آزمون معماری به زبان انگلیسی در ایتالیا

آزمون معماری به زبان انگلیسی در ایتالیا، ایتالیا کشوری مشهور در زمینه معماری است که تاریخ و فرهنگ آن همواره در این باره پررنگ بوده است.

معماران یرجسته ای همچون لئوناردو داوینچی پایه های معماری را در ایتالیا ایجاد کرده اند. که از برترین چهره های معتبر در معماری دنیا است. امروزه نیز این کشور جزو کشور های برجست جهان در رشته معماری است که باعث شده ایتالیا با نام معماری همبستگی همیشگی داشته باشد. دانشگاه های برتری در ایتالیا در زمینه معماری وجود دارد که باعث شده علاقمندان به این رشته ایتالیا را مقصد مهاجرت خود برای تحصیل در معماری انتخاب کنند.

تحصیل معماری در ایتالیا

کشور ایتالیا به لحاظ  استاندارد های برتر در بین دانشگاه های جهان دارای رتبه های قابل توجهی است . از این رو برای علاقمندان به رشته معماری نیز آینده ای درخشان  و تاثیر زیادی در  ایجاد بستر مناسب  بعد از فارغ التحصیلی و ورود به بازار کار خواهد داشت.

تحصیل در ایتالیا دارای شباهت های زیادی با تحصیل در دیگر کشور ها ی جهان بوده اما به طور قطع تحصیل در رشته معماری در ایتالیا بر آینده شغلی و چشم انداز کاری فارغ التحصیلان این رشته تاثیرات قابل توجهی خواهد داشت. از آن جهت که ابتدا نظام آموزشی کشور ایتالیا به عنوان یک نظام آموزشی معتبر و استاندارد در سراسر جهان شناخته شده و قطعا تحصیل معماری در ایتالیا باعث بالارفتن  دانش و مهارت های فرد در سطح بین المللی خواهد شد. به عنوان نمونه اعتقاد بر این است که اولین نظام دانشگاهی رسمی جهان در ایتالیا تاسیس شده و همچنین در سال های اخیر پیشرفت های چشمگیری از نظر امکانات و تسهیلات برای دانشجوویان داشته است. همچنین اایتالیا کشوری با اعتبار و سطح آموزشی  بالایی دردنیا برخوردار بوده  نکته ای حائز اهمیت است و برای متقاضیان تحصیل معماری در ایتالیا قطعا مورد توجه بوده وجود 12 دانشگاه و موسسه آموزشی این کشور در رتبه های زیر 500 دانشگاه های برتر جهان که آخرین لیست آن توسط وبسایت معتبر QS منتشره شده، می باشد.

رشته معماری

معماری یکی از حرفه های مورد توجه برای انساان ها بوده  و در طول تاریخ از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده است. این اهمیت را می‌توان در ساخت بناهایی دید که توسط پیشینیان ساخته شده‌اند. معماری، طراحی و ساخت محلی برای زندگی، از دیرباز مورد توجه بوده است. رشته‌های مرتبط با معماری عبارتند از: مهندسی ساخت‌وساز، طراحی گرافیک، طراحی تجربه کاربری و هنر. دانشجویان در دانشکده معماری به یادگیری سبک‌های مختلف معماری، علم طراحی، ساختار‌های طراحی، طراحی چشم‌اندازها و طراحی سه‌بعدی می‌پردازند. همچنین مهارت‌هایی نظیر کار با نرم‌افزارهای کامپیوتری مانند Aided Design (CAD) که به نقشه‌کشی، بهینه‌سازی و بررسی طراحی‌های انجام‌شده کمک می‌کنند، به دانشجویان آموزش داده می‌شود. دانشجویانی که در رشته معماری تحصیل می‌کنند، کار با رنگ، ترکیب رنگ، نور و ابعاد دیگری که برای طراحی یک ساختمان احتیاج است، را یاد می‌گیرند. البته در طراحی ساختمان، علاوه بر موارد مذکور باید ایمنی و استاندارد سازه‌ها نیز در نظر گرفته شود. بعضی از زیرشاخه‌های مرتبط با معماری عبارتند از: تحلیل معماری معاصر، طراحی شهری و فضای سبز، طراحی ساختمان و… .

فارغ‌التحصیلان رشته معماری می‌توانند در زمینه‌هایی مانند نقشه‌کشی ساختمان، طراحی شهری، طراحی داخلی، مهندسی ساخت و ساز و تکنسین CAD مشغول به کار شوند.

رشته معماری در ایتالیا

اگر علاقمند به رشته معماری باشید و طرفدار سبک های معماری دنیا باشید , حتما می دانید ایتالیا یکی از کشو های مهم و صاحب سبک در این حرفه می باشد.. لئوناردو داوینچی، مهندس، مخترع، طراح و نقاش ایتالیایی یکی از شاخص‌ترین معماران تاریخ جهان محسوب می‌شود. همچنین دانشگاه‌های ایتالیا در رشته معماری از جایگاه خوبی در بین دانشگاه‌های جهان برخوردارند و دانشجویان بین‌المللی بسیاری، مشغول تحصیل معماری در ایتالیا هستند.

شرایط تحصیل در رشته معماری درکشورایتالیا

تحصیل در رشته معماری در دانشگاه های ایتالیا از مقطع لیسانس آغاز شده و تا دکترا ادامه می یابد . طبق قوانین تحصیلات عالی در این کشور تحصیل در کلیه رشته ها برای متقاضیان از تمامی کشورها امکان پذیر است و دانشجویان ایرانی نیز می توانند با فراهم نمودن شرایط لازم اقدام به پذیرش در رشته دلخواه خود کنند

علاقمندانی که می خواهند,  پس از پایان دوره دبیرستان خود و با مدرک دیپلم به دانشگاه های ایتالیا وارد شوند باید جهت دوره کارشناسی اقدام کنند . این دوره در تمامی دانشگاه ها به زبان ایتالیایی ارائه می شود و دانشجویان باید به این زبان تسلط کافی داشته باشند .

دوره  های زبان ایتالیایی در ایران و ایتالیا ارائه می شود و دانشجویان می توانند به انتخاب خود در یکی از آنها به سطح تسلط کافی برسند . البته توصیه می شود که نسبت به یادگیری زبان ایتالیایی در ایران اقدام کنید تا در زمان  اخذ ویزای تحصیلی برای شما امتیاز مثبتی در نظر گرفته شود.

البته در برخی از دانشگاه های ایتالیا امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد که نیاز به ارائه مدرک آیلتس با نمره حداقل ۶ می باشد. اما پیشنهاد ما به شما این است که برای تحصیل رشته معماری در ایتالیا این رشته را در دانشگاه های مطرح ایتالیا و به زبان ایتالیایی فرا بگیرید .

تحصیل معماری در ایتالیا به زبان انگلیسی

علاقمندان به ادامه تحصیل در رشته ی معماری  در کشور ایتالیا  در مقطع لیسانس این امکان را دارند که علاوه بر زبان ایتالیایی در دانشگاههای ایتالیا به زبان انگلیسی نیز ادامه تحصیل دهند.برای ادامه تحصیل در رشته معماری مقطع لیسانس در دانشگاههای ایتالیا گذراندن 12 سال تحصیلی و ارائه گواهی سوابق تحصیلی متقاضی الزامی است. تمامی متقاضیان در صورت قبولی امکان دریافت بورسیه استانی ایتالیا  را خواهند داشت.

جهت اطلاع از شرایط بورسیه استانی ایتالیا(جهان سوم) به سایت دانشگاه های معتبر مورد نظر  مراجعه نمایید.

در حاظر دانشگاه های پلی تکنیک میلان و پلی تکنیک تورین که از دانشگاههای معتبر در زمینه معماری در دنیا محسوب می شوند به زبان انگلیسی دانشجو می پذیرند.دوره کارشناسی در دانشگاههای ایتالیا 3ساله می باشد و کاملا موردتایید وزارت علوم ایران و سایر کشورهای جهان است.

دانشجویان پس از ثبت نام برای پذیرش و تکمیل مدارک موردنیاز در صورت احراز مدارک  و قبولی آن از سوی  دانشگاه , پذیرش  اولیه خود را دریافت می کنند.پس از دریافت پذیرش اولیه و تکمیل مدارک مورد نیاز جهت ویزای تحصیلی ویزای خود را از سفارت ایتالیا دریافت می نمایند.سپس متقاضیان می بایست در ازمون ورودی این رشته که در شهریورماه در ایتالیا برگزار می شود شرکت نمایند.پس از تقریبا2هفته نتایج ازمون منتشر گردیده که دانشجویان می توانند در صورت قبولی در ازمون ورودی در دانشگاه نام نویسی نمایند.

ساختار ازمون معماری در دانشگاه های ایتالیا

برای ادامه  تحصیل در رشته معماری در ایتالیا آزمون ورودی برگزار می شود ، این آزمون معمولا از ۶۰ سوال تشکیل شده است و به داوطلبان  ۱۰۰ دقیقه زمان داده می شود تا به تمامی آنها پاسخ دهند . بخش های اصلی آزمون شامل استدلال و منطق ، تاریخ معماری ، فیزیک و ریاضی ، رسم فنی و اطلاعات عمومی ست .

با توجه به دانشگاه انتخاب شده دانشجویان باید بتوانند به نمره قبولی مورد نیاز در این آزمون برسند و سپس در دانشگاه ثبت نام کنند . این آزمون معمولا در شهریور ماه درکشور ایتالیا برگزار می شود . برخی از دانشگاه ها یک آزمون عملی نیز دارند که برای ارزیابی هرچه بهتر دانشجو انجام می شود .

تعداد سوالات:60 سوال ( به صورت 5 گزینه ای)

مدت زمان ازمون: 100دقیقه

حداکثر نمره ازمون:90 امتیاز

حداقل امتیاز برای قرار گرفتن در رنکینگ قبولی: 20 امتیاز

برای هر پاسخ صحیح 1.5 امتیاز مثبت و هرپاسخ منفی 0.4امتیاز منفی از نتیجه متقاضی کسر خواهد شد.

بخش اول سوالات

بخش اول 22 سوال در زمینه های هوش  ودرک مطالب است.

بخش دوم  16 سوال می باشد که درزمینه معماری و هنر می باشد.

همچنین بخش سوم سوالات این آزمون دارای 10 سوال تخصصی در زمنیه معماری می باشد.

و بخش چهارم آزمون وروردی شامل 12 سوال در زمینه ریاضی و فیزیک می باشد.

تحصیل فوق لیسانس و دکترا در رشته معماری در ایتالیا

دانشجویانی  که دوره لیسانس خود را در رشته معماری به پایان رسانده اند می توانند برای مقاطع بالاتر (فوق لیسانس و دکترا) درخواست دهند . تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد و به خصوص   دکترا به زبان انگلیسی در تمامی دانشگاه ها امکان پذیر است و چنانچه مدرک لیسانس خود را از دانشگاهی غیر از دانشگاه های ایتالیا دریافت کرده اید تنها نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی خواهید داشت .

پذیرش در این دو مقطع ارشد ودکترا با توجه به دانشگاه معمولا دو بار در سال انجام می شود اما ظرفیت پذیرش برای تحصیل رشته معماری در دانشگاه های ایتالیا در ماه سپتامبر اصولا بیشتر است . دوره کارشناسی ارشد دو ساله و دکترا دست کم سه سال طول می کشد و دانشجویان بیشتر بر روی پروژه های خود فعالیت های تحقیقاتی انجام می دهند .

پذیرش معماری در دانشگاه های ایتالیا

ایتالیا دارای اقتصادی پیشرفته است و اگرچه در سال های اخیر با رکود کمی مواجه بوده اما همچنان از قوی ترین کشورهای دنیا در حوزه اقتصاد به شمار می رود .

کشور ایتالیا که خواهان بسیاری در میان تمامی دانشجویان بین المللی دنیا دارد این امکان را فراهم نموده تا دانشجویان و افرادی که علاقه مند به ادامه تحصیل در رشته معماری در کشور ایتالیا هستند بتوانند از طریق ویزای تحصیلی به این کشور وارد شوند .

شاید بتوان گفت که ویزای تحصیلی یکی از بهترین شیوه های  ممکن جهت ورود به کشور ایتالیا است که در نهایت علاوه بر مدرکی معتبر اقامت در این کشور را نیز برایتان به ممکن می کند .

پذیرش در مقطع کارشناسی در دانشگاه های ایتالیا یک بار در سال صورت می گیرد . شما باید حداقل سه ماه مانده به آغاز سال تحصیلی شروع به انجام روادید لازم نمایید تا با مشکل زمانی مواجه نشوید . دوره لیسانس در اکثر دانشگاه های ایتالیا سه تا چهار سال به طول می انجامد که البته با توجه به عملکرد تحصیلی دانشجو می تواند یک سال افزایش یابد .

هر سال تحصیلی در دانشگاه های ایتالیا شامل دو ترم بوده و امکان سپری کردن واحدهای خاصی در ترم تابستان نیز وجود دارد . اکثر دانشگاه های کشور ایتالیا به برای پذیرش دانشجویان آزمون ورودی برگزار می کنند .

بورس های تحصیلی در ایتالیا

دانشگاه های ایتالیا با اجرای طرحی مبنی بر بورسیه دانشجویان کشورهای در حال توسعه که معروف به بورس استانی می باشد, دانشجویانی را که توانایی پرداخت هزینه های تحصیل خود را ندارند بورس تحصیلی می نماید . این بورس ها با توجه به شرایط هر فرد متفاوت خواهد بود و بستگی به نمره کسب شده در آزمون ورودی نخواهد داشت .

شرایط مور توجه برای برخوردار سدن از بورسیه تحصیلی استانی شامل : وضعیت مالی خانوادگی ، داشتن خواهر یا برادر دانشجو و غیره در دریافت بورس موثر هستند . اکثرا دانشجویان مقطع دکترا در دانشگاه های ایتالیا بورس های تحصیلی را برایادامه  تحصیل در رشته معماری در ایتالیا دریافت می کنند که نیاز به پرداخت شهریه بالا دارد .

دانشگاه های ایتالیا دارای شرایط مختلفی هستند و دانشجویانی که بتوانند در دانشگاه های دولتی پذیرش شوند,  نیازی به پرداخت شهریه در مقطع مورد نظر را نخواهند داشت . در دانشگاه های خصوصی و آکادمی ها پرداخت هزینه بر عهده خود دانشجو است که با دریافت بورس در دانشگاه های دولتی پرداخت هزینه های زندگی بر عهده خود دانشجو است که ماهیانه ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو را می تواند شامل شود .

 آشنایی با کشور ایتالیا

ایتالیا کشوری کوچک در جنوب اروپاست که از شمال غربی با کشور فرانسه و از شمال با سوئیس و اتریش دارای مرز مشترک است. کشور ایتالیا دو ایالت مستقل واتیکان و سن‌مارینو را داراست و از بیست استان و دو جزیره سیسیل و ساردنی تشکیل شده است.  پایتخت ایتالیا شهر رم بوده و از توسعه یافته ترین کشورهای جهان به شمار می رود . این کشور که بیشتر از شصت میلیون نفر جمعیت دارد پنجمین کشور پرجمعیت قاره اروپا محسوب می شود و آب و هوای معتدل فصلی بر آن حاکم است .

شهر تاریخی رم به عنوان اقامتگاه پاپ در سال های درازی بوده و یکی از مراکز سیاسی و مذهبی غرب به شمار می رود . ایتالیایی زبان رسمی مردم این کشور است اگرچه زبان های دیگری در میان اقلیت های مردمی صحبت می شود .

از نظر اعتقادات مذهبی باید گفت که حدود ۸۰ درصد از مردم ایتالیا کاتولیک هستند. شهر رم، مرکز مذهب کاتولیک در جهان و مذهبی ترین شهر دنیا است. این کشور مهد رنسانس در اروپا است.

همچنین بخوانید: دانشگاه پروجا

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *