بازدید از ونیز ، یک تجربه متفاوت

زمانی که نام ونیز شنیده می شود، نام پل ریالتو و کاخ doge نا خود آگاه یادمان می آید. اما در سال 2020 وینز بدون ازدهام توریست بود.

اواسط ماه اوت است و من و همسرم در خیابان های باریک دورسودورو سرگردان هستیم. ما بازدیدکنندگان ایرانی زبان که در امتداد مسیر متوقف شده بودند و به داخل ویترین مغازه نگاه می کردند یا نقشه را نگاه می کردند. سال گذشته این شهر کوچک با 53000 نفر ساکن پذیرای بیش از 26 میلیون بازدید کننده بود. این مثل این است که اگر شهر نیویورک ، با 18 میلیون نفر جمعیت ، مجبور باشد سالانه با 88 میلیارد بازدید کننده سرو کار داشته باشد.

اما هیچ گردشگر غیرایتالیی در این شهر دیده نمی شود ، که معمولاً 50٪ از کل بازدیدکنندگان را تشکیل می دهد. همچنین هیچ کشتی تفریحی وجود ندارد.

بیماری همه گیر COVID-19 گردشگری را به میزان چهار پنجم کاهش داده و عملاً اقتصاد جهانگردی را که 65 درصد جمعیت را به کار می گیرد از بین بردو شهر ونیز را وارد یک بجران کرده است.

تا چند قرن پیش ، مردم شهر ونیز تجربه شیوع طاعون را داشته اند – در واقع ، کلمه “قرنطینه” در قرن چهاردهم در اینجا ابداع شد.

پیاده روی ما را از موزه هنری Punta della Dogana و مجموعه Peggy Guggenheim شروع می شد که هردوی این موزه ها تعطیل شدند. خوشبختانه ، بیشتر جاذبه های بزرگ بلیط ونیز ساعات کامل تابستان را حفظ می کنند ، بنابراین ما می توانیم از Scuola Grande Di San Rocco که به نام حامی قربانیان طاعون نامگذاری شده است بازدید کنیم.

همچنین بخوانید: معرفی دانشگاه کافووسکاری ونیز

کسب و کار های محلی

موزه های خالی ، چشم اندازهای بدون مانع و عدم حضور کامل کشتی های تفریحی برای ما تجربه خوبی نیست، و این برای کسب و کارهای محلی اتفاق خوبی نیست.

یک سوم هتل های شهر بازگشایی نشده اند ، در حالی که هتل هایی که سعی کرده اند با ارائه نرخ های کم فصل در اواسط تابستان تمام تلاش خود را برای پر کردن اتاق های خود انجام دهند.

ما در هتل جورجیونه اقامت داشتیم ، یک چهار ستاره زیبا در منطقه کانارجیو که به طور معمول پر خواهد بود: در عوض ، اشغال حدود 70٪ است و بیشتر مهمان ها در آخرین لحظه رزرو می کنند.

در حالی که بسیاری از رستوران های شهر نیز تعطیل هستند ، این رستوران ها معمولاً رستوران هایی هستند که بیشتر از کیفیت غذا به گردشگران علاقه مند به چشم انداز توجه می کنند.

رستوران های خوب که سلیقه های محلی را برآورده می کنند در واقع بسیار خوب عمل می کنند ، به خصوص کسانی که در شبکه های اجتماعی فعال بودند ، در ذهن مردم باقی مانده اند.

ما سعی کردیم یک میز در Hostaria Bacanera تهیه کنیم ، مونیکا به عنوان یکی از بهترین مکانهای شهر برای غذاهای خوب و معاصر ونیزی با قیمت متوسط ​​به ما توصیه کرده است ، اما میزبان با عذرخواهی به ما گفت پر است: من میزها را اسکن کردم و مطمئنا به اندازه کافی ، تنها صداهایی که شنیدم ایتالیایی بودند با لهجه محلی قوی.

پس از چند روز ونیز را ترک کردیم و هیچ کس از خستگی ناشی از بازدید از یکی از محبوب ترین نقاط جهانگردی جهان نبود.

با اینکه گردشگری ونیز تحت تاثیر کرونا قرار گرفته است، اما دانشگاه ونیز تحت تاثیر آن قرار نگرفته است و هرساله هزاران نفر از کشورهای مختلف به ویژه کشور خودمان به منظور تحصیل در ایتالیا راهی این کشور می شوند. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص مشاوره رایگان تحصیلی با مشاوران خبره موسسه سفیران دانش تماس حاصل فرمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *