دانشگاه ورونا (Università degli Studi di Verona)  یکی از دانشگاه های دولتی کشور ایتالیا است که به عنوان دانشگاهی تحقیق محور و جوان در سال 1959 در شهر کوچک ونتو با 250,000 جمعیت در ورونا تاسیس شد. دانشگاه ورونا 12 دانشکده آموزشی مختلف در 4 حوزه­ی اصلی حقوق و اقتصاد، علوم انسانی، زندگی و علوم بهداشت و علوم مهندسی دارد. در این دانشگاه بالغ بر60  رشته­ی مختلف در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دوره­های پیشرفته 4 دانشکده دکترا و41  دوره تخصصی کارشناسی ارشد پزشکی و 1 دوره­ی کارشناسی ارشد برای حقوق ارائه می شود. علاوه بر این، در این دانشگاه 6 رشته کارشناسی ارشد ارائه می شود که به طور کامل به زبان انگلیسی است. زبان چینی به عنوان یک گزینه زبان جدید برای مدرک کارشناسی در رشته­ی زبان ها و فرهنگ گردشگری و تجارت بین المللی اضافه شده است. این دانشگاه 22983 دانشجو دارد که به طور قریبی 6 درصد آنها دانشجویان بین الملل هستند.

آشنایی با دانشگاه ورونا

نام : دانشگاه ورونا

نام به انگلیسی : University of Verona

نام به ایتالیایی : Universita di Verona

نوع : دولتی

موقعیت : ورونا, ایتالیا

سال تاسیس : 1982

وب سایت :  www.univr.it

دانشجویان : 22000

دپارتمان ها : 12

تعداد کارمندان  کادر آموزشی : 1400

مقاطع آموزشی : کارشناسی, کارشناسی ارشد, دکترا

رتبه در ایتالیا: 36

رتبه در جهان: 1000-801

دانشکده های دانشگاه ورونا ایتالیا

زمینه های تحصیلی دانشگاه ورونا ایتالیا

دوره های تحصیلی در دانشگاه ورونا در 8 زمینه تحصیلی برگزار می شود.

  1. اقتصاد
  2. آموزش، فلسفه و خدمات اجتماعی
  3. قانون
  4. ادبیات، هنر و ارتباطات
  5. ادبیات و زبان‌های خارجی
  6. پزشکی و جراحی
  7. علوم حرکتی
  8. علوم پایه و مهندسی

برنامه های تحصیلی دانشگاه Verona ایتالیا

برنامه های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه Verona ایتالیا در مقاطع مختلف تحصیلی و در رشته های مختلفی ارائه می شود.

برنامه های کارشناسی دانشگاه ورونا

میراث فرهنگی، زیست فناوری، اقتصاد بازرگانی، فلسفه، اقتصاد، تجارت، فیزیوتراپی، دندانپزشکی، لیسانس ادبیات، پرستاری، علوم کامپیوتر، زبان و فرهنگ برای گردشگری و تجارت بین المللی، زبان و ادبیات برای انتشار و رسانه های دیجیتال، زبان و ادبیات خارجی، گفتار درمانی، ریاضی کاربردی، پزشکی مامایی، خدمات حقوقی، علوم ارتباطات، روانشناسی، تکنیک توانبخشی روانپزشکی، فیزیولوژی قلب و عروق و تکنیکهای پرفیوژن قلبی عروقی، فنون پیشگیری در محیط و محیط کار، رادیولوژی پزشکی، تصویربرداری و رادیوتراپی و تکنیک های آزمایشگاهی زیست پزشکی

برنامه های کارشناسی ارشد دانشگاه ورونا

بانکداری و دارایی، بیوتکنولوژی کشاورزی و مواد غذایی، زیست فناوری برای منابع زیستی و توسعه زیست محیطی پایدار، زبانها و ادبیات تطبیقی ​​اروپایی و غیر اروپایی، اقتصاد و حقوق تجارت، انتشارات و روزنامه نگاری، اقتصاد، مدیریت اضطراری، مهندسی و علوم کامپیوتر، اقتصاد بین المللی و مدیریت تجارت، بیوانفورماتیک پزشکی، بیوتکنولوژی مولکولی و پزشکی، پرستاری و مامایی، علوم فلسفه، روانشناسی، علوم تربیتی، علوم توانبخشی حرفه های پزشکی، کار اجتماعی در مناطق پیچیده، هنر، علوم تاریخ، ریاضیات، بازاریابی و ارتباطات تجاری، زبان برای ارتباطات توریستی و تجاری و کارشناسی ارشد مدیریت و استراتژی تجارت

تحصیل در دوره ی دکتری در دانشگاه ورونا ایتالیا

دوره ی دکتری یا PhD سومین چرخه آموزش در سیستم آموزش عالی دانشگاهی ایتالیا است و مطابق با شیوه های آموزشی مدرک دکتری که در سطح بین المللی شناخته می شود، می باشد. دانشگاه ورونا در زمینه های جهانی سازی تحقیقات،  انجام توافق نامه های همکاری ویژه با دانشگاه ها، برگزاری دوره های بین المللی دکترا، انجام پایان نامه های دکتری و صدور گواهینامه های دکتری در Europaeus را ارائه می کند. همچنین در این دانشگاه امکان استخدام در شرکت هایی که دارای برنامه های توسعه علمی می باشد با قرارداد کارآموزی و آموزش های پیشرفته در تحقیقات هستند وجود دارد. ورود به دوره های دکتری از براساس آزمون ورودی انجام می گیرد و با تحصیلات 3 الی 4 سال با ارائه دانشگاهی تز به پایان می رسد. برنامه های دکتری ارائه شده در این دانشگاه به صورت زیر می باشد.

برنامه های دکتری عبارتند از: التهاب، ایمنی و سرطان، پزشکی بیومولکولی، علوم اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و علوم حرکتی، علوم کاربردی زندگی و سلامت، علوم بیولوژیکی بالینی و تجربی، علوم قلب و عروق، علوم حقوقی و اقتصادی، اقتصاد و مدیریت، علوم حقوقی بین المللی و اروپایی، علوم طبیعی و مهندسی، بیوتکنولوژی، فناوری رایانه، علوم نانو و پیشرفته، فن آوری، علوم انسانی، فلسفه، ادبیات و علوم سرگرمی، ادبیات خارجی، زبان ها و زبانشناسی، علوم انسانی، دکترای بین المللی هنر و باستان شناسی

تحصیل در دانشگاه ورونا ایتالیا به انگلیسی

برای دانشجویانی که مثقاضی تحصیل به زبان انگلیسی می باشند, امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز در دانشگاه ورونا در مقطع کارناسی ارشد دانشگاه ورونا وجود دارد. دانشگاه ورونا ایتالیا رشته‌های زیر در مقطع کارشناسی ارشد را کاملاً به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد:

مدارک تحصیلی مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه ورونا

دانشگاه ورونا ایتالیا در سال های اخیر میزبان بیش از 1300 دانشجوی بین المللی است که از کشورهایی از سراسر جهان، از جمله رومانی، آلبانی، مولداوی، اسپانیا، آلمان ، اوکراین، مراکش، روسیه , صربستان ، کامرون، انگلیس، لهستان، چین، هند و برزیل  و …  می باشد. مدارک تحصیلی مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه ورونا برای هر دوره تحصیلی متفاوت است.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه ورونا

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه ورونا ایتالیا

آخرین مهلت درخواست پذیرش  در دانشگاه ورونا ایتالیا (ددلاین)

ددلاین اپلای در دانشگاه ورونا درهر سال تحصیلی متفاوت است. زمان اپلای در سال 2021، 23 مارچ تا 7 ژولای  است. برای اطلاع دقیق تر به آدرس سایت این دانشگاه مراجعه کنید.

شرایط زبان ایتالیایی مورد نیاز برای دریافت پذیرش در دانشگاه ورونا

دوره های آموزشی  در دانشگاه ورونا، هم به زبان نگلیسی و هم به زبان ایتالیایی ارائه می شوند. دوره های کارشناسی در دانشگاه ورونا، عمدتاً به زبان ایتالیایی و دوره های کارشناسی ارشد اغلب به زبان انگلیسی تدریس می شود. شرایط زبان ایتالیایی مورد نیاز برای دریافت پذیرش از دانشگاه ورونا بدین ترتیب است:

بورسیه ها و کمک هزینه های بین المللی دانشگاه ورونا

دانشگاه ورونا انواع مختلفی از بورسیه های تحصیلی را برای دانشجویان برجسته و یا کمک به خانواده های کم درآمد ارائه می دهد. بورسیه های تحصیلی برای کمک به  بخشی از هزینه های زندگی دانشجویان برای هر سال تحصیلی در نظر گرفته می شود. از جمله بورسیه های تحصیلی این دانشگاه عبارتند از:

هزینه ها و شهریه ی دانشجویان بین المللی دانشگاه ورونا ایتالیا (UNIVR)

*دانشجویانی که درخواست  تخفیف در شهریه دارند باید در ابتدا یک ISEE به دست بیاورند و بعد با پر کردن فرم آنلاین BENEFITS APPLICATION FORM (DUB) به صورت هرساله از تخفیف شهریه دانشگاه بهره ببرند.

وضعیت مسکن و خوابگاه های دانشگاه ورونا ایتالیا (UNIVR)

دانشگاه ورونا برای دانشجویان خوابگاه اختصاصی ندارد و خوابگاه­های دانشجویان توسط ESU  مدیریت میشود که خوابگاه­های زیر را دارد:

*تمامی این خوابگاه ها مجهز به آشپزخانه مجزا، وای فای، ماشین­ لباسشویی و تلفن هستند.

آشنایی با  شهر ورونا

اگر علاقمند به تحصیل در کشوری دیگری هستید , قبل از انجام امور مربوط به روادید تحصیلی لازم است اطلاعاتی در باره ی کشور و شهر مقصدی که برای مهاجرت انتخاب کرده اید بدست آورید. همانطور که در این مقاله مطالعه کردید, دانشگاه ورونا در شهر ورونا کشور ایتالیا واقع شده است. ورونا یکی اط شهر های زیبای کشور ایتالیا می باشد و در بخش شمالی ایتالیا واقع شده است . ورونا دارای مساحتی حدود ۲۰۶/۶ کیلومتر مربع و جمعیتی رو به رشد است که نسبت به سال گذشته (۲۰۱۹) حدود ۰/۶۴ درصد افزایش داشته است. جمعیت شهر ورونا ایتالیا در سال ۲۰۲۰ حدود ۶۳۰۰۰۰ نفر است. همچننی این شهر بسیار مورد علاقه گردشگران است و صنعت توریسم یکی از منابع مهم اقتصادی در بسیاری از شهر های ایتالیا است. خانه های باستانی در شهر ورونا است که محیطی بود که شکسپیر در نمایشنامه رومئو و ژولیت به تصویر کشید. این شهر همچنین دارای فاکتر هایی مهمی از کیفیت بسیار بالایی برای زندگی است. برای مثال شاخص قدرت خرید مردم در این شهر، متوسط، شاخص امنیت، بالا، شاخص مراقبت‌های درمانی، بالا و شاخص آلودگی هوا پایین است.

همچنین آشنایی با شرایط آب و هوایی و اقلیمی شهر ورونا نیز برای افرادی که می‌خواهند در شهر ورونا تحصیل کنند بسیار مهم است. به طور کلی شاریط اقلیمی شهر ورونا ایتالیا دارای تابستان‌های گرم و مرطوب و زمستان‌های بسیار سرد است. بیشترین و کمترین دمای هوا نیز در طول سال از ۱- درجه سانتی‌گراد تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد متغیر بوده و دمای کم‌تر از ۵- درجه سانتی‌گراد و یا بیشتر از ۳۴ درجه سانتی‌گراد در این شهر نادر است.

فصل گرم سال در شهر ورونا ایتالیا از ۳۱ ماه می آغاز شده و تا ۱۲ ماه سپتامبر  با متوسط دمای ۲۵ درجه سانتی‌گراد در روز ادامه دارد.   ۲ آگوست, گرم‌ترین روز سال در این شهر،  است که حداقل و حداکثر دما در آن به ترتیب ۲۰ درجه سانتی‌گراد و ۳۰ درجه سانتی‌گراد است.

همچنین فصل سرد سال در شهر ورونا از ۱۹ ماه نوامبر آغاز می‌شود و تا ۲۸ ماه فوریه با دمای حدود ۱۱ درجه سانتی‌گراد در روز ادامه می‌یابد. سردترین روز سال نیز در این شهر ۱۲ ژانویه است که حداقل و حداکثر دمای هوا در آن به ترتیب ۱- درجه سانتی‌گراد و ۶ درجه سانتی‌گراد است.

بهترین زمان سال هم برای بازدید از شهر ورونا ایتالیا از اواسط ماه می تا اواسط ماه ژوئن و از اواخر ماه آگوست تا اوایل ماه اکتبر است. دمای هوا در این مدت زمان نیز بین ۱۸ درجه سانتی‌گراد تا ۲۷ درجه سانتی‌گراد است.

همچنین بخوانید: دانشگاه روماتره

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *