چرا تصمیم گرفتم کارشناسی ارشد خود را در ایتالیا بخوانم

ایتالیا با داشتن تاریخ و فرهنگ جذاب ، غذای سبک افسانه ای و مناظر کاملاً ایده آل ، به نیروگاهی برای دانشجویان بین المللی از سراسر جهان تبدیل شده است.

لتیسیا هموهگام موافو ، که اصالتاً اهل بافوسام در کامرون ، آفریقا است ، دانشجوی سال دوم کارشناسی ارشد بین المللی در دانشگاه بولونیا است که گمان می رود یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان باشد.

ما با لتیسیا صحبت کردیم تا در مورد تجربه تحصیل در ایتالیا تاکنون و آنچه ایتالیا (و بولونیا) را به مکانی ویژه برای تحصیل در خارج تبدیل می کند ، بدانیم.

“من می خواستم افق های علمی خود را گسترش دهم و چشم اندازهای شغلی خود را افزایش دهم”

لتیسیا می خواست مدرکی را بخواند که به او اجازه دهد افق علمی خود را گسترش دهد و به آینده شغلی خود کمک کند.

وی در ابتدا به دلایلی از جمله شهرت آن در زمینه برتری علمی به ایتالیا جذب شد. در مجموع 36 دانشگاه در کشور در QS World Rankings University 2021 حضور دارند که از این تعداد 11 دانشگاه در 500 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. دانشگاه بولونیا در رتبه دوم کشور قرار دارد.

لتیسیا همچنین آموخت که وزارت امور خارجه و همکاری بین الملل ایتالیا (MAECI) به دانشجویان بین المللی و دانشجویان ایتالیایی مقیم خارج از کشور کمک هزینه کمک می کند – چیزی که فکر می کرد فرصت از دست دادن آن خیلی خوب است.

همچنین بخوانید: تحصیلات تکمیلی در بولونیا

در آگوست 2015 ، لتیسیا به ایتالیا نقل مکان کرد و سه سال بعد در لیسانس علوم ارتباطات در سال 2018 فارغ التحصیل شد. او سپس به دانشگاه بولونیا نگاه کرد تا تحصیلات خود را یک گام جلوتر بردارد.

لتیسیا می خواست در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کند که پیگیری مناسبی برای دوره کارشناسی وی باشد و همچنین به او کمک کند تا “شغل خود را آماده” کند. او تصمیم گرفت که استاد ارشد انگلیسی در علوم انسانی دیجیتال و دانش دیجیتال DHDیکی” باشد.

لتیسیا با نگاهی به تجربه مطالعه خود تاکنون ، می گوید “تمام انتظارات من برآورده شده است.”

“دانشگاه بولونیا برای آموزش بیشتر به خوبی سازمان یافته و مجهز است. من همچنین از مدرک تحصیلی خود بسیار راضی هستم – این موارد چیزهای زیادی را به من آموخته و مورد توجه کارفرمایان قرار گرفته است.

وی افزود: “من بخصوص تمام دوره های علوم کامپیوتر مانند برنامه نویسی ، توسعه وب ، قابلیت استفاده و تجربه کاربر و همچنین دوره های ایجاد دانش فرهنگی ، حفظ و مدیریت را دوست داشته ام.”

با نگاهی به آینده برای فارغ التحصیلی در ژوئیه 2021 ، لتیسیا از قبل برنامه هایی در ذهن دارد. یکی از آنها ایجاد شغل در توسعه برنامه های وب و تلفن همراه و طراحی تجربه کاربر است – مناطقی که وی در حال حاضر برای پایان نامه خود در آن تحقیق می کند. مورد دیگر پیگیری دکترا است.

در حال حاضر ، لتیسیا در حال انجام یک برنامه کارآموزی از راه دور در پروجیت است ، یک شرکت متخصص در اتوماسیون فرآیند کسب و کار. پس از آن ، وی به عنوان بخشی از دوره کارآموزی اراسموس با همان شرکت سه ماه را در بارسلونا سپری خواهد کرد.

هدف نهایی او این است که بتواند دانش ، مهارت و تجربه ای را که در طول تحصیلات خود در دانشگاه بولونیا به دست آورده است به دست آورد و به جامعه کشور خود در کامرون بازگرداند.

“من می خواستم دیدگاه جهانی و زمینه فرهنگی خود را ارتقا دهم”

تحصیل در خارج از کشور می تواند در هنگام ملاقات با افراد جدید و تجربه سنت ها و آداب و رسوم جدید ، شما را در برابر فرهنگ های مختلف باز کند و این کاری است که لتیسیا علاقه مند به انجام آن بود.

وی گفت: “همه ما باید تجربه ای خارج از منطقه راحتی خود داشته باشیم و درباره دیگران بیشتر بدانیم.”

ترك زادگاه و خانواده بزرگش برای انتقال خود به یك كشور جدید هرگز تصمیمی آسان نبود ، اما خوشبختانه برادر بزرگتر لتیسیا قبلاً در ایتالیا زندگی می كرد و تحصیل می كرد و این باعث شد او نسبت به این اقدام بزرگ اطمینان بیشتری داشته باشد.

هنگامی که لتیسیا برای اولین بار وارد بولونیا شد ، مشخص شد که نگرانی های اولیه او اصلاً قابل توجیه نیست. او به یاد می آورد که از بولونیا به عنوان شهری متشکل از شهرهای قدیمی و جدید با استقبال محلی ها که همیشه از کمک به آنها خوشحال هستند ، یاد می کند.

همین مورد برای دانشگاه نیز صدق می کند ، با جامعه دانشجویی پر جنب و جوش و پویا که تفاوت زیادی ایجاد می کند. قبل از شیوع ویروس کرونا ، اوقات فراغت چیزی بود که لتیسیا از آن نهایت استفاده را می کرد – از جمله گشت و گذار ، رستوران رفتن و استراحت در پارک های محلی.

نگران نباش ، لتیسیا می گوید. “بسیاری از ایتالیایی ها از تجربه من انگلیسی خوبی صحبت می کنند ، به خصوص که این کشور بسیار توریستی است.”

لتیسیا حتی توانسته است مقداری ایتالیایی را از زمان حضور در شهر انتخاب کند. او به ما گفت: “این در دوستی ، صحبت با هم اتاقی ها و همکلاسی هایم به من کمک زیادی کرده است.

پس باید ردپای او را دنبال کنید و برای تحصیل در ایتالیا اقدام کنید؟

لتیسیا گفت: “من قطعاً آن را توصیه می کنم. انجامش بده ، پشیمان نخواهی شد. “

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *