کشور ایتالیا در سالیان درازی یکی از مهمترین کشور های قاره اروپا از لحاظ عملی می باشد . شهررم ,پایتخت این کشور دارای جایگاه علمی ویژه ای است که همه ساله دانشجویان زیادی را نه تنها ازایتالیا و اروپا , بلکه از سراسر جهان به خود جذب کرده است. قدیمی ترین دانشگاه این شهر , دانشگاه ساپینزا رم که با نام رسمی (ساپینزا- دانشگاه رم) می خوانند,قدیمی ارین دانشگاه در اروپا و اولین دانشگاه رم و دارای قدمتی 700 ساله می باشد. این دانشگاه علاوه بر قدمت تاریخی دارای سابقه علمی درخشانی نیز می باشد که به خصوص توجه دانشجویان بین الملل را به خود جذب کرده است.

این دانشگاه در رتبه بندی های جهانی در درجه 63 جهان قرار گرفته است.

دانشگاه ساپینزا رم ( Sapienza – Università di Roma ) در سال 1303 میلادی تحت حمایت بونیوفاس هشتم برای انجام مطالعات کلیسایی تاسیس شده بود. بیشینه تاریخی این دانشگاه موجب شده بسیاری از چهره های سرشناس از از جمله فرردریکا موگرینی , سیاستمدار برجسته که نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست های خارجی است ,از این دانشگاه فارغ التحصیل شوند.همچنین نقش بسزایی در پیشرفت های کشور ایتالیا در زمینه های اقتصادی, سیاسی, اجتماعی و فرهنگی داشته  .  این دانشگاه یک از معتبر ترین دانشگاه های جهان محسوب می شود که بیشتر از هر دانشگاه دیگری در اروپا دانشجویان بسیاری در رشته های مختلف و در تمام مقاطع می پذیرد .از این رو این دانشگاه یکی از معتبر ترین دانشگاه در جهان شناخته شده است. در حال حاضر بیش از 115000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل است . همچنین باید اشاره کرد که دانشگاه ساپینزا مورد توجه دانشجویان بین الملل از جمله ایران قرار دارد. ذکر این نکته حائز اهمیت است که این دانشگاه سومین دانشگاه برتر در اروپا است که بیش ترین دوره های از راه دور را ارائه می دهند.

این دانشگاه شامل 11 دانشکده می باشد که 63 دپارتمان آموزشی را در خود جای داده است و بیش از 350 برنامه آموزشی را در مقاطع مختلف لیسانس, فوق لیسانس و دکتری ارائه می کند .از آن گذشته بسیاری از فرصت های پژوهشی  و تحقیقاتی را برای دانشجویان فراهم کرده است. بیش از 115 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هاستند که از این تعداد 52% آن ها در مقطع کارشناسی و 48% در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل هستند. همچنین گفتنی است که بیش از 7500 نفر از دانشجویان دانشگاه  را دانشجویان بین الملل تشکیل می دهند.

آشنایی با دانشگاه سپینزا رم

دانشکده ای دانشگاه ساپینزا

دانشگاه ساپینزا دوره هایی را برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری به طور کامل به زبان انگلیسی ارائه می دهند.

دوره های کارشناسی به زبان انگلیسی

بیوانفورماتیک ( در دانشکده های داروسازی و پشکی, مهندسی اطلاعات , آمار وانفورماتیک , پزشکی ودندان پزشکی, ریاضیات و فیزیک و علوم طبیعی ارائه می شود.)

پرستاری ( در دانشکده پزشکی و روان شناسی, پزشکی ودندان پزشکی, پزشکی و داروسازی

ارائه می شود)

مهندسی مقاوم سازی ساختمان  (در دانشکده مهندسی صنایع و مهندسی عمران ارائه می شود)

سایر رشته های ارائه به زبان ایتالیایی

دوره های کارشناسی ارشد به زبان انگیسی

دوره های دکترا به زبان انگلیسی

رشته های مقطع دکتری

مطالعه آزمایشگاهی و بالینی بیماریهای گوارشی (روده ای و کبدی)

مدارک لازم برای شرکت در دوره کارشناسی به صورت زیر می باشد :

 

مدارک لازم برای شرکت در دوره کارشناسی ارشد به صورت زیر می باشد:

مدارک لازم برای شرکت در دوره دکتری به صورت زیر می باشد:

شهریه دانشگاه ساپینزا رم

با توجه این که این دانشگاه دولتی است هزینه های شهریه و تحصیل در ایتالیا و این دانشگاه مناسب و به صرفه می باشد.

شهریه این دانشگاه با توجه به رشته و مقطع تحصیلی مورد نظر شما متفاوت است اما هزینه کلی برای دانشجویان بین الملل  شهریه حدودا بین 1000 تا 2000 یورو در  هر ترم می باشد.

تاریخ های تقویم تحصیلی دانشگاه ساپینزا رم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *