بیش از نیمی از دانشجویان بین المللی قصد ادامه تحصیل در ایتالیا بعد از فارغ التحصیلی را دارند

بیش از نیمی از دانشجویان بین المللی قصد ادامه تحصیل در ایتالیا بعد از فارغ التحصیلی را دارند

طبق یک نظرسنجی جدید ، بیش از نیمی از دانشجویان کارشناسی ایتالیا به جای ورود به محل کار ، پس از فارغ التحصیلی ادامه تحصیل می دهند.

بیش از 7000 دانشجوی کارشناسی توسط Docsity برای این گزارش مورد بررسی قرار گرفتند ، و همچنین نشان داد که دانش آموزان پس از فارغ التحصیلی اگر زبان انگلیسی را بلد باشند و صحبت کنند ، احتمال رفتن به خارج از کشور بیشتر است. این در حالی است که سطح دانش انگلیسی در بین دانشجویان ایتالیایی از بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی عقب است. دانشجویانی که به احتمال زیاد به خارج از کشور مهاجرت می کنند دانشجویانی هستند که در رشته های مدیریت ، زبان های خارجی ، علوم سیاسی و STEM تحصیل می کنند.

با کمال تعجب با توجه به ارتباط بین مهارت در زبان انگلیسی و علاقه به مهاجرت به خارج از کشور ، محبوب ترین مقصد انگلیس و ایالات متحده بودند ، آلمان ، سوئیس و کشورهای شمال اروپا عقب هستند. بسیاری از شرکت کنندگان در این نظرسنجی اظهار داشتند که اگر تحصیلات خود را در درجه دوم در یک کشور خارجی ادامه دهند ، احساس می کنند چشم انداز شغلی آنها بیشتر خواهد شد.

اینکه آیا این میزان بالای علاقه به تحصیل و زندگی در خارج از کشور به معنای این است که ایتالیا در معرض خطر “فرار مغز” از جوانان فارغ التحصیل با استعداد است ، باید منتظر ماند ، هرچند Docsity معتقد است که این چنین نخواهد بود. سخنگوی این شرکت گفت: “این” تبادل استعداد “است که به دانشجویان ایتالیایی و اروپایی امکان می دهد تجربه ای تغییر دهنده زندگی داشته و یک ذهنیت بین المللی کسب کنند.”

همچنین بخوانید: بورس تحصیلی برای تحصیل در اروپا

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *