دانشگاه بوکونی

دانشگاه تجاری لوئیجی بوکونی, Bocconi University  یا نام ایتالیایی آن (Università Commerciale Luigi Bocconi) میباشد که یک دانشگاه غیرانتفاعی در زمینه اقتصاد و تجارت می باشد و اولین مدرسه آموزش عالی ایتالیا شمرده می شود . این دانشگاه جزو برترین واحد های آموشی در حوزه اقتصاد و تجارت در اروپا وجهان شناخته شده است. دانشگاه تجاری بوکونی با محوریت پژوهشی- بین المللی در زمینه کسب و کار ,اقتصاد و حقوق فعالیت می کند  به گونه ای که پروژه های تحقیقاتی این دانشگاه، توسط مؤسسات ملی و فراملی اجرا می شود. که برای انجام پروژه های خود از بسیاری از موسسات بین المللی کمک هزینه مالی دریافت می کند و روابط نزدیکی با کمپانی های بزرگ دنیا و آژانس های برتر بین المللی دارند.همچنین این دانشگاه بعنوان یک موسسه تحقیقاتی معتبربرای چاپ مقالات معتبردر سطح جهانی در حوزه های تجارت مالی, علوم داده, اقتصاد, علوم سیاسی, امنیت سایبری و قانون شناخته شده است. این دانشگاه در سال 1902 میلادی توسط  تاجری به نام فردیناندو بوکونی تاسیس شد وازابتدای تاسیس به صورت حرفه ای در حوزه تجارت فعالیت داشته و پیوسته در حال پیشرفت بوده است. این موسسه تجاری امروزه بیش از 14000 دانشجو و 1300 نفر کادر آموزشی دارد.

رتبه دانشگاه تجاری بوکونی در رنکینگ بین المللی

در رتبه بندی های وال استریت ژورنال , این دانشگاه در رده 20 دانشگاه برتر دنیا در حوزه اقتصاد و تجارت  ورتبه 7 کسب و کار و مدیریت,رتبه 12 درمدیریت و رتبه 11 علوم مالی,  رتبه 591 QS را به خود اختصاص داده است. امروزه این دانشگاه یک مدرسه کارشناسی, یک مدرسه کارشناسی ارشد, یک دانشکده حقوق و یک مدرسه دکتری دارد.

دانشکده های دانشگاه بوکونی

رشته های دوره کارشناسی ارشد

رشته های دوره دکتری

 شرایط پذیرش برای دانشگاه بوکونی

شرایط و مدارک مورد نیاز برای پذیرش در هر رشته متفاوت است و باید با دقت آن را مطالعه کنید.

برای دریافت پذیرش از دانشگاه بوکونی میلان داوطلبان باید به صورت آنلاین برای اپلای اقدام کنند و مدارک لازم را برای دانشگاه ارسال نمایند.

در اینجا برخی از شرایط اصلی برای دانشجویانی که تمایل به گرفتن پذیرش و تحصیل در این دانشگاه را دارند ذکر می کنیم.

تاریخ تحصیلی در دانشگاه بوکونی میلان :

شهریه دانشگاه بوکونی

باتوجه به این که دانشگاه تجاری لوئیجی بوکونی , یک نوع دانشگاه خصوصی محسوب می شود,  نسبت به دانشگاه های دولتی  از میزان شهریه بیشتری برخوردار است. اما مقداری تخفیف از سوی دانشگاه برای دانشجویان با توان مالی کم یا دانشجویان دارای فرزند  درنظر گرفته شده که در هنگام ثبت نام فرم مربوط به تخفیف شهریه را باید تکمیل نمایند. شهریه این دانشگاه سالیانه 11000 یورو برای پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی و13000 یورو در سال برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد برآورد شده است.  دانشگاه این امکان  را برای دانشجویان   فراهم کرده که می توانند شهریه خود را در سه قسط پرداخت کنند.

بورسیه های دانشگاه برای دانشجویان بین الملل

این دانشگاه برای دانشجویان بین الملل که متقاضی پذیرش درمقطع لیسانس و فوق لیسانس این دانشگاه  هستند, کمک هزینه های مالی و بورس های تحصیلی در نظر گرفته است که با توجه به توان مالی دانشجویان و توانمندی های تحصیلی آنها به ایشان تعلق خواهند گرفت. ددیگر بورس های این دانشگاه شامل  بورسیه تحصیلی معافیت از پرداخت کل شهریه به ارزش 12700یوروکه حداکثر 3 سال برای دانشجویان دوره ی کارشناسی وحداکثر 2 سال برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می باشد و بورسیه های تحقیقاتی که برای دانشجویان دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود. دانشجویان واجد شرایط برای دریافت این بورسیه

تعداد کل بورس های تحصیلی در نظر گرفته شده برای دانشجویان 80 بورس تحصیلی است که 40 بورسیه برای دانشجویان لیسانس و 40 بورسیه برای دانشجویان فوق لیسانس در نظر گرفته شده است.

خواابگاه های دانشجویی دانشگاه

اداره خوابگاه و مسکن دانشجویان این دانشگاه برای دانشجویان خوابگاه های دانشجویی با ظرفیت 1500 نفر در نظر گرفته است که در دانشگاه و اطراف آن قرار دارد.خوابگاه ها دارای امکانات  مختلفی می باشد ازجمله :

اتاق های تک نفره در آپارتمان های 2 اتاقه با حمام مشترک. بیشتر برای دانشجویان ورودی در نظر گرفته شده است که به آن Arcobaleno می گویند.

اتاق های تک نفره با حمام و آشپزخانه مشترک. در پردیس دانشگاه واقع شده است.که به آن Bligny گفته می شود.

اتاق های تک نفره با حمام مشترک. این خوابگاه دارای باشگاه بدنسازی نیز می باشد.که به آن اقامتگاه Bocconi می گویند.

اتاق های تک نفره در آپارتمان های چهار اتاقه با دو حمام مشترک یا اقامتگاه های Dubini می باشد.

اتاق های تک نفره با حمام مشترک و همچنین بک آشپزخانه در هر طبقه که به آن اقامتگاه Isonzo می گویند.

اتاق های تک نفره با حمام مشترک یا اقامتگاه های Javotte می باشد.

آشنایی با شهر میلان

میلان یکی از شهر های مشهور و محبوب ایتالیایی ها و توریست ها است. گذشته از آن این شهر دارای دانشگاه های معتبر و شناخته شده ای است و دانشجویان زیادی را از سراسر دنیا جذب می کند. این دانشگاه ها امکانات زیادی را در اختیار

دانشجویان قرار می دهد و همچنین شهریه های دانشگاها مناسب است و شرایط برای پذیرش دانشجویان از بیشتر کشور ها میسر است. همچنین این شهر جایگاه ویژه های در مد و فشن دارد و دارای ویژگی های بسیار خوبی برای زندگی دارا است.

این نکته حائز اهمیت است که  هزینه زندگی در این شهر پایین نیست اما همیشه شرایط و فرصت های ویژه ای برای دانشجویان فراهم بوده است. و از آنجایی که تعداد دانشگاه های زیادی در این شهر قرار دارد از جمله دانشگاه تجاری بوکونی و دانشگاه پلی تکنیک میلان , شرایط برای زندگی دانشجویان از جمله مسکن دانشجویی دارای شرایط خوبی است. دانشگاه هایی مثل دانشگاه پلی تکنیک میلان محل های مناسبی برای دانشجویان خود فراهم کرده است که در طول دوره تحصیل در ایتالیا در اختیار دانشجویان باتوجه به عملکرد تحصیلی آنها, قرار می گیرد. همچنین وسایل حمل و نقل عمومی در شرایط استانداردی برخوردار است که در دسترس کلیه دانشجویان قرار می گیرد.

برخی از دانش آموختگان برجسته از دانشگاه تجاری بوکونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *