آشنایی با دانشگاه کالابریا

دانشگاه دولتی کالابریا –  University of Calabria که با نام اختصاری UNICAL نیز شناخته می شود, در شهر کوزنزا در استان کالابریا ایتالیا واقع شده است. قدمت این دانشگاه به سال1972 میلادی می رسد که   جورجیو گالیانی، پیترو بوکسی و پائولو سیلوس لابینی، از بنیانگذاران دانشگاه کالابریا  بودند. ساختمان دانشگاه کالابریا توسط ویتوریو گرگوت و دن مارنتسون طراحی شده است. ساختمان ها در امتداد یک پل قرار دارند که در حال حاضر 1.3 کیلومتر طول دارد . پردیس اصلی این دانشگاه در شهر کالابریا قرار دارد و مانند دانشگاه های آمریکا و انگلستان، خوابگاه های دانشجویان در نزدیکی پردیس اصلی بنا شده اند، این پردیس تنها پردیس اصلی دانشگاه کالابریا محسوب می شود. دانشگاه کالابریا از دانشگاه های معتبر ایتالیا محسوب می شود و دارای 14 جایزه ی نوبل و دیگر جوایز معتبر بین المللی می باشد.

دانشگاه کالابریا بیش از 14 برنده ی جایزه ی نوبل و دیگر جوایز معتبر بین المللی را در تاریخچه ی افتخارات خود می بیند. این دانشگاه حدود 35000 دانشجو دارد که حدود 5400 نفر از این دانشجویان، دانشجویان بین المللی از سراسر دنیا هستند.  این دانشگاه در حال حاضر حدود 35000 دانش آموز، 800 نفر پرسنل آموزشی و تحقیقاتی و حدود 700 کارمند اداری دارد .

دانشگاه کالابریا  از ابتدا, به روشنی راهبردهای توسعه ابعاد بین المللی خود را مشخص کرده است. در بیست سال گذشته، چندین موافقت نامه دو جانبه توسط دانشگاه کالابریا با دانشگاه های اروپایی و دیگر کشورهای توافقات، تشویق و همکاری در زمینه فعالیت های پژوهشی و خارجی امضا شده است .

برنامه های تحصیلی دانشگاه کالابریا

دانشکده های دانشگاه کالابریا ایتالیا

مدارک تحصیلی مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه کالابریا ایتالیا

مقطع کارشناسی

کارشناسی ارشد

دانش زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه کالابریا

عمده ی رشته های دانشگاه کالابریا به زبان ایتالیایی تدریس می گردد، به همین دلیل دانشجویان می بایست تسلط کافی در زبان ایتالیایی (گفتاری، شنیداری و نوشتاری) داشته باشند. دانشجویان به منظور اخذ پذیرش از دانشگاه کالابریا، نیازمند کسب نمره قبولی آزمون زبان ایتالیایی در سطح B1 و B2 می باشند. به کلیه دانشجویان بین المللی قبل از شروع هر ترم ، یک دوره فشرده زبان و فرهنگ ایتالیایی (80 ساعت) ارائه می شود (اولین دوره از سپتامبر شروع می شود)

برخی از رشته ها در دانشگاه کالابریا، به زبان انگلیسی ارائه می گردد. دوره هایی که در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می گردد عبارتند از:

شهریه دانشگاه کالابریا

مقدار شهریه قابل پرداخت در دانشگاه کالابریا، با توجه به مقطع و رشته تحصیلی مورد نظر متفاوت خواهد بود. شهریه دانشگاه کالابریا، بر اساس توانایی مالی و وضعیت تحصیلی دانشجو (ISEE) متغیر می باشد. به صورت کلی مبلغ شهریه پرداختی دانشجویان، از 1500 تا 5000 یورو در هر ترم با توجه به شرایط مالی دانشجویان، متغیر می باشد. البته گروهی از این دانشجویان، ازجمله دانشجویان ایرانی می‌توانند از بورسیه‌های این دانشگاه، همچون بورس استانی ایتالیا برخوردار شوند.

خدمات و تجهیزات دانشگاه کالابریا

این دانشگاه اولین و یکی از چند مجتمع دانشگاهی دانشگاهی در ایتالیا است. مدیریت و خدمات، که شامل امکانات اقامتی و تفریحی برای دانش آموزان، توسط Centro Residenziale ارائه می شود. در این مرکز خدماتی  سکونت دانشجویان ،  مرکز ورزشی، مرکز بهداشت، و مرکز هنرهای زیبا، موسیقی و هنرهای نمایشی قرار گرفته است. علاوه بر این، مرکز رادیو و تلویزیون، انتشارات دانشگاه، مرکز زبان و چندین مرکز بین اداری وجود دارد.

پروژه اراسموس

تاکید بر روابط بین الملل بین موسسات آموزش عالی با راه اندازی برنامه های اروپایی مانند اراسموس در دهه 80 بود که راه را برای فعالیت های تبادل دانشجویی فراهم کرد. به طور خاص، دو سطح به عنوان یک پیشنهاد آموزشی مناسب برای دانش آموزانی که در این مبادلات شرکت می کنند، ایجاد شد. از میان این می توانیم از کنوانسیون هایی که توسط دانشکده اقتصاد با دانشگاه منچستر متروپولیتن (انگلستان) و با دانشگاه علوم کاربردی بوخوم (آلمان) و توسط دانشکده علوم سیاسی با  دانشگاه Universidad de Jaen (اسپانیا) ایجاد شده است نام ببریم .

تجهیزات و امکانات ورزشی

مرکز ورزشی دانشگاه کالابریا ( C.U.S Calabria ) هماهنگ کننده فعالیت های های ورزشی در دانشگاه‌کالابریا است که انواع فعالیت های ورزشی را در این دانشگاه مدیریت می کند و  دانشجویان خارجی و داخلی میتوانند به طور یکسان از آن بهره ببرند .

مراکز هنر, موسیقی و سرگرمی دانشگاه

ین مرکز فعالیت های جانبی را برای اوقات فراغت دانشجویان ساماندهی می کند و حوزه فعالیت آن در موضوعات هنری ، موسیقی و دیگر فعالیت های سرگرم کننده باری دانشجویان است .

این مرکز برای دانشجویان خارجی دوره های رایگان زبان ایتالیایی برگزار میکند تا دانشجویانی که در صحبت کردن به زبان ایتالیایی مشکل دارند این مشکل خود را از طریق شرکت در این دوره ها رفع کنند .

کتابخانه دانشگاه یکی از بزرگترین و کتابخانه های منحصر به فرد در جنوب ایتالیا است. این مجموعه وسیعی از اسناد و کتب  را در سه بخش مختلف ارائه می دهد: بخش های علمی، علوم  انسانی و اجتماعی و اقتصادی. علاوه بر این، اتاق های جذاب آن زمینه های مطالعه دلپذیر و راحت را برای دانش آموزان فراهم می کنند .

تحقیقات در دانشگاه کالابریا

یکی از موارد قابل توجه در دانشگاه کالابریا اهمیت بسیار به فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی و سرمایه گذاری مطلوبی که در این امر به عمل می آید . دانشگاه کالابریا میزبان 25 بخش مختلف تحقیقاتی مخلتف می باشد . چندین مرکز تحقیقاتی این دانشگاه  بین ادارات، و همچنین کنسرسیوم و انجمن ها، در پارک فناوری دانشگاه حضور دارند . کیفیت بالای فعالیت های تحقیقاتی انجام شده در دانشگاه کالابریا به طور قابل ملاحظه ای مورد تایید وزارت آموزش و پرورش، آموزش عالی و دانشگاه و تحقیقات ایتالیا قرار گرفته است . همچنین کیفیت بالای تحقیقات در این دانشگاه  با رتبه بالای کمیته ملی ارزیابی تحقیقات   ایتالیا(CIVR) تایید شده است. دانشگاه‌کالابریا در حال حاضر مشغول بهه فعالیت برای ایجاد  پروژه های پژوهشی در همکاری با دیگر دانشگاه های ایتالیا ( هم عمومی و هم خصوصی ) از طریق ایجاد شبکه ای است که آن را به سیستم نوآوری ایتالیایی متصل می کند.

همچنین توافق نامه های پژوهشی و تحقیقاتی و یا تحصیلی با دانشگاه های بین المللی  با دیگر کشورها مانند آلبانی، آرژانتین، برزیل، کامرون، کانادا، شیلی، چین، کلمبیا، کوبا، دانمارک، اکوادور، دور ائر، فیلیپین، فرانسه و آلمان نیز توسط دانشگاه کالابریا امضا و به اجرا درآمده است .

فعالیت های تحقیقاتی اغلب از طریق سازمان هایی که خارج از دانشگاه هستند حمایت مالی می شوند . در واقع، دانشگاه‌کالابریا، برای پروژه های تحقیقاتی  بسیاری در استان کالابریا پشتیبان مالی  فراهم می کند. این پروژه ها اغلب در همکاری با سایر موسسات معتبر توسعه می یابد. به عنوان یک واقعیت، دانشگاه کالابریا تلاش های زیادی برای ترویج توسعه علم و دانش در سطح ملی و بین المللی می کند . این محیط معتبر علمی و با کیفیت نوآورانه ثابت کرده است که دانشگاه‌کالابریا یک مرکز علمی موفق و در حال توسعه در جنوب ایتالیا و منطقه مدیترانه است

برخی از چهره های سرشناس فارغ التحصیلان این دانشگاه

آشنایی با استان کالابریا

شرایط زندگی در کالابریا ایتالیا

دمای هوا در طول سال: از ۴ تا ۲۹ درجۀ سانتی‌گراد

فصل گرم سال: از ۱۴ژوئن تا ۹سپتامبر

فصل سرد سال: از ۱۷نوامبر تا ۱۳مارس

هزینه های روزمره زندگی در شهر کالابریا

هزینۀ غذا در رستورانی ارزان‌قیمت ۷ یورو و در رستورانی نسبتاً گران‌قیمت ۴۲.۵۰ یورو برای دو نفر است. هزینۀ موادغذایی پرمصرفی نظیر شیر (یک لیتر)، نان سفید (یک قرص)، برنج سفید (یک کیلوگرم)، تخم‌مرغ (دوازده عدد)، پنیر محلی (یک کیلوگرم)، فیلۀ مرغ (یک کیلوگرم) و گوشت گاو (یک کیلوگرم) به‌ترتیب برابر ۰.۹۳، ۱.۰۱، ۱.۷۴، ۱.۹۸ و ۷.۳۹، ۶.۸۱ و ۱۱ یوروست. همچنین، برای خرید هر کیلوگرم از میو‌ه‌هایی مانند سیب و موز و پرتقال به‌ترتیب ۱.۸۱ و ۱.۳۸ و ۰.۹۰ یورو و هر کیلوگرم از صیفی‌جاتی همچون گوجه‌فرنگی و سیب‌زمینی و پیاز به‌ترتیب برابر ۱.۱۴ و ۰.۹۱ و ۱.۱۰ یورو باید پرداخت کرد.

اجاره‌ بهای آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر ۴۰۰ یورو و اجاره ‌بهای آپارتمانی مشابه خارج از مرکز شهر ۳۰۰ یورو در ماه است. افزون ‌براین، اجارۀ ماهانۀ آپارتمان سه‌ خوابه در مرکز شهر ۶۰۰ یورو و اجاره‌ بهای ماهانۀ همان آپارتمان خارج از مرکز شهر ۴۰۰ یورو برآورد می‌شود.

هزینۀ قبوض مربوط به آب و برق و سیستم گرمایشی و سرمایشی برای آپارتمان ۸۵متری حدود ۱۴۰ یورو و هزینۀ اینترنت شصت مگابیت ‌برثانیه یا بیشترِ نامحدود ۲۵ یورو در ماه است.

هزینۀ خرید شلوار جین و لباس تابستانی از فروشگاه زنجیره‌ای به‌ترتیب حدوداً ۵۰ و ۳۰ یوروست. همچنین، برای خرید یک جفت کتانی ورزشی و یک جفت کفش چرمی رسمی مردانه به‌ترتیب ۹۰ و ۱۰۳ یورو باید پرداخت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *