دانشگاه روماتره ایتالیا

شهر رم با داشتن دانشگاه های ساپینزا و دانشگاه رم دارای اعتبار قابل توجهی برای متقاضیان تحصیل در ایتالیا دارد. ایده تاسیس یک دانشگاه سوم در شهر رم در اواسط دهه 1980 زمانی که وزارت آموزش و پرورش تازه ایجاد شده بود از سوی اساتید دانشگاه های ایتالیایی پیشنهاد شد. شدیک کمیته تحقیق در مورد آموزش عالی برای مقابله با شرایط اضطراری در ثبت نام دانشگاه در رم تشکیل داد. پس از بحث های فراوان ، محل پردیس آینده در منطقه نیمه صنعتی شهر انتخاب شد و تصمیم بر این شد که دانشگاه آینده به ترتیب زمانی نامگذاری شود.این دانشگاه  Terza Università degli Studi di Roma   نام گرفت به معنای دانشگاه سوم رم است به طور رسمی در سال 1992 در شهر رم تاسیس شد. تاسیس این دانشگاه نقطه ی عطفی بود   و مدارس  تبدیل شده بود به اماکن و تاسیساتی برای مطالعه و تحقیق. دانشگاه پیشرفته و بین‌المللی رما تره با استفاده از ساختمان‌های صنعتی متروکه رُم ساخته شده و نقطه ی عطفی بود  در بازسازی احیای ساختمان های قدیمی در پویایی این شهر ایفا کرده است. در وبگاه دانشگاه دولتی رما تره، هدف از تأسیس دانشگاه روما تره را ترویج و سازمان‌دهی تحقیقات بین‌المللی باکیفیت، تعالی آموزش عالی و توسعه و انتشار دانش در سطح جهانی ، حفاظت از محیط‌زیست کشور، ایجاد همبستگی بین‌المللی، ترویج اصول برابری جنسیتی و سنجش و تشخیص شایستگی عنوان شده است.

دانشگاه رما تره که عنوان جوان ترین دانشگاه رم را دارد, امروزه بطور تقریبی 40000 دانشجو و حدود 1000 دانشجوی بین الملل در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند.

این دانشگاه طیف بسیار گسترده ای از زمینه های آموزشی و مطالعاتی از قبیل معماری، اقتصاد، آموزش و پرورش، مهندسی، حقوق، نامه ها و فلسفه، علوم سیاسی، علوم طبیعی، ریاضیات، فیزیک، زیست شناسی و زمین شناسی و … را ارئه می دهد.

دانشگاه روماتره در ایالت اوستینس شهر تاریخی رم واقع شده است و تنها چند دقیقه تا مرکز شهر تاریخی رم فاصله دارد.  ساختمان های اداری، اداره برنامه ریزی دانشجویان رانندگی اروپا و مکان های دانشگاه در منطقه Ostiense قرار دارند. ساختمان های دانشگاه با متروبه راحتی قابل دسترسی است.

رؤسا، معاون ریاست دانشگاه، مجلس علمی و هیئت مدیره، اعضای اصلی این دانشگاه هستند. کمیته اجرایی، شورای نمایندگی دانشجویان، شورای نمایندگان دانشکده و بازرس دانشگاه نیز دیگر   مسئولان کادر اجرایی دانشگاه رم تره را تشکیل می دهند.
از روزهای تاریخی دانشگاه سوم رم (روما تره ) نیز می توان به روز 17 فوریه سال دوهزار و هفده اشاره کرد.در این روز پاپ فرانسیس (رهبر کاتولیک های جهان ) از دانشگاه سوم رم بازدید کرد و با دانشجویان به گفتگو پرداخت .

آشنایی با دانشگاه روماتره

نام دانشگاه : دانشگاه روماتره

نام انگلیسی : Roma Tre university

نام ایتالیایی :  Università degli Studi Roma Tre

نوع : عمومی

رئیس دانشگاه : پروفسور لوکا پیترومارچی

سال تاسیس : 1992 میلادی

تعداد دانشجویان  :35388

رتبه در ایتالیا: 30

رتبه در جهان: 801-1000

وب سایت www.uniroma3.it

موقعیت مکانی : رم، ایتالیا

رنکینگ دانشگاه رم تره (UNIROMA3) در ایتالیا و جهان

دانشکده های دانشگاه روماتره

دانشکده  معماری
دانشکده  کسب و کار
دانشکده  اقتصاد
دانشکده  علوم انسانی
دانشکده  مهندسی
دانشکده  زبان فرانسوی
دانشکده  ادبیات و فرهنگ
دانشکده  علوم انسانی
دانشکده  حقوق
دانشکده  فیزیک
دانشکده  فلسفه
دانشکده  ارتباطات و هنرهای نمایشی
دانشکده  علوم سیاسی

همچنین، دانشگاه رما ترهدو مدرسه دارد:

یکی مدرسۀ مطالعات اقتصادی و بازرگانی و دیگری مدرسۀ علوم انسانی.

وظیفۀ این دو مدرسه ارائۀ آموزش بر اساس استانداردهای آموزش عالی و باکیفیت و اطمینان از اجرای دستورالعمل‌های برنامه‌نویسی آموزش و ارائه پیشنهادهای برگزاری دوره‌های خاص است.

رشته های ارائه شده در دانشگاه رم تره

دوره های ارائه شده به زبان انگلیسی در دوره کارشناسی

دانشگاه رما تره دو رشتۀ مهندسی پزشکی و مطالعات بین‌الملل را به ‌زبان انگلیسی ارائه می‌ده

دوره های کارشناسی ارشد ارائه شده به زبان انگلیسی این دانشگاه به شرح زیر می باشد

 مراکز تحقیقاتی دانشگاه رم تره

دانشگاه روم تره دارای فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی زیادی است ، این فعالیت ها از طریق قراردادهایی که با موسسات دولتی و خصوصی ایتالیا و فرانسه و همچنین با سازمان های اتحادیه اروپا به امضاء می رسد، هماهنگ و اجرا می شود.
دانشگاه رم تره دارهای مراکزپژوهشی و تحقیقاتی زیادی است که تعدادی از این مراکز در لیست زیر آورده شده است

مرکز جیووانی پگلیزه در زمینه حقوق بین الملل

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه رما تره به شرح زیر می باشد :

هزینه های ثبت نام و شهریه و زندگی دانشجویی در دانشگاه رم تره ایتالیا

میزان هزینه­ی قابل پرداخت برای ثبت­نام تمام دانشجویان شامل هزینه­ی 16 یورو برای فرم درخواست و مالیات منطقه ای: ثابت منطقه لاتزیو. برای سال تحصیلی. به مقدار 140،00 یورو و حداقل هزینه ورود که سالانه با توجه به نرخ تورم توسط وزارت آموزش عالی ایتالیا برای دانشگاه و پژوهش تنظیم میشود که برای هر سال تحصیلی متغیر است اما به طور تقریبی ،58 یورو است. شهریه ­ی دانشجویان در مقطع کارشناسی به نسبت رشته انتخاب شده مختلف متفاوت است و از 40 تا 550 $ درماه متغیر است. شهریه­ ی دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد ودکتری برای رشته های مختلف از 70 تا 550$ متغیر است.

برای بهره مندی از بوورسیه استانی

خوابگاه‌های دانشگاه رما تره

دانشگاه دولتی رما تره خوابگاه‌ها و اقامتگاه‌های زیادی برای اقامت دانشجویان در نظر گرفته است. این خوابگاه ها بازه قیمتی متفاوتی دارد و خدمات متنوعی را به دانشجویان ارائه می‌دهند.در لیست ارائه‌شده از خوابگاه‌های دانشگاه رما تره درسایت این دانشگاه، بیش از هشتاد خوابگاه با ذکر جزئیات دیده می‌شود که ویژۀ دانشجویان خانم یا آقاست. هزینۀ اقامت در خوابگاه‌های دانشگاه رما تره برای هر دانشجو حدودا  از ۴۴۰ تا ۱،۷۷۰ یورو متفاوت است؛ ولی به‌طورمتوسط بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ یورو تخمین زده می‌شود.

همچنین بخوانید:

دانشگاه پاویا

دانشگاه مودنا و رجیو امیلیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *