. در این مقاله به دنبال بهترین دانشگاههای ایتالیا برای دانشجویان بین المللی خواهیم بود.

آیا ایتالیا برای تحصیل دانشجویان بین المللی خوب است؟

ایتالیا برنامه های آکادمیک با کیفیت بالا و فرصت های ابتکاری تحقیقاتی را ارائه می دهد. سیستم آموزشی ایتالیا توسط 42 کشور شناخته شده است ، به این معنی که مدرک تحصیلی در ایتالیا معادل مدارکی است که در انگلیس ، فرانسه ، سوئد ، دانمارک و … کسب می کند.

این کشور دانشجویان بین المللی را از طریق برنامه های مختلف مانند استعداد خود در ایتالیا (IYT) و بورس تحصیلی سالانه دولت ایتالیا توسط وزارت امور خارجه تشویق می کند. دولت ایتالیا بیشتر هزینه های دانشگاه های دولتی را تأمین می کند. به همین دلیل ، ایتالیایی ها و دانشجویان بین المللی همه بسته به درآمد خانواده شهریه خود را پرداخت می کنند. هزینه ها از یک معافیت کامل تا حدود 5000 یورو در سال برای برنامه های تخصصی متغیر است.

دانش زبان ایتالیایی توصیه می شود. با این حال ، بسیاری از برنامه ها به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شوند. هزینه های زندگی در ایتالیا به این شهر بستگی دارد اما از 700 تا 1000 یورو در ماه متغیر است. تحصیل در ایتالیا به شما یک تجربه فرهنگی غنی در شهرهای تاریخی بولونیا ، میلان ، پیزا ، رم و بسیاری دیگر می دهد.

آیا دانشجویان بین المللی می توانند هنگام تحصیل در ایتالیا کار کنند؟

دانشجویان بین المللی و دارندگان پروانه اقامت برای تحصیل می توانند در کنار تحصیل در ایتالیا کار کنند. با این حال ، آنها نباید بیش از 20 ساعت در هفته و 1040 ساعت در سال باشند. اتباع اتحادیه اروپا / EEA می توانند بلافاصله کار کنند ، در حالی که دانشجویان غیر اتحادیه اروپا به مجوز کار نیاز دارند. برای اخذ این مجوز باید از یک شرکت یا کارفرمای ایتالیایی پیشنهاد شغلی داشته باشید.

آیا دانشجویان بین المللی می توانند پس از فارغ التحصیلی در ایتالیا بمانند؟

اگر می خواهید بعد از فارغ التحصیلی در ایتالیا کار پیدا کنید ، برای کار باید مجوز اقامت بگیرید. شما باید موارد زیر را به قانون مهاجرت ارائه دهید: اجازه اقامت معتبر برای تحصیل ، قرارداد مسکن و اثبات حساب بانکی خود. در مرحله بعدی ، شما انتخاب می کنید که چه نوع اجازه کار لازم است ، اگر برای کار تابع یا اشتغال شخصی باشد. سپس اداره مهاجرت درخواست شما را درمورد سهمیه سال ارزیابی می کند. پس از اعطا ، مجوز برای یک سال معتبر است و پس از اشتغال یا شروع کار می تواند تمدید شود.

بهترین دانشگاه های ایتالیا برای دانشجویان بین المللی

دانشگاه بولونیا

دانشگاه بولونیا قدیمی ترین دانشگاه جهان است که در سال 1088 تاسیس شده است. روند بولونیا برگزار شد و به نام این م institutionسسه نامگذاری شد ، که متناسب با سنت آکادمیک افتخارآمیز آن در اروپا است. در حال حاضر ، این دانشگاه 232 برنامه مدرک دارد. هشتاد و چهار نفر از آنها بین المللی هستند و 68 مورد به زبان انگلیسی تدریس می شوند. موضوعات مهم شامل پزشکی ، ریاضیات ، علوم سخت ، اقتصاد ، مهندسی و فلسفه است. از آنجا که فعالیت های تحقیقاتی بسیار خوبی دارد و در میان دانشگاه های برتر قرار دارد ، دانشگاه بولونیا بهترین دانشگاه ایتالیا برای دانشجویان بین المللی است.

Scuola Normale Superiore

Scuola Normale Superiore یک دانشگاه ایتالیایی است که توسط ناپلئون در سال 1810 تاسیس شد. هدف رهبر با هدف آموزش معلمان در امپراتوری و متعاقبا آموزش شهروندان آن بود. تاکنون ، la Normale در چندین رتبه در ایتالیا در گروه تدریس مقام اول را دارد. این موسسه همچنین اولین بار در ایتالیا بود که برنامه دکترا را در سال 1927 ایجاد کرد.

Scuola Normale Superiore به عنوان یک دانشگاه برتر ایتالیا برای دانشجویان بین المللی برنامه هایی را در علوم انسانی ، علوم ریاضی و طبیعی و علوم سیاسی و اجتماعی ارائه می دهد. پذیرش در این دانشگاه مراحل سختی است اما دانشجویان پذیرفته شده هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنند. لا نورمال دارای پردیس هایی در شهرهای تاریخی پیزا و فلورانس است.

دانشگاه ساپینزا رم

دانشگاه ساپینزا دانشگاه معتبری در رم و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است. ساپینزا از سال 1303 خانه شخصیت های برجسته تاریخی ، برندگان جایزه نوبل و بازیگران اصلی سیاست ایتالیا بوده است. آموزش و تحقیقات فعلی آن ، این موسسه را در میان 3 درصد برتر جهان قرار داده است. آثار کلاسیک و تاریخ باستان و باستان شناسی از موضوعات برجسته آن است. این دانشگاه سهم قابل توجهی در تحقیقات علوم پزشکی ، علوم طبیعی ، علوم انسانی و مهندسی دارد.

ساپینزا اولین بار در ایتالیا در گروه اعتبار دانشگاهی است و سالانه بیش از 1500 دانشجوی بین المللی را به خود جذب می کند. بعلاوه ، این کتابخانه برای کتابخانه تاریخی ، 18 موزه و دانشکده مهندسی هوافضا شناخته شده است.

دانشگاه پادووا

دانشگاه پادووا ، یکی از بهترین دانشگاههای ایتالیا برای دانشجویان بین المللی ، در ابتدا به عنوان دانشکده حقوق و الهیات در سال 1222 توسط گروهی از محققان برای پیگیری آزادی علمی بیشتر تاسیس شد. امروزه این دانشگاه دارای هشت مدرسه با 32 گروه است. درجات آن گسترده و چند رشته ای است ، از مهندسی اطلاعات گرفته تا میراث فرهنگی گرفته تا علوم اعصاب. UNIPD بخشی از گروه کویمبرا ، یک لیگ بین المللی از دانشگاه های تحقیقاتی است.

محوطه دانشگاه آن در شهر هنری پادوا محل ساختمان های قرون وسطایی ، کتابخانه ، موزه و بیمارستان دانشگاه است. این دانشگاه همچنین باغ گیاه شناسی پادوا و رصدخانه نجوم در آسیاگو را اداره می کند.

دانشگاه ترنتو

دانشگاه ترنتو به عنوان یک مituteسسه علوم اجتماعی در سال 1962 آغاز به کار کرد و اولین دانشکده جامعه شناسی در ایتالیا را پیشگام کرد. با گذشت زمان ، به فیزیک ، ریاضیات ، روانشناسی ، مهندسی صنایع ، زیست شناسی ، اقتصاد و قانون گسترش یافته است. این دانشگاه برتر ایتالیا در حال حاضر دارای ده بخش دانشگاهی و چندین مدرسه دکترا است. UniTrento برای بین المللی سازی ارزش قائل است و با موسسات آموزشی در سطح جهان اتحاد دارد.

UniTrento آموزش درجه یک خود را با کسب چندین رتبه بندی بین المللی دانشگاه تأیید می کند. به ویژه در رتبه بندی دانشگاه های جوان و رتبه بندی آکادمیک مایکروسافت که گروه علوم رایانه خود را به رسمیت شناخت ، سرآمد بود.

دانشگاه میلان

دانشگاه میلان یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی پیشرو در ایتالیا برای دانشجویان بین المللی با بیش از 64000 دانشجو است ، و این دانشگاه را به یکی از بزرگترین دانشگاه های اروپا تبدیل کرده است. این مرکز شامل ده دانشکده از 33 گروه و 53 مرکز تحقیقاتی است. UniMi به طور کلی آموزش با کیفیتی ارائه می دهد و بیشتر در جامعه شناسی ، فلسفه ، علوم سیاسی و حقوق شناخته شده است. همچنین این تنها موسسه ای در ایتالیا است که در لیگ 23 عضو دانشگاه های تحقیقاتی اروپا گنجانده شده است.

محوطه دانشگاه La Statale شامل بناهای تاریخی ، بایگانی غنی ، باغ های گیاه شناسی و رصدخانه نجومی Brera برای لذت دانشجویان است. این دانشگاه برای افزایش 2000 دانشجوی بین المللی فعلی خود ، استراتژی های جامع بین المللی سازی را اجرا می کند.

دانشگاه میلان – بیکوکا

دانشگاه Milano-Bicocca یک دانشگاه جوان و آینده نگر در میلان و مونزا است. حوزه های موضوعی آن شامل جامعه شناسی ، روانشناسی ، حقوق ، علوم ، اقتصاد ، پزشکی و جراحی و علوم تربیتی است. تحقیقات در بیکوکا طیف گسترده ای از موضوعات را با رویکرد بین رشته ای پوشش می دهد. این دانشگاه برتر در ایتالیا برای دانشجویان بین المللی مجموعه صنعتی پیرلی را به مراکز تحقیقاتی و پیشرفته پیشرفته تبدیل کرد.

رتبه بندی دانشگاه جهانی UI GreenMetric به پاس تلاشهای پایداری زیست محیطی ، جایزه Bicocca را اهدا کرد این دانشگاه همچنین به دلیل راه اندازی مرکز تحقیقات و تحقیقات عالی دریایی در مالدیو ، که زیست شناسی دریایی ، علوم گردشگری و علوم محیطی را مطالعه می کند ، شناخته شده است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *